Seimo žvėrinčius

Beveik sutikčiau su Seimo narės, Ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės teiginiu, „kad Seime daug žiaurių žmonių“. Tik tikslinčiau: Lietuvos Respublikos Parlamente tik vienas kitas žmogus belikęs, kuris suprato, kad mažų dozių narkotinių medžiagų dekriminalizavimas – tai užmaskuotas jų prekybos legalizavimas.

O kas „legalizuota“ šios savaitės Seimo posėdžiuose? Atsakau. Iš dirbančių žmonių atimama teisė nemokamai testuotis. Visiškai užblokuota asmens pasirinkimo teisė ir susiaurinta COVID-19 viruso plėtros kontrolė. ES valstybėse ant kiekvieno kampo steigiami nemokamo testavimo punktai, kad blogai pasijutę žmonės galėtų pasitikrinti, ir, jei serga, izoliuotis, tuo apsaugodami save ir aplinkinius. Lietuvoje piliečiai dar ir sveikatos srityje varomi į pogrindį ar bedarbystę.

Prašau logiškai vertinti premjerės Ingridos Šimonytės mantrą, kuria ji teisina testavimo apmokesdinimą: „Negalima leisti mokesčių mokėtojų pinigų...“ Ir taip kalba buhalterijos asė, pamiršusi, kad tie, iš kurių atimama teisė nemokamai testuotis ir yra mokesčių mokėtojai. Pastarieji dar kartą bus verčiami mokėti už testus, kuriuos iš jų pinigų nupirko valstybė?

Ne į visus piliečių skundus dėl gamtosauginių pažeidimų dabar galės reaguoti aplinkosaugininkai? Taip nusprendė Seimo gudročiai, kur valdančiojoje koalicijoje jau daug metų tūno liberalas Eugenijus Gentvilas, sūnaitėlio, Aplinkosaugos ministro Simono tėtė.

Mažiausiai komentuojamas yra kito norminio akto, leidžiančio Seimui steigti „stebėtojų“ etatus svarbiausiuose pasaulio Parlamentuose, „nuvetavimas“.

Kurie tie svarbiausi? Prezidentas Gitanas Nausėda siūlė apsiriboti bent ES, tačiau žvėrinčiaus įstatymdaviai nusprendė ir tą jo VETO atmesti.

Pagalvokime, – KODĖL?

Ilgai neužtruksime mąstydami: paties nežmoniškiausio Seimo po Nepriklausomybė atkūrimo nariai ruošiasi porinkiminei vegetacijai. Valdančioji koalicija jau supranta, kad jų laukia pralaimėjimas artėjančiuose Seimo rinkimuose, tai ruošia sau darbo vietas: JAV, Izraelyje, Taivanyje ir t.t. ir pan. Prioritetiniais vadinamuose Parlamentuose už Lietuvos mokesčių mokėtojų pinigus, t.y. mokamus solidžius atlyginimus, sočiai vartytis galės visokie paviloniai, armonaitės, gentvilai ar Landsbergių ainiai.

Man negaila. O jums, mokesčių mokėtojai?

Todėl, beveik pritardama A. Armonaitei, pastebėjusiai, kad mūsų Seime maža žmoniškumo, prieštarauju visiems politologams, kurie teigia, kad lapkričio 11-oji, kuomet Parlamentas atmetė TRIS Prezidento VETO yra Gitano Nausėdos juodoji diena.

Ne. Tai Lietuvos mokesčių mokėtojus ištiko juodasis ketvirtadienis, nes jų išrinktieji pamiršo savo pažadus ir visas rinkimines programas. Todėl natūralu spėlioti: gal mažas narkotikų dozes jie ten sau jau kadencijos pradžioje nelegaliai legalizavo...