Geriausia, kas galėjo nutikti Lietuvai?

Regina MUSNECKIENĖ
Prie „Maximos“ parduotuvės melodingas, už širdies griebiančias Sofijos Rotaru dainas perdainuoja jauna ukrainietė. Šalia didžiulis krepšys aukoms. Žmonės eidami pro šalį atsisuka, pasižiūri ir nueina savais keliais. Su savais gyvenimais ir savais rūpesčiais. Vienas senyvo amžiaus kelmiškis palinguoja galvą: „Vargšė ukrainiečių tauta. Per karą milijonus išmarino badu. Dabar vėl terioja. O ką aš galiu paaukoti pats gyvendamas iš keturių šimtų eurų pensijos, kai tokios maisto kainos?“

Iš tiesų labai gaila kenčiančios tautos, nužudytų kelių šimtų šiam pasauliui dar niekuo nenusikaltusių vaikų. Bet nesuprantu, kodėl turėčiau tapatintis ir sakyti: „Aš – Ukraina“.

Gimiau Lietuvoje. Esu lietuvė iki pašaknų. Studijavau savo senąją, gražiąją, melodingąją lietuvių kalbą. Mieliau sakyčiau: „Aš – Lietuva“. Bet Lietuva save laiko tie, kurie kasdien varto šalies biudžeto milijonus ir kuria savo sau palankią tvarką. Tai gal aš, tu ir visi kiti mes jau ne Lietuva? Gal iš tiesų Ukraina? Nes pasmerkti Ukrainos likimui?

Kartkarčiais prisimenu garsiąją berods Seimo Pirmininkės ištartą frazę „Šita valdžia – tai geriausia, kas galėjo nutikti Lietuvai.“

Taigi, svarstau: „Jeigu aš – Lietuva, kas man gero nutiko per pastaruosius metus, kai valdo konservatoriai podraug su lietuviškumą ir vertybes dar šiek tiek ginančiais krikdemais, liberaliais liberalais ir laisvą elgesį propaguojančia Laisvės partija.“

Asmeniniame gyvenime nutiko vienas kitas džiaugsmingas dalykas. Pavyzdžiui, sulaukiau anūkų. Bet čia ne valdžios nuopelnas. Tiesą pasakius, būtent dėl tų ne tik savo, bet ir kitų šeimų mažųjų atžalėlių pastaruoju metu jaučiu didžiulį nerimą.

Pasitikėjimu ir grožėjimusi savimi tiesiog trykštanti valdžia sugebėjo nutraukti santykius vos ne su visomis šalimis, kurios buvo naudingos šalies ekonomikai ir verslui. Rezultatas: verslui skirs 5,2 milijono eurų naujų rinkų paieškoms. O 183 tūkstančiai nepasiturinčių gyventojų sulauks paramos maistu ir higienos priemonėmis.

Pastaruoju metu, atrodo, jog valdantieji dar kartą susimovė kelintą kartą užlipdama ant Rusijos grėblio. Paskubėjo uždrausti tranzitą iš Rusijos į Rusiją, tai yra į Kaliningrado sritį, nors sankcijų Rusijai pakete numatyta uždrausti tranzitą per Lietuvą iš Rusijos į trečiąsias šalis. Draudimas neapima pašto ir prekių tranzito tarp Kaliningrado srities ir Rusijos.

Ar čia tikrai geriausia kas galėjo nutikti Lietuvai, kai įsiutusi neprognozuojama Rusija atvirai grasina karu? Kaip kitaip suprasti atsakingų asmenų pareiškimus, jog Rusija rengia atsakomąsias priemones, kurios, nebus diplomatinės, bus praktinės?

Ar tikrai geriausia kas galėjo nutikti Lietuvai, kai Rusijoje svarstoma atšaukti Lietuvos nepriklausomybę? Ir tie svarstymai ne be mūsų vis išsišokančios kirvio darbo valdžiukės pastangų! Juk kitos valstybės nuolat ieško diplomatinių kelių, kad tik nepakenktų nacionaliniams interesams, savo piliečių gerovei ir saugumui.

Tuo tarpu mūsiškis užsienio reikalų ministras sako: Ko čia stebėtis? Tokia jau agresyvių šalių leksika. Reikia parodyti, kad mes pajėgūs apsiginti.“

Kaip parodyti? Špyga? Ar dešinės rankos smiliumi pirštu? Kietai sugniaužtu inteligentišku kumštuku?

„Su durnium – du turgu“, – sako lietuvių liaudies patarlė. Tas pats ir su neprognozuojama Rusija.

Seimo pirmininkė opozicijos nuogastavimus dėl Kremliaus grasinimų laiko Rusijos propagandos išnaudojimu.

Žodžiu, visi, kurie turėtų jaustis atsakingi už susidariusią situaciją, ramūs kaip belgai.

Bet man asmeniškai neramu. Ir nemanau, kad mane išnaudoja rusiška propaganda. Vakarų spauda jau taip pat rašo, kad Lietuva savo išsišokimais gali išprovokuoti trečiąjį pasaulinį karą.

Taigi, neramu ne man vienai. Vis daugiau tautiečių dėl nedarbo, baisinės infliacijos ir nesaugumo mūsų šalyje renkasi emigraciją. Užsieniečiai bijo skristi į Lietuvą. Praėjusį savaitgalį iš Hamburgo į Vilnių grįžau pustuščiu lėktuvu.

Turistus atbaido neadekvačios, ekonomiškai žymiai geriau išsivysčiusias šalis lenkiančios kainos ir karo grėsmė. Tuo tarpu viena valdžiukės dailiosios lyties atstovė sako, jog opozicijos pasipiktinimas dėl per menkų antiinfliacinių priemonių skirtas žiūrovams. O kita užtvirtina, jog naujų antiinfliacinių priemonių nebus.

Ar čia tikrai yra tai, kas geriausio mums galėjo nutikti? Ar kas nors paklausė, ar tautai tikrai gerai dėl valdžios priimamų sprendimų? O gal mes iš tiesų tik dramatiško valdžios spektaklio žiūrovai? Pašaliniai žmonės savo Tėvynėje ir savo tautoje?

Panašu, jog ši valdžia yra tai, kas geriausio galėjo nutikti jai pačiai. Tiems, kurie į valdžiukę prasibrovė pasitvarkyti savo šiokių bei tokių reikaliukų. Pavyzdžiui, sukurpti įstatymą ir įvesti į lietuvių kalbą dvigubą „v“. Tuoj pat po to suskubti pasikeisti sulietuvintą pavardę į lenkišką. Ir tuo dar pasigirti viešojoje erdvėje. Taip kiečiau! Juk lenkų ponai lietuvius laikė žmudais ir mužikais. Tik klausimas, kodėl ministro posto siekta ne Lenkijoje, o Lietuvoje. Gal, kad savo šakninėje tėvynėje nebūtų įmanoma tokių aukštumų pasiekti?

Arogantiškoji Lietuvos UAB-o valdyba sugebėjo taip susipykti net su Seimo kolegomis, turinčiais kitokią nuomonę ir išpažįstančiais tradicines vertybes, kad opozicija neapsikentusi nuolatinio žeminimo, išėjo posėdžiauti į kitą salę.

Bet „valdybos vyresnieji“ kaltina ne save, o opoziciją paralyžiuojant Seimo darbą.

Neteisybė ir akivaizdus melas kasdien bado akis. Viskam ir visiems primestos valdžios galios pozicijos. Nepriklausomybės akto signatarei Zitai Šličytei už pareikštą savo nuomonę inicijuojamas ikiteisminis tyrimas. O alkoholio ir narkotikų vartojimas kai kurių seimorių kabinetuose netiriamas. Lietuvos šeimų sąjūdžio reikalavimai pavadinami neskaitlingos visuomenės grupės nuomone.

Taip vyksta didžiajame Vilniaus dvare. O kiek tokių neteisybių patiria ir vargo slenksčių numina eiliniai Lietuvos žmonės, privalantys įrodyti, kad jie – ne kupranugariai!

Visos reformos tarsi užprogramuotos žmonių ir tautinės savimonės naikinimui.

Taigi, nieko gero nuo šios kadencijos genijų atėjimo mūsų valdyti dar nenutiko. Nors pavaldė jau pusę kadencijos. Baisu, kad nenutiktų blogiausia – karas.

Geriausia, kas galėjo nutikti, nutiks tuomet, kai su pasididžiavimu ir tautiniu orumu galėsime ištarti: „Aš – Lietuva“.