Šachmatų rinktinėms atstovavo du šiauliečiai

„Lietuvos šachmatai“ nuotr.
Lietuvos moterų ir vyrų šachmatų rinktinės Slovakijoje vykusiame Europos čempionate ir pergalių pelnė, ir patyrė pralaimėjimų. Trečia iš kairės – Gabija Šimkūnaitė, ketvirtas iš kairės – Rokas Klabis.
Slovėnijoje dešimt dienų vykusiame Europos komandiniame šachmatų čempionate varžėsi Lietuvos vyrų ir moterų rinktinės. Moterys pelnė 16 vietą tarp 31 komandos (įpusėjus čempionatui buvo pakilusi ir į 6 vietą), vyrai liko 26-oje vietoje iš 39.

Vyrų rinktinei atstovavęs šiaulietis Rokas Klabis surinko 3 taškus iš 9 galimų. Tomas Laurušas – 4,5 taško, Valerijus Kazakovskis – 7 taškus, Andrius Brazdžionis – 3,5 taško.

Lietuvos rinktinė nugalėjo Islandijos (2,5:1,5) ir Airijos (4:0) rinktines, lygiosiomis sužaidė su Austrijos, Šveicarijos, Kroatijos ir Švedijos rinktinėmis (2:2) ir nusileido Čekijos (1:3), Italijos (1:3) bei Slovėnijos-1 (1,5:2,5) rinktinėms.

Moterų komandoje debiutavusi šiaulietė Gabija Šimkūnaitė savo komandai pelnė daugiausiai taškų – 5,5. Salomėja Zaksaitė ir Kamilė Baginskaitė surinko po 3,5 taško, Marija Šibajeva – 4 taškus.

Viena svarbiausių Gabijos partijų buvo su pajėgia Armėnijos šachmatininke Anna Sargsijan, kurią nugalėjo.

Lietuvaitės nugalėjo Čekijos, Šveicarijos, Slovakijos rinktines rezultatu 2,5:1,5. Lygiosiomis 2:2 sužaidė su Italijos, Švedijos ir Armėnijos rinktinėmis. Nusileido Prancūzijos (1:3), Graikijos (1,5:2,5) ir Vokietijos (0,5:3,5) rinktinėms.

Abi Lietuvos rinktinės viršijo pradinius startinius numerius (moterys – 28, vyrai – 31) ir tai padarė ne kildamos iš šveicariškos sistemos dugno, bet kovodamos su žinomais šachmatų pasaulio vardais.

Rinktinės žaidė be poilsio (neturėjo atsarginių žaidėjų), todėl palaikyti tempą nebuvo lengva, bet lietuvaičiai atsilaikė. Kiek lengvesnė vyrų dvikova buvo tik su airiais.

Iš čempionato parsivežtos dvi normos – Valerijus Kazakovskis gavo paskutiniąją GM normą ir nuo šiol Lietuvoje turime dar vieną šachmatų didmeistrį.

Gabija Šimkūnaitė gal net kiek netikėtai sau pačiai pelnė pirmąją WIM normą. Šiaulietė (+75 FIDE reitingo taškai) išsivežė didžiausią reitingo pliusą moterų turnyre. Beje, +3,75 virš laukiamųjų taškų buvo aukščiausias rodiklis per abu čempionatus.