Kvaišalų platintojui apribota laisvė

Redakcijos nuotr.
Šiaulių apygardos teismas kvaišalus dviem nepilnametėms pardavusiam Pakruojo rajono gyventojui skyrė laisvės apribojimą.
Pakruojo rajone gyvenantis 18-metis R. Š. už narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimą nepilnamečiams, Šiaulių apygardos teisme pripažintas kaltu.

Teismas R. Š. paskyrė laisvės apribojimą pusantrų metų, įpareigojant jį be bausmę vykdančios institucijos žinios nekeisti gyvenamosios vietos, būti namuose nuo 22 valandos iki 6 valandos, išskyrus atvejus, kai iš namų būtina išvykti dėl mokslo ar darbo, per laisvės apribojimo bausmės laiką neatlygintinai išdirbti 100 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, taip pat visą bausmės laiką mokytis, dirbti arba ieškoti darbo per Užimtumo tarnybą. Taip pat konfiskuoti 20 eurų, kuriuos gauti iš nusikalstamos veikos.

Nustatyta, kad R. Š., tada dar būdamas nepilnametis, praėjusiųjų metų kovo 13 dieną, viename Pakruojo rajone esančiame miestelyje, žinodamas, kad dvi merginos yra nepilnametės, už 20 eurų pardavė joms dvi tabletes, kurių sudėtyje yra psichotropinių ir narkotinės medžiagų – ekstazi, amfetamino, metamfetamino, morfino.

Tą pačią dieną minėtame miestelyje patruliavę policijos pareigūnai sulaikė kelias policininkams įtarimą sukėlusias merginas. Paaiškėjo, kad jos yra apsvaigusios nuo narkotinių, psichotropinių medžiagų.

Per apklausą viena mergina policijos pareigūnams papasakojo, kad minėtas tabletes už 20 eurų jai pardavęs pažįstamas vaikinas R. Š. Ji parodė, kad kovo 13 dieną savo namuose su keliomis draugėmis sugalvojusios pabandyti narkotinių medžiagų.

Mergina teigė, kad per minėtą programėlę su R. Š. susitarė ir tą patį vakarą su juo susitikusi už 20 eurų nupirko minėtas tabletes. Grįžusios namo draugės pasidalijo tabletes ir jas pavartojusios išėjo į lauką pasivaikščioti.

Ir per ikiteisminį tyrimą, ir šią bylą nagrinėjant teisme, R. Š. savo kaltę kategoriškai neigė.

Teisme R. Š. parodymus davė tik po to, kai buvo apklausti liudytojai, kiti proceso dalyviai. Kaltinamasis teigė, jog niekam jokių narkotinių medžiagų nepardavinėjęs, su policija dėl narkotinių priemonių jokių reikalų neturėjo. Pradėjus ikiteisminį tyrimą, anot jo, policija namuose atliko kratą, tačiau jokių narkotikų nerado. R. Š. tvirtino, jog jį apkalbėjusi mergina pati yra turėjusi reikalų su policija.

Bylą išnagrinėjęs teismas konstatavo, jog pateikta kaltinamojo R. Š. versija dėl jo apkalbėjimo bei narkotinės ir psichotropinės medžiagos nepardavimo nepilnamečiams, yra paneigta byloje surinktais ir teismo ištirtais įrodymais.