Dviračių žygiu pagerbė tarpukario olimpiečius

Gintaro JASIŪNO nuotr.
Šiaulių apskrities žydų bendruomenė antrus metus iš eilės surengė dviračių žygį, skirtą tarpukario Lietuvos olimpiečiams šiauliečiams Isakui Anolikui ir Juozui Vilpišauskui atminti.
Sekmadienio vidurdienį Šiauliuose surengtas dviračių žygis, skirtas tarpukario Lietuvos olimpinės rinktinės nariams dviratininkams šiauliečiams Isakui Anolikui ir Juozui Vilpišauskui atminti.

Simbolinį dviračių žygį jau antrus metus iš eilės rengia Šiaulių apskrities žydų bendruomenė.
Į renginį susirinko apie 100 dviratininkų. Juos sveikino  Izraelio ambasadorius Amiras Maimonas, Šiaulių miesto savivaldybės atstovai. Davus startą dviratininkai P. Višinskio ir Dubijos gatvėmis įveikė 10 kilometrų.
Pasak žydų bendruomenės pirmininko Sanios Kerbelio, Šiauliai daug kam žinomi, kaip dviračių miestas, bet Šiauliai tarpukariu turėjo ir du garsius dviratininkus olimpiečius I. Anoliką bei J. Vilpišauską. Jų atminimą bendruomenei norėtųsi įamžinti ne tik dviračių žygiu, bet ir paminku ar atminimo lenta.
Juozas Vilpišauskas gimė Šiauliuose 1899 metais, žydų kilmės dviratininkas Isakas Anolikas – 1903 metais. Lietuvos rinktinės sudėtyje jie dalyvavo 1924 metų olimpinėse žaidynėse Paryžiuje. I. Anolikas dar kartą savo sėkmę bandė ir 1928 metų olimpiadoje Amsterdame.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.