Naujausios
Atidengtas šimtmečio paminklinis akmuo
Po šv. Mišių Šeduvos Švento Kryžiaus Atradimo bažnyčioje, Mišiose dalyvavo ir Jo Ekscelencija Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, buvę bei dabartiniai gimnazijos moksleiviai ir mokytojai, gausus būrys svečių rinkosi prie vieno iš gimnazijos pastatų, kur buvo atidengtas paminklinis akmuo.
Buvę gimnazijos pastatai tebėra išlikę Kėdainių, Progimnazijos, Panevėžio gatvėse.
Ne vienas iš atvykusiųjų – jau seniai išėję į užtarnautą poilsį, kai kurie – sunkiai einantys, tačiau vis dar nepamiršę savosios mokyklos.
Šeduvio Renaldo Skromano sukurtą ir gimnazijai padovanotą paminklinį akmenį atidengė buvę gimnazijos direktoriai – Antanas Lapinskis, Valentinas Paliūnis, Kazimieras Augulis, o juos pasveikino dabartinis direktorius Laimutis Škleinikas.
Jubiliejaus dieną gimnazijos stadiono tvorą papuošusios visų laidų abiturientų vinjetės bei nuotraukos nejučiomis grąžino buvusius gimnazijos mokinius į jaunystės dienas.
"Čia prabėgo mūsų jaunystė"
Viena vyriausių jubiliejinį renginį aplankiusių gimnazisčių Radviliškio krašto garbės pilietė Emilija Brajinskienė, kuriai šį pavasarį sukako 89-eri.
"Mokytis pradėjau dešimties metų. Mokiausi ir Janušausko namuose įsikūrusioje mokykloje, ir čia, Panevėžio gatvėje.
Kai aš mokiausi, mokytojai nestreikavo, jie buvo didelėje pagarboje. Sąlygos dirbti buvo labai sunkios – mokyklos langai nuo bombų išdaužyti, mokykla šalta. Mes, mokiniai, važiuodavome per atostogas į mišką kirsti malkų.
Patyčioms sąlygų mūsų laikais nebuvo. Paišdykavimų, aišku, buvo, tad ir kampe neklaužadoms tekdavo pastovėti, ir iš klasės juos išvarydavo.
Dabartiniai mokslai per karščius – nusikaltimas. Geriau pridėkit metus mokslų, bet ne kankinkit vaikus vasarą", – senuosius ir dabartinius mokslo metus prisiminė Šeduvos šviesuolė.
Į gimnazijos jubiliejų atvykusios XXII laidos abiturientės, mokyklą baigusios 1965 metais, Marija Danguolė Motekaitytė-Vaitiekūnienė ir jos klasiokė Danutė Gvaldaitė-Palkevič redakcijai sakė, jog paskutinį kartą mokykloje lankėsi prieš ketverius metus ir tuomet paminėjo mokyklos baigimo penkiasdešimtmetį. Abi visada stengėsi nepraleisti ir kitų susitikimų.
"Čia prabėgo gražiausi mūsų metai, mūsų jaunystė, čia mes, 24 moksleiviai, baigėme mokyklą", – su nostalgija kalbėjo savo ir buvusių klasės draugų nuotraukas apžiūrinčios, prieš pusę amžiaus gimnaziją baigusios moterys.
Šimtmečiui – renginiai ir reginiai
Ne tik šios jaunų dienų nuotraukos laukė buvusių gimnazijos mokinių. Mokyklos koridoriaus sienos taip pat buvo papuoštos gausybe fotonuotraukų iš jubiliejui skirtos fotoparodos "100 istorijos akimirkų".
Tądien visiems atvykusiems svetingai duris atvėrė ir mokykloje įkurtas kraštotyrininko Antano Bukausko muziejus, garbingą ir kupiną svarbių įvykių praeitį liudijo literatūrologo Jono Linkevičiaus išleistos knygos apie Šeduvą, 25-erius metus moksleivių leidžiamas laikraštis "Esame gimnazistai".
Birželio 12 dieną dalelė gimnazijos istorijos buvo įamžinta paminkline lenta. Ji atidengta ant privataus namo, kuriame 1919 metų sausio 7 dieną įvyko Pirmasis pedagogų tarybos posėdis ir pradėjo veikti "Saulės" progimnazija, sienos.
Gimnazijos istorija prisiminta ir jubiliejiniuose susitikimuose "100 susitikimų", kurių metu buvę įvairių laidų mokiniai susitiko su šiandieniniais moksleiviais dalijosi prisiminimais ir patirtimi.
O kur dar istorijos mokytojos Jolantos Sabutienės sukurtas filmas apie buvusius mokytojus, kiti nepamirštami renginiai ir reginiai.
Tarp jų – mokyklos veteranės Joanos Vasiliauskienės dovana gimnazijai ir visai Šeduvai: bendras šokių būrelį lankiusių įvairių laidų moksleivių šokis.
Lituanistė mokytoja ekspertė J. Vasiliauskienė žinoma ir gerbiama kaip puiki liaudiškų šokių kolektyvų vadovė, šokti mokanti jau 65-erius kūrybinio darbo metus.
Kas matė dabartinių ir buvusių jos šokėjų bendro šokio repeticijas, negalėjo atitraukti akių nuo šios valdingos, griežtesnio žodžio nevengiančios, tačiau iš tikro – širdingos ir "savo vaikus" mylinčios profesionalės.
Ne veltui kolektyvas ją skraidino į orą, ant galvos jai buvo uždėta karalienės karūna, veteranė apdovanota mero Padėkos ženklu.
Toks pat ženklas įteiktas ir buvusiam ilgamečiam gimnazijos direktoriui Antanui Lapinskiui.