Suremontuotas Žagarės bažnyčios fasadas

Loretos RIPSKYTĖS nuotr.
Praėjus daugiau nei ketveriems metams, kai pradėjo gabalais kristi tinkas, šventovės fasadas buvo suremontuotas.
Sekmadienį Naujosios Žagarės bažnyčioje buvo dviguba šventė – ne tik minėti Šv. apaštalų Petro ir Povilo atlaidai, bet ir padėkota rėmėjams, kurių dėka praėjus daugiau nei ketveriems metams, kai pradėjo gabalais kristi tinkas, šventovės fasadas buvo suremontuotas. Visi darbai atlikti privačiomis lėšomis, be savivaldybės ar valstybės finansinės paramos.

Per Šv. Petro ir Povilo atlaidus Žagarės parapijos klebonas Andrius Valčiukas viešai padėkojo rėmėjams, skyrusiems lėšų remontui. Pagrindiniais rėmėjais tapo Šiauliuose įsikūrusi draudimo brokerių įmonė UADBB „Legator“ (generalinis direktorius Tadas Volbikas) ir taip pat šiauliečių įmonė, UAB „Šiaurės tekstilė“, galinti pasiūlyti platų neaustinių medžiagų, audinių, baldinės furnitūros, dirbtinių odų, klijų bei siūlų asortimentą (vadovas Artūras Varapnickas). Taip pat prisidėjo vietos ūkininkai.

„Visi remonto darbai buvo atlikti privačiomis lėšomis. Su pagrindiniais rėmėjais gerus ryšius turiu dar iš senesnių laikų, kai dirbau ankstesnėje Kurtuvėnų parapijoje. Jie neatsisakė padėti“, – sakė klebonas A. Valčiukas, Žagarėje parapijoje dirbantis dar tik pusantrų metų, bet jau spėjęs nuveikti gerų darbų.

Žagariečiai dar puikiai pamena, kaip 2016 metų gruodį, prieš pat didžiąsias metų šventes nuo Naujosios Žagarės bažnyčios fasado gabalais nukrito tinkas ir ant sienos atsivėrė didžiulis lopas. Šventovė buvo remontuota 2010 metais, tačiau nelabai sėkmingai. Praėjus ketveriems metams po derybų darbus atlikusi bendrovė „Kaunesta“ buvo grįžusi perdažyti spėjusį nusilupti stogą. Dar praėjo pora metų – ir nukrito tinkas. Toje vietoje jau seniau būta bėdų, nes lyjant nuo stogo plūstantis vanduo nespėdavo nutekėti per lietvamzdžius ir iš dalies bėgo ant sienos. Vietomis jis persisunkdavo į vidų, gadino bažnyčios lubas.

Ankstesnis klebonas Marius Dyglys tada apie nelaimę informavo Kultūros paveldo departamento Šiaulių padalinio vadovą, konsultavosi su Joniškio rajono savivaldybės specialistais, kurie suteikė metodinę pagalbą, tačiau teigė, kad skirti lėšas bažnyčios fasadui sutvarkyti ir ieškoti statybinės firmos, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymu, privalo savininkas. O Naujosios Žagarės bažnyčia nuosavybės teise priklauso apaštalų šv. Petro ir Povilo parapijai. Buvęs klebonas nespėjo rasti rėmėjų, klebonas A. Valčiukas tai padarė.