Buvęs Šiaulių ligoninės direktorius vėl stos prieš teismą

Redakcijos archyvo nuotr.
Buvęs ilgametis Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovas Petras Simavičius už vykdytas korupcines veikas teisme jau pripažintas kaltu. Dabar eksdirektoriui ir vėl teks stoti prieš teismą.
Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Šiaulių apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl Respublikinės Šiaulių ligoninės buvusio generalinio direktoriaus Petro Simavičiaus ir kitų asmenų galimai padarytų korupcinių ir kitų nusikalstamų veikų.

Baudžiamojoje byloje kaltinimai dėl padėjimo iššvaistyti ir pasisavinti ligoninei priklausantį turtą, piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo ir papirkimo pareikšti 7 asmenims, tarp kurių buvę ligoninės darbuotojai ir viešuosiuose pirkimuose dalyvavusių įmonių atstovai. Dar šeši asmenys ikiteisminio tyrimo metu nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleisti pagal laidavimą ir vienas – dėl mažareikšmiškumo.

Anksčiau šio ikiteisminio tyrimo metu buvo išskirtos dvi bylos, kurios perduotos teismui. Vienoje iš jų buvo priimtas galutinis sprendimas – apkaltinamasis nuosprendis P. Simavičiui dėl kyšio priėmimo, o kita byla šiuo metu nagrinėjama apeliacinės instancijos teisme.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, P. Simavičius 2006–2015 metais, turėdamas administracinius įgaliojimus, teisę veikti ir priimti sprendimus ligoninės vardu, kaltinamas ne mažesnio kaip 23 tūkstančių eurų kyšio priėmimu už sklandų sutarčių pasirašymą ir darbų vykdymą su 23 kartus medicinos įrangos, jos techninės priežiūros ir remonto paslaugų viešuosius pirkimus laimėjusia įmone.

Remiantis ikiteisminio tyrimo duomenimis, P. Simavičius yra kaltinamas apie 12 tūkstančių eurų vertės turto iššvaistymu iš ligoninės lėšų neteisėtai įgijus prekių ir perdavus jas naudotis savo šeimos nariams.

Be to, P. Simavičius kaltinamas apie 9 tūkstančių eurų turto pasisavinimu, iš kurių didžioji dalis – daugiau nei 6 tūkstančiai eurų – pasisavinta pavaldiems darbuotojams skiriant priedus prie atlyginimo, kuriuos neteisėtai nurodoma grąžinti direktoriui.

Ikiteisminio tyrimo surinkti duomenys leidžia įtarti, kad P. Simavičius, planuodamas ligoninės viešąjį pirkimą dėl I terapijos korpuso penkių laiptinių remonto darbų, sutarė paimti 15 tūkstančių eurų kyšį iš pirkimą turėjusios laimėti įmonės. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijai neleidus organizuoti minėto viešojo pirkimo apklausos būdu ir nurodžius, kad privaloma skelbti atvirą konkursą, pirkimo laimėtoja pripažinta kita, mažiausią kainą pasiūliusi įmonė.

Taip pat P. Simavičius, įtariama, pasinaudodamas savo tarnyba, pažadėjo ir susitarė priimti kyšį kito asmens naudai, pažadėjęs paveikti jam pavaldžius valstybės tarnautojams prilygintus asmenis. Buvęs ligoninės direktorius savo darbo ir poilsio kambaryje galimai susitarė, kad vaistų bendrovės parduotuvių tinkle išskirtinėmis sąlygomis būtų platinamos jo dukters 30 tūkstančių eurų vertės prekės. P. Simavičius, manoma, pažadėjo paveikti sau pavaldžius ligoninės gydytojus, kad pastarieji išrašę kompensuojamus vaistinius preparatus pacientams, juos tikslingai nukreiptų į konkrečios bendrovės parduotuves.