Jaunieji šachmatininkai grūmėsi dėl žaibo ir greitųjų šachmatų titulų

Šiaulių sporto centro „Dubysa“ nuotr.
Lietuvos jaunių žaibo šachmatų čempionato nugalėtojai ir prizininkai (iš kairės) Ieva Grikšaitė, Karina Šer, Daniel Šer, Milda Alejūnaitė, Kostas Milkevičius, Matas Povilaitis, Jorė Kaplūnaitė, Tomas Povilaitis.
Praeitą savaitgalį Vilniuje, viešbutyje „Karolina“, vyko Lietuvos jaunių žaibo ir greitųjų šachmatų čempionatai. Penktadienį žaibo čempionate rungėsi 202 dalyviai, o šeštadienį greitųjų šachmatų čempionate – net 264 jaunieji šachmatininkai. Ypač gerai sekėsi Šiaulių sporto centro „Dubysa“ šachmatininkams. Tarp 24 čempionų buvo net 13 šiauliečių. Tokiu gausiu būriu čempionų negalėjo pasigirti nei Vilnius, nei Kaunas.

Penktadienį vykusiame žaibo čempionate berniukai ir mergaitės varžėsi kartu, o amžiaus grupės buvo sujungiamos po dvi, medalius teikiant atskirai kiekvienai kategorijai.

Po 9 ratų čempionais tapo 5 šiauliečiai: Karina Šer (M08), Milda Alejūnaitė (M10), Matas Povilaitis (B16), Ieva Grikšaitė (M16) ir Tomas Povilaitis (B18). Antrąją vietą iškovojo Daniel Šer (B14), trečiąsias vietas – Kostas Milkevičius (B08) ir Jorė Kaplūnaitė (M08).

Šeštadienį vaikinai ir merginos šiek tiek sulėtino tempą ir išsiaiškino stipriausius greitųjų šachmatų žaidėjus. Čia sėkmė lydėjo 12 šiauliečių.

Savo amžiaus grupėse nugalėtojais tapo Kostas Milkevičius (B08), Karina Šer (M08), Milda Alejūnaitė (M10), Laura Grikšaitė (M12), Daniel Šer (B14), Deina Ščipokaitė (M14), Matas Povilaitis (B16) ir Eglė Grikšaitė (M16). Antros vietos apdovanojimu džiaugėsi Ieva Grikšaitė (M18). Trečiąsias vietas pelnė Motiejus Dudnikas (B16), Rusnė Andrašūnaitė (M16) ir Dangis Bagdanskis (B18).

Sportininkus čempionatui ruošė Raimondas Narmontas, Sergejus Petuchovskis ir Sandra Laurutienė.