Meduolinės Žagarės paroda baigėsi apdovanojimais

Žagarės regioninio parko direkcijos nuotr.
Daugiausia lankytojų balsų trijose nominacijose sulaukė meduoliniai Žagarės dvaro rūmai, kuriuos kepė visi Žagarės regioninio parko direkcijos kolektyvo nariai.
Per Trijų Karalių šventę duris užvėrė meduolinės Žagarės pasakos paroda Žagarės regioninio parko direkcijoje, apdovanoti visi dalyviai ir balsavimu išrinkti geriausieji. Daugiau kaip dvi savaites lankytojus džiuginę meduoliniai nameliai, miesto bažnyčios, dvaro rūmai ir kiti paveldo pastatai grįžo pas savininkus kepėjus. Galbūt kai kuriuos meduolinius kūrinius gyventojai dar galės pamatyti, nes renginyje buvo iškelta idėja juos eksponuoti tikruosiuose pastatuose: bažnyčias – bažnyčiose, parduotuves – parduotuvėse, dvaro rūmus – rūmuose.

 

Susirinkusius į meduolinės Žagarės pasakos uždarymą pasveikino Žagarės regioninio parko direkcijos vyriausioji specialistė Giedrė Rakštienė, pastebėjusi, kad labai simboliška, jog meduolinių kepinių maketas atsidūrė būtent toje salėje, kurioje dvarininkų laikais būta valgomojo.

Kurti meduolinę Žagarę gyventojus subūrusi menininkė Jurga Alminaitė priminė, kad pati idėja priklauso ne jai, o jos mamai Agnei Alminienei, kuri vis skatino imtis gražios iniciatyvos. Nors palikusi įrašą socialiniame tinkle, kuriame klausė, ar būtų norinčių kepti meduolinę Žagarę, Jurga neįsivaizdavo, ko galėtų tikėtis, bet žmonių entuziazmas viršijo lūkesčius. Prisijungė 25 asmenys ir grupės, šeimos, iš viso apie 40 žmonių.

Per daugiau nei dvi savaites veikusią meduolinės Žagarės ekspoziciją gyvai pamatė beveik tūkstantis lankytojų ne tik iš Žagarės, Joniškio, bet ir Mažeikių, Naujosios Akmenės, Šiaulių, Klaipėdos bei kitų miestų ir rajonų. Lankytojai aktyviai balsavo, rinkdami darbus trims nominacijoms: gražiausio, kruopščiausiai atlikto ir labiausiai nustebinusio darbo. Visose trijose daugiausia balsų sulaukė dvaro rūmai, kuriuos kepė Žagarės regioninio parko direkcijos kolektyvas. Antroje vietoje – itin kruopščiai, preciziškai Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos Žagarės filialo pedagogės Orintos Orlickienės sukurta Naujosios Žagarės bažnyčia. Trečioje – Andrea Sperber su vyru Vidmantu Staškevičiumi ir bendraminčiu Kazimieru Valiu keptas žirgyno kompleksas.

Papildomais prizais apdovanotos dar dvi žagarietės: Diana Vaičiulienė – už „puodų namą“ ir Salomėja Gricienė už „Delikateso“ maisto prekių parduotuvę.

Meduolinės Žagarės idėją ėmusiai įgyvendinti menininkei Jurgai Alminaitei Seimo nario Liudo Jonaičio padėkos raštą perdavė jo padėjėja Inga Brūžienė, o Žagarės regioninio parko direktoriaus Mindaugo Balčiūno padėkos raštą įteikė vyriausioji specialistė Giedrė Rakštienė. Dovaną jai skyrė ir Sarah Mitrikė, pati kepusi Senosios Žagarės bažnyčios pastatą. Visiems dalyviams skirti padėkos raštai ir smulkios dovanėlės.

Meduoliniai nameliai nebuvo suvalgyti, jie grąžinti kepusiems žmonėms. Tačiau renginyje išsakyta idėja ir pasiūlymas, kad galbūt tie kepti miniatiūriniai statiniai galėtų būti toliau eksponuojami tikruosiuose pastatuose, pavyzdžiui, bažnyčios – bažnyčiose, parduotuvės – parduotuvėse. Meduolinis dvaro rūmų pastatas, – jau iš karto buvo pranešta,– liks ir jį galės pamatyti rūmų lankytojai.