Naujausios
Protesto akcijoje – ir radviliškiečiai
Radviliškio rajono žemdirbių traktoriai protesto akcijai dar prieš dešimtą ėmė rinktis prie Antaniškių miško. Ir ten esančioje aikštelėje, ir palei kelią jų išsirikiavo gerokai per šimtą.
Už traktorių vairo sėdėjo ir patys ūkininkai, ir jų samdomi darbininkai. Kai kurių ūkių savininkai į akciją atsiuntė net po kelias transporto priemones.
Daugiausia užsienietiški, keli – "Belarusai", su krautuvais ir be jų link miesto traktoriai pajudėjo apie pusę 12-os. Sankryžose traktorių kolonos jau laukė pasirengę reguliuoti eismą policijos pareigūnai.
Apie tai, kada ir kuria linkme judės protestuojantys žemdirbiai, iš anksto buvo pranešta Savivaldybės tinklalapyje, socialiniuose tinkluose.
Radviliškio krašto žemdirbių protesto akcija nusidriekė keliu A9 Panevėžys–Šiauliai per Radviliškio miestą, judėjo link miesto ribą užbaigiančios žiedinės sankryžos ir, ją apvažiavę, grįžo atgal.
Kai kurie traktoriai važiavo kaskart įjungdami garsinį signalą, dauguma jų buvo papuošti trispalvėmis bei vėliavomis su Vyčiu, kyšojo ir Europos Sąjungos vėliavų.
Daugelio kabinose už stiklų buvo užkišti plakatai. Daugiausia – rašyti ranka, su užrašais: "Lietuva, tavo kaimas miršta", Naikindami kaimą, gerovės nesukursime", "Mes jus maitiname".
Ne vieną plakatą puošė ir pirmąjį protesto akcijų etapą simbolizuojantis žalios spalvos kryžius.
Traktorių kolona eismą ties sankryžomis kiek trikdė – einantiems pėsčiomis bei važiuojantiems automobiliais teko laukti, kol pravažiuos protestuotojai, tačiau didelių spūsčių nesusidarė.
Ūkininkas: "Taip blogai prie jokios valdžios dar nebuvo"
Ūkininkus į protesto akciją atvažiavęs išlydėti rajono Žemės ūkio skyriaus vedėjas Alfredas Juozapavičius redakcijai sakė, jog rajone dėl akcijos jokių problemų nebuvo.
"Iš anksto buvo suderintas važiavimo maršrutas, išduoti reikiami leidimai", – sakė vedėjas.
Šeduvos krašte ūkininkaujantis Renatas Rimavičius patikino nė akimirkai nedvejojęs, ar važiuos į protesto akciją. Dalyvavęs ir pirmajame žemdirbių protesto akcijos etape, kai laukuose prie kelių buvo statomi žalieji kryžiai, jis išvairavo savo traktorių ir į kelią.
400 hektarų kartu su broliu dirbančio ūkininko teigimu, protestuoti jau reikėjo pradėti prieš trejus metus, kai žemdirbiai pajuto ne tik gamtos siųstas negandas, bet ir valdžios spaudimą vis naujais mokesčiais.
"Vyksta pasityčiojimas iš žemdirbių. Valdžia tik deklaruoja apie paramą, tačiau nutyli tai, kiek gauna mūsų pinigų į biudžetą dėl didinamų ir naujų mokesčių.
Deklaravusi apie 9 milijonų eurų paramą prieš trejus metus dėl lietingų orų nukentėjusiems žemdirbiams, ji pamiršo pasakyti, kad iš mūsų dėl kitąmet daugiau nei tris kartus padidinto žemės mokesčio surinko 65 milijonus įplaukų.
Mums skaudu, kad dėl to esame priešinami su visuomene – neva, duona, mėsa, pienas brangsta, o jie, milijonieriai, tik dejuoja.
Nedejuojame mes, bet dabar parodėm, kad mokam, reikalui esant ir susitelkti, parodyti savo vienybę. Tokia žemdirbių vienybė buvo gal tik 2003 metais, kai traktoriais buvo užstatytas Via Baltic kelias.
Džiaugiuosi dėl susivienijusių rajono ūkininkų. Visada mes, radviliškiečiai, buvome tarsi pasislėpę po lapais. Bet šiandien lengviau pasakyt iš kurių vietovių nebuvo išvažiuota į akciją, negu, kas joje dalyvavo", – redakcijai sakė jaunas ūkininkas R. Rimavičius.
R. Rimavičiaus teigimu, ir rajone žemės mokestis buvo sumažintas tik dėl to, kad rajono ūkininkai susivienijo į ūkininkų sąjungą ir išreiškė savo poziciją.
"Mums dar taip blogai niekada nebuvo, kaip dabar, valdant "valstiečiams". Dabartinė politika tokia, kad, regis, norima visiškai sunaikinti smulkiuosius žemdirbius, nes dviejų hektarų ūkininkui mokesčiai "Sodrai" gali siekti 500 eurų. Ar tai yra proto ribose? Paskui ateis jau vidutiniokų, tokių kaip aš, eilė", – su kartėliu kalbėjo R. Rimavičius.