Protestuoti eis ir policininkai, ir ugniagesiai

Po­li­ci­jos nuo­tr.
Penktadienį po statutinių pareigūnų Seime surengtos apskritojo stalo diskusijos su Seimo frakcijų seniūnais Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vadovas Vladimiras Banelis pareiškė, kad kitą savaitę rengs įspėjamąjį protestą dėl per mažų atlyginimų.

"Turime konsoliduotą sprendimą, kad kitą savaitę bus įspėjamasis protestas", – po susitikimo su Seimo frakcijų atstovais pareiškė V. Banelis, akcentuodamas, kad, situacijai dėl statutinių pareigūnų atlyginimų nesikeičiant, bus organizuojama ir daugiau protestų.
"Jeigu situacija nesikeis 17 dieną, bus planuojamas dar vienas jau neįspėjamasis protestas. Protestuos visi – nuo policininko iki ugniagesio", – sprendimą pranešė V. Banelis.

Pasak NPPSS vadovo, dabartiniai profesinių sąjungų susivienijimo reikalavimai yra pakoreguoti, atsižvelgiant į lėšų trūkumą, todėl, net skyrus prašomą finansavimą, Vyriausybės prisiimti įsipareigojimai nebūtų įgyvendinti.
"Šiandien abejoti bent jau tais, kurie labai aiškiai suvokdami uždėjo parašą, kol kas nėra pagrindo", – sakė V. Banelis.

Susitikime su frakcijų atstovais buvo aptariami nepakankami numatomi kitų metų biudžetai: Policijos departamento, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Viešojo saugumo tarnybos, taip pat Aplinkos ministerijos pavaldume esančio Aplinkos apsaugos departamento ir Aplinkos apsaugos agentūros. Į susitikimą pareigūnai pakvietė ir visų Seimo frakcijų lyderius.

Profesinės sąjungos vertinimu, būtina ne mažiau kaip 1 milijoną eurų papildomų lėšų skirti Viešojo saugumo tarnybai, 6 milijonus eurų – Valstybės sienos apsaugos tarnybai, 3,5 milijono eurų – Policijos departamentui ir 2,8 milijono eurų – aplinkos apsaugos pareigūnų darbo užmokesčiui didinti. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui reikėtų 16,3 milijono eurų, tačiau sutartyje su frakcijos atstovais buvo sutarta dėl 9,8 milijono eurų.

Komentarai

kike    Pen, 2019-12-06 / 15:56
Nei vieni, nei kiti, neverti didesnių algų. Ugniagesiai, išsiilsėję darbe, užsidirba per poilsines. Darbe algą moka, neabejokit. O policininkai ką nuveikia dėl Lietuvos piliečių? Ogi nieko apčiuopiamo. Pabandykit kreiptis. Geriausiu atveju, reaguoja tik į jau padarytą nusikaltimą. Apylinkių inspektorių nebėra, rajonų policijos tarnybos dirba tik dienos metu. Dėl mažai pavogto turto iš vis gali nesikreipti. kam iš vis tokia policija?
tata    Pen, 2019-12-06 / 16:18
iš dalies "kike" teisi-gaisrininkai užsidirba ūkininkaudami ar mašinas remontuodami, o policija sugriauta, kam tos algos jiems? O jei rimtai, tai su esamomis kainomis algos mažos, ne tik tarnautojams, bet ir dirbantiems pas privatininkus, ypač pas privatininkus. Valdiški gali protestuot, bet va dirbantys pas buožes bijo, nes žino, kad į jų vietas greit bus įdarbinti ukrainiečiai. Kitas klausimas, kas kursto tuos neramumus, ar tik nebus opozicija? ir dar "kikei" dėl policijos, žinok tamsta, kad policija yra jėgos struktūra sukurta palaikyti tvarką. O jei jūs norit, kad ji keistų pampersus, tai reikia kreiptis į kitą tarnybą. Kapitalistiniame pasaulyje yra draudimas ir dėl menkaverčio turto policija valstybinių lėšų neeikvoja.
Pasiūlymas    Šeš, 2019-12-07 / 09:50
Nebeblūdykit su tais girtumo reidais,kur ir testeriai-matuokliai ir pachmielo garų koncentracijos ir promylių normos ir...neaišku,o be teisių ir kolonkių ir perekupų ir detalnykų ir policnykų piniginės tuščios,bet savižudžių tautoj spėju ilgai da bus atvirkščiai...

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.