Susitikta pabendrauti su ukrainiečiais

Jono VAPSVOS nuotr.
Naujosios Akmenės kultūros rūmuose vykęs lietuvių ir ukrainiečių susitikimas – ir su pabendravimu, ir su dainomis, ir su vaišėmis.
Naujosios Akmenės kultūros rūmuose įvyko renginys „AK + UA = taika, bendrystė, sėkmė!“. Emocijomis ir muzika, praktiniais patarimais ir įvairia informacija prisodrintas akmeniškių susitikimas su Akmenės krašte nuo karo besiglaudžiančiais ukrainiečiais buvo skirtas labiau pažinti vieniems kitus. Jame buvo kalbamasi, kartu su visa sale dainuojama ir bendraujama.

Renginyje koncertavo Akmenės rajono meno mokyklos ir Kultūros centro kolektyvai, dainavo, pasisakė ir deklamavo eilėraščius ukrainiečiai. Atėjusieji į susitikimą galėjo pasivaišinti ukrainietiškais saldumynais, o Savivaldybės merui Vitalijui Mitrofanovui įteiktas duonos kepalas – už ne vienerius metus trunkantį Ukrainos palaikymą, už pastangas, kad nuo karo baisumų bėgantys žmonės rastų kiek galima jaukesnius namus Akmenės krašte, kad galėtų įsidarbinti, vaikus leisti į mokyklas ir darželius.

Renginyje pranešimus pateikė Savivaldybės meras, Šiaulių pramonės ir amatų rūmų, Užimtumo tarnybos Akmenės skyriaus, Akmenės LEZ atstovai, Savivaldybės ir Administracijos darbuotojai, atsakingi už moksleivių lavinimą ir neformalųjį ugdymą. Savo veiklą pristatė tarptautinio palaikymo bendrija „Kelias į svajonę“, kredito unija „Tikroji viltis“.