Gabija Šimkūnaitė triumfavo greitųjų šachmatų čempionate

Asmeninė nuotr.
„Iškovotas titulas, man suteikia pasitikėjimo savimi ir įrodo, kad galiu varžytis su stipriausiomis Lietuvos šachmatininkėmis“, – sako du aukso trofėjus iš atviro Lietuvos greitųjų šachmatų čempionato parsivežusi šiaulietė gimnazistė Gabija Šimkūnaitė.
Po ilgokos pertraukos liepos 4–5 dienomis Panevėžyje vyko atviras Lietuvos greitųjų šachmatų čempionatas, į kurį susirinko ir Lietuvos elitiniai žaidėjai, ir aukštus reitingus turintys svečiai iš penkių užsienio šalių. Iš viso jėgas išbandė 86 dalyviai, tarp kurių buvo net 9 didmeistriai

Čempionu tapo kaunietis Tomas Laurušas (FIDE rapid 2586). Jo pergalę su 8 taškais iš 11 galimų nulėmė geresni papildomi rodikliai nei lenko Bartlomiejaus Heberlos (2527), Vokietijai atstovaujančio latvio Danielio Fridmano (2610) ir latvio Ilmaro Starostito (2429).
Jaunių įskaitoje nugalėjo kaunietis Karolis Jukšta, senjorų – Christoph Frick iš Vokietijos.

Puikiai čempionate pasirodė Šiaulių sporto centro „Dubysa“ auklėtinė Gabija Šimkūnaitė (treneris Viktoras Čmilis). Ji pirmą kartą savo šachmatų karjeroje tapo čempione moterų įskaitoje. Iš 11 partijų šiaulietei net 10 teko žaisti su vyrais, tarp jų su dviem didmeistriais, ir tik paskutinėje partijoje susitiko su patyrusia šachmatininke panevėžiete Vesta Kaspute, kurią nugalėjo.

G. Šimkūnaitė su kauniete daugkartine Lietuvos čempione Salomėja Zaksaite surinko po 6,5 taško, bet dėl geresnių papildomų rodiklių auksas atiteko šiaulietei. Ji pripažinta nugalėtoja ir jaunimo iki 21 metų įskaitoje.

„Iškovotas Lietuvos moterų greitųjų šachmatų čempionės titulas man reiškia labai daug, nes tokio titulo dar nebuvau iškovojusi. Labiausiai įsiminė paskutinė partija su moterų FIDE meistre Vesta Kaspute, tai buvo paskutinė turnyro partija, pergalė buvo labai svarbi, nes tik pergalės atveju galėjau varžytis dėl moterų čempionės titulo“, – „Šiaulių kraštui“ sakė čempionė.

„Tai buvo solidus Gabijos pasirodymas. Klasikiniais šachmatais ji ir pernai gerai sužaidė moterų čempionate, pasidalijo 3–4 vietas. Šiemet dėl karantino klasikinių šachmatų čempionato nebuvo, ir šios varžybos buvo pirmas toks rimtas startas. Dabar Gabija ruošiasi pasaulio jaunių čempionatui, kuris vyks Kroatijoje rugsėjo pabaigoje. Kaip ir pernai ji žais iki 18 metų amžiaus grupėje. Pernai Gabija debiutavo šiose pirmenybėse ir neblogai pasirodė, surinko pusę galimų taškų. Kitą savaitgalį dalyvausime Plateliuose tarptautiniame klasikinių šachmatų turnyre“, – pasakojo šachmatininkės treneris V. Čmilis.