Kelmiškiai meru išrinko Ildefonsą Petkevičių: ar sugrįš pasitikėjimas rajono valdžia?

Asmeninė nuotr.
„Ateinu ne pažadais, bet žiniomis ir patirtimi pasidalinti“, – savo programoje rašo Kelmės rajono meru išrinktas Ildefonsas Petkevičius.
Praėjusį sekmadienį Kelmės rajone vyko savivaldybės tarybos nario – mero rinkimų antrasis turas. Jame varžėsi socialdemokratų atstovas Savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jokubauskas ir pats save išsikėlęs „Kerkasių“ žemės ūkio bendrovės įkūrėjas ir pirmininkas Ildefonsas Petkevičius, per 2019 metų Savivaldybių rinkimus į rajono tarybą patekęs su visuomeniniu komitetu „Už vieningą Kelmę“.

Surinkęs 68,80 procentų rinkėjų balsų meru išrinktas Ildefonsas Petkevičius, kuris ir pirmajame rinkimų ture gavo dvigubai didesnį rinkėjų pasitikėjimą nei jo konkurentas.

Už naująjį merą balsavo du trečdaliai prie urnų atėjusiųjų

Preliminariais duomenimis, Ildefonsas Petkevičius surinko 68,80 procento visų antrajame tarybos nario – mero rinkimų ture balsuoti atėjusiųjų palaikymo. Savo balsus jam skyrė 4774 savo valią išreikšti atėję rajono gyventojai.

Jo konkurentas socialdemokratas Stasys Jokubauskas surinko 31,20 procento arba 2165 rinkėjų balsų.

Didelis I. Petkevičiaus atotrūkis nuo konkurentų išryškėjo jau pirmajame rinkimų ture, kuriame dalyvavo net aštuoni pretendentai į mero postą. I. Petkevičius pelnė 36,59 procento visų prie balsadėžių atėjusių Kelmės rajono rinkėjų balsų. Sulaukė 2968 rinkimų teisę turinčių žmonių palaikymo.

Antrajame ture 38-iose iš 40 rinkimų apylinkių I. Petkevičius pelnė daugiau kaip pusę rinkėjų balsų. Net 95,06 proc. balsų jis gavo Žalpiuose, kur gyvena ir yra įsikūrusi jo bendrovė. 92,85 proc. balsų šiam kandidatui skyrė karklėniškiai, 87, 80 procentų – pakražantiškiai, 82,50 proc. – gailiškiai, 81,01 proc. teko Pašilėje. Per 70 proc. rinkėjų palaikymo I. Petkevičius sulaukė Butkiškėje, Janaučiuose, Lioliuose, Maironiuose, Laugalyje.

Kai kuriose iš šių apylinkių anksčiau rinkimus visuomet laimėdavo socialdemokratai. Tikėtina, jog I.Petkevičių labiau palaikė ir kai kurie anksčiau socialdemokratams prijautę rinkėjai.

Mažiau balsų 49,38 proc. save išsikėlęs kandidatas surinko tik Šaukėnuose ir Budraičiuose (33,33 proc.).

Aktyvumas nesiekė 30 procentų

Pirmajame tarybos nario – mero rinkimų ture Kelmės rajono rinkėjų aktyvumas buvo nedidelis – siekė 34,47 proc. Antrajame ture jis dar labiau sumenko. Matyt, dalis rinkėjų neapsisprendė už ką balsuoti arba jų netenkino nei vienas, nei kitas kandidatas.

Facebook paskyroje pasitaikė komentarų, jog socialdemokratų atstovas dirba Savivaldybės administracijos vadovu, o save išsikėlęs kandidatas dirba valdančiojoje koalicijoje su socialdemokratais, taigi, maža vilties, kad kas nors pasikeis. Todėl manė, jog jau nebesvarbu, kuris kandidatas taps meru – neverta net eiti prie urnų.

Aktyviausi buvo Žalpių rinkėjai – atėjo 63,28 proc. rinkimų teisę turinčių žmonių. Karklėnuose, Laugalyje, Petrališkėje rinkėjų aktyvumas buvo didesnis nei 40 proc.

Itin mažai – nė penktadalio rinkėjų nesulaukta Lupikų, Pašiaušės, Šaukėnų, Tytuvėnų ir Durpyno rinkimų apylinkėse. Gal būt šiuose kraštuose protestuota, jog į antrąjį turą pateko ne jų kandidatas.

„Sugriauti galima greitai“

Likus pusantrų metų iki naujų Savivaldybių rinkimų, Kelmės rajone brangiai kainavusius rinkimus ir naują merą teko rinkti, nes buvęs meras ir socialdemokratų partijos Kelmės skyriaus pirmininkas Vaclovas Andrulis nuteistas dėl korupcijos ir nutraukti jo įgaliojimai.

Naujasis Kelmės rajono meras Ildefonsas Petkevičius prisieks maždaug po poros savaičių. Pirmadienio rytą, tuoj po rinkimų, „Šiaulių kraštas“ pateikė jam keletą klausimų.

– Koks pats svarbiausias Jūsų uždavinys, kurį spręsite tapęs rajono meru?

– Pirmiausia norėčiau sugrąžinti žmonėms pasitikėjimą rajono valdžia. Tam prireiks laiko. Galbūt per tą laiką, kai neliko nė pusės kadencijos, to padaryti iki galo nespėsiu. Tačiau gal bent įpusėsiu šį svarbų darbą.

Be to, gerų poslinkių laukia verslininkai, žemdirbiai, visi rajono gyventojai. Vienas meras visko negali padaryti. Daugelis problemų sprendžiama šalies mastu. Todėl bendrausiu su Kelmės rajone išrinktais ir iš mūsų rajono kilusiais Seimo nariais. Viliuosi, jog problemų kėlimas ir bendros pastangos jas sprendžiant duos vaisių.

– Ar ką nors keisite Savivaldybės administracijoje? Gal rajono taryboje kiek kitaip susidėlios valdančioji koalicija?

– Iš anksto negaliu pasakyti. Dabar kaip tik atvykau kalbėtis su valdančiąja frakcija. Bandysiu atlikti įvertinimus, kas yra daroma gerai, kas blogai. Sugriauti viską galima greitai. Bet naujasis junginys nebūtinai bus geresnis. O meras kaip tik privalo konsoliduoti visas politines jėgas.

Iki priesaikos dar dvi savaitės. Tai bus susikaupimo, veiksmų apsvarstymo metas.

– Kaip manote, kas labiausiai nulėmė Jūsų sėkmę rinkimuose?

– Bendravimas su rinkėjais. Apvažiavau visas rajono įmones, visas rajono bendruomenes. Tiek pats, tiek visas mano rinkimų štabas daug ir sunkiai dirbome. Mane palaikė ir žemdirbiai, kurių problemas puikiai žinau, nes pats vadovauju bendrovei, Ūkininkų sąjunga, verslininkai, nes ne vienerius metus vadovavau rajono verslininkų asociacijai ir šiuo metu esu valdybos narys. Visi laukia teigiamų poslinkių ir, matyt, tikėjo, jog tai galiu padaryti.

– Jums labai padėjo Kelmėje išrinktas Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, kuris šiuo metu ypač aktyvus. Jo kritiškos kalbos dabartinių valdančiųjų adresu nuolat transliuojamos viešojoje erdvėje. Žmonėms tai patinka. Galbūt ir tai prisidėjo prie Jūsų sėkmės.

– Be abejo, labai prisidėjo. Kad laimėčiau, daug dirbo R. Žemaitaičio vadovaujamos partijos „Laisvė ir teisingumas“ Kelmės skyriaus nariai. Per Seimo rinkimus aš palaikiau ir padėjau Remigijui. Jo asmenyje mačiau naują impulsą mūsų rajonui. Ir neklydau.

Dabar jis padėjo man. Manau, jog jis bus vienas iš tų Seimo narių, kurį labiausiai domins rajono problemos, padės jas spręsti. Antra vertus, bendrausiu su visais Kelmės rajone išrinktais Seimo nariais. Tikiu, jog ir kiti bus neabejingi rajono gyventojams.

– Jūs įkūrėte ir vadovaujate Kerkasių žemės ūkio bendrovei, kurioje darbo turi 19 žmonių. Kokiomis veiklomis užsiima bendrovė? Kam tapęs meru patikėsite jos valdymą?

– Bendrovė dirba 900 hektarų žemės. Augina nuo 300 iki 400 mėsinių galvijų. Esame ir sėklininkystės ūkis – auginame ir parduodame sėklą. Turime malūną, kuriame iš bendrovėje išaugintų grūdų malame ir gaminame miltus. Teikiame transporto paslaugas, atliekame melioracijos, žemės kasimo darbus. Žiemos laikotarpiu gaminame biokurą. Šią veiklą vykdome ne tik Šiaulių, bet ir kituose aplinkiniuose regionuose.

Bendrovė nuolat plečia savo veiklas. Iki šiol joje sėkmingai dirbo mano sūnus Tomas. Jam ir patikėsiu vadovavimą „Kerkasiams“.