Bendraklasio nužudymu kaltintas 20-metis išgirdo nuosprendį

ŠAT nuotr.
Aštuoneri metai kalėjimo – tokią bausmę Šiaulių apygardos teisme išgirdo už nužudymą teisiamas 20-metis Radviliškio rajono gyventojas.
Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje Radviliškio rajone esančio Kalnelio Gražionių kaimo gyventojas 20 metų Daivaras Lebedevas buvo kaltinamas viešosios tvarkos pažeidimu ir savo buvusio bendraklasio L. M. nužudymu.

Kaltų gali būti ir daugiau

D. Lebedevas pripažintas kaltu, jam skirtas laisvės atėmimas aštuoneriems metams.

Teismo sprendimu, iš D. Lebedevo nukentėjusiesiems priteista atlyginti 1 032 eurai turtinės ir daugiau kaip 60 000 eurų neturtinės žalos.

Teismas taip pat paskelbė nutartį, kuria Šiaulių apygardos vyriausiajam prokurorui pranešama, kad nuteistojo buvusi draugė K. M. ir šioje nutartyje nurodyti dar du konflikte dalyvavę asmenys gali būti padarę nusikaltimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Kaltinamasis teisme savo kaltę pripažino visiškai, jis gailėjosi, kad įsivėlė į šį tragiškai pasibaigusį konfliktą. Jo buvusi draugė K. M. tik teisme prisipažino, jog per incidentą buvusiam draugui kelis kartus trenkė į veidą.

Bylą išnagrinėjęs teismas pripažino, kad buvusios D. Lebedevo draugės K. M. ir tą dieną su ja buvusiu trijų vaikinų, tarp kurių ir nukentėjusiojo L. M., veiksmai buvo provokuojantys nuo pat konflikto pradžios: jie skambino telefonu D. Lebedevui ir ragino atvažiuoti, o susitikę bandė su juo fiziškai susidoroti.

Teismas pripažino, jog yra pagrindas teigti, kad minėtos nustatytos aplinkybės yra kaltinamojo atsakomybę lengvinanti aplinkybė – provokuojantis ir rizikingas buvusios draugės vaikinų, tarp jų ir L. M., elgesys.

D. Lebedevo atsakomybę sunkinančia aplinkybe teismas pripažino tai, kad jis įvykio metu buvo neblaivus.

Po smūgio – krito ir nebeatsikėlė

Mirtimi pasibaigęs nusikaltimas įvykdytas pernai, balandžio 24-osios vakarą Radviliškyje, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, ties 37-uoju numeriu pažymėtu namu.

Išvakarėse D. Lebedevas Radviliškio rajono Kalnelio Gražionių kaime su draugais gėrė alų. Staiga D. Lebedevas telefonu gavo nuotrauką, kurioje jo buvusi mergina K. M. kitoje jaunų vyrų kompanijoje gėrė alkoholį ir leido vakarą Radviliškyje su kitu vaikinu, jo buvusiu bendraklasiu. D. L. Jis su radviliškiečiais iš pradžių santykius ėmė aiškintis telefonu, galų gale konfliktas persikėlė į Radviliškį.

Dviejų kompanijų vaikinai ir kelios nepilnametės merginos, tarp kurių buvo ir K. M., susitiko S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje. Nustatyta, kad su kompanija atvykusi buvusi draugė D. Lebedevą ėmė mušti per veidą, o jis ją ranka tik atstūmė.

Incidento metu D. Lebedevui radviliškiečiai puolė į atlapus, tačiau jis neblaivių vaikinų smūgių išvengė. Tačiau po D. Lebedevo suduoto smūgio kaltinamojo bendraamžis ir bendraklasis L. M., kiek paėjęs, griuvo ant šaligatvio ir daugiau nebepakilo.

Į nelaimės vietą netrukus atvykę iškviesti greitosios pagalbos medikai, tačiau jų pastangos išgelbėti jaunuolį buvo bevaisės, vaikinas mirė nuo galvos ir kaklo sumušimų, kurie sukėlė kraujosruvas galvoje bei kraujo išsiliejimą smegenyse. Tai komplikavosi ūmiu centrinės kilmės kvėpavimo ir širdies veiklos sutrikimu.

Nužudytajam nustatytas 3,03 promilės girtumas.

Įtariamuoju tapusiam D. Lebedevui alkotesteriu policijoje tuojau po įvykio nustatytas 1,50 promilės neblaivumas.