Aštuonmetė šachmatininkė tapo čempione

Dalyvių nuotr.
Europos mergaičių iki 8 metų žaibo čempione tapo Šiaulietė Milda Alejūnaitė.
Serbijos mieste Novi Sade gruodžio 30 dieną finišo tiesiąją kirto 2021 m. Europos jaunių greitųjų ir žaibo šachmatų čempionatai. Į Lietuvą iš Serbijos aukso medalį parvežė aštuonmetė šiaulietė Milda Alejūnaitė. Žaibo čempionate G8 amžiaus grupėje šiaulietė surinko 17 taškų iš 18 galimų ir tapo čempione.

Puikiai Milda pasirodė ir greitųjų šachmatų čempionate, tačiau čia su 6 taškais iš 9 liko per žingsnį nuo medalio – ketvirtojoje vietoje.

M. Alejūnaitė treniruojasi Šiaulių sporto centre „Dubysa“ pas trenerį Sergejų Petuchovskį.

Serbijoje žaidė dar trys Lietuvos atstovai – Augustinas Bazilius, Gustas Morkūnas (U12) ir Adrijana Morkūnaitė (G16). Gustas greituosiuose ir žaibe užėmė atitinkamai 13 ir 8 vietas, Augustinas – 11 ir 15, Adrijana – 14 ir 21.