Anicetui Uogelei skirtas šachmatų turnyras

Redakcijos archyvo nuotr.
Anicetas Uogelė.
Balandžio 20 dieną vyko virtualus tarptautinis šachmatininkų turnyras žymiam Joniškio krašto šachmatininkui, šachmatų teisėjui bei publicistui, iš Žagarės kilusiam Anicetui Uogelei atminti. Šiemet balandžio 20 dieną suėjo metai nuo jo mirties.

„Artėjant šviesaus atminimo šachmatininko Aniceto Uogelės mirtes metinėms nusprendėme su kolega Virginijumi Braziuliu, kad reiktų organizuoti turnyrą jo garbei. Teisėjauti pakvietėme Ryškėnų (Telšių rajonas) sporto klubo pirmininką Tomą Gaurylių, kuris mielai sutiko. Turnyras vyko virtualiu būdu, kaip jau pastaruoju metu tapo įprasta. Jame panoro dalyvauti per 40 atstovų iš Dobelės (Latvija), Akmenės, Radviliškio, Tytuvėnų (Kelmės rajonas), Tverų (Rietavo savivaldybė), Salantų (Kretingos rajonas), Telšių, Klaipėdos, Mažeikių, Gargždų, Vėžaičių (Klaipėdos rajonas), Kvėdarnos (Šilalės rajonas), jau minėtų Ryškėnų ir, žinoma, Joniškio rajono“, – sakė Joniškio rajono šaškių–šachmatų klubo vadovas Stasys Rimdžius.

Turnyro nugalėtoju tarp vyrų tapo 9,5 taško iš dešimties galimų surinkęs Donatas Kišonas, sparčiai tobulėjantis jaunuolis iš Radviliškio. Antrą vietą užėmė 7,5 taško savo sąskaitoje turėjęs Eugenijus Vereikis iš Tytuvėnų (Kelmės rajonas), trečią – tokį pat rezultatą pasiekęs Tomas Gaurylius iš Ryškėnų (Telšių rajonas).

Moterų grupėje su 4 taškais pirmą vietą užėmė Ramunė Ruginienė iš Salantų (Kretingos rajonas), turėdama tiek pat taškų antra buvo Sofija Kiseleva iš Telšių, o Imanta Abula iš Duobelės (Latvija) pelnė 3,5 taško ir liko trečia.

Taip pat išaiškinti geriausi žaidėjai tarp veteranų ir tarp Joniškio rajono atstovų. Iš Joniškio rajono šachmatininkų sėkmingiausiai pasirodė po 5 taškus iš 10 galimų surinkę Henrikas Baltulis, Virginijus Braziulis ir Algirdas Kaveckas. Veteranų (65 metų ir vyresnių) grupėje geriausiu su 4,5 balo pripažintas Joniškio rajono atstovas Stasys Rimdžius.

Aniceto Uogelės vardo šachmatų turnyrą planuojama organizuoti kasmet.

Šachmatų patriarchas Anicetas Uogelė mirė 2020 metų balandžio 20 dieną. Žagarėje gimęs, augęs sportininkas buvo dukart Lietuvos čempionatų prizininkas, 22 kartus Šiaulių čempionas bei korespondencinių šachmatų vyresnysis tarptautinis meistras (SIM), tapęs ir Europos korespondencinių šachmatų čempionu.

Jis taip pat buvo ne tik aktyvus žaidėjas, bet ir šachmatų teisėjas bei publicistas, knygų „Europos taurė“ ir Lietuvos sporto enciklopedija bendraautoris. 1993 metais išleista jo knyga „Mano šachmatai“.