Šiauliuose eksponuojama paroda „Ukraina. Karas Europoje“

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Parodą „Ukraina. Karas Europoje“ sudaro 24 stendai, juose pateikiama tekstinė informacija, grafikai, schemos, nuotraukos.
Skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės pristatoma stendinė paroda „Ukraina. Karas Europoje“. Parodą sudaro 24 stendai, juose pateikiama tekstinė informacija, grafikai, schemos, nuotraukos.

Paroda lankytojams turėtų padėti atsakyti į klausimus, kaip gimė putinizmo ideologija, kodėl putinizmas provokuoja tokią agresyvią Rusijos politiką kaimynių atžvilgiu, ko siekė Rusija XX amžiaus pabaigoje ir XXI amžiaus pradžioje kariaudama “bandomuosius karus”, kodėl Kremlius, sukūręs karo prieš Vakarų civilizaciją ir Europą planą, pirmąjį smūgį nukreipė į Ukrainą, ar Ukraina atsilaikys, kaip Lietuva ir kitos valstybės padeda Ukrainai išgyventi ir kovoti, ką dar Europos visuomenės gali padaryti kovojančios Ukrainos labui?

2022 metų vasario 24 dieną Rusijos Federacija pradėjo antrą karo prieš Ukrainą etapą, jo tikslas – sunaikinti šią valstybę ir ukrainiečių tautą. Tokių Ukrainos miestų, kaip Buča arba Mariupolis, pavadinimai tapo Rusijos kariuomenės brutalumo ir šių pajėgų daromų nusikaltimų prieš žmoniškumą simboliais.

Paroda parengta Ukrainos nacionalinės atminties instituto bendradarbių, bendradarbiaujant kartu su Ukrainos kultūros ir informacinės politikos ministerija. Lietuvoje parodos adaptavimo, išplėtimo ir parengimo eksponavimui darbus atliko Lietuvos istorijos institutas, bendradarbiaudamas su Lietuvos Respublikos Seimu. Parodą Lietuvoje kūrė istorikai Alvydas Nikžentaitis, Aurimas Švedas, Svitlana Liachovec.

Parodą „Ukraina. Karas Europoje“ skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės galima apžiūrėti iki rugsėjo 26 dienos.