Pozityvus komentaras: vis gražiau ir geriau

Mane tol dabartinės valdančiosios koalicijos fanai koneveikė, kol nutariau pasitaisyti ir parašyti pozityvų komentarą.

Baigiasi puiki savaitė. Seimas girgždėdamas, bet nutarė 100 eurų suma paskatinti besiskiepijančius 75 metų sulaukusius senjorus. Vyriausybė palaimino naują 2022-ųjų metų biudžetą. Didės atlyginimai ir pensijos. Atsiranda reali galimybė „amortizuoti“ pakilusias dujų ir elektros kainas. Vos ne „Maisto bankas“– tokia valstybės pajamų ir išlaidų sąmata.

Klaipėdiškiai pastebėjo, kad prie mūsiškio suskystintų dujų terminalo „Independence“ priplaukė nedidukas Rusijos tanklaivis. Gerai. Vadinasi dujas iš Rytų kaimynų tebeperkame. Ivano vamzdis neužaklintas.

Beje, istorijos mokslus krimtęs Energetikos ministras Dainius Kreivys jau nebesistengia elektronų „sužymėti“, kuris čia rusiškas, kuris baltarusiškas. Džiugu buvo išgirsti, kad per Lietuvą teka ir astravinės elektros energijos „ fizinis elektronų srautas“. Vadinasi, „Antiastravinis sąjūdis“ dar vegetuoja!

Duos Dievas sveikatos, o valdžiai supratingumo bei atjautos, tai padės bendrapiliečiams ir dėl energetinių resursų pabrangimo sunkiai beįperkamus produktus įsigyti...

Neturintieji galimybių pasų vis dar laisvi nuo stumdymosi didžiuosiuose prekybos centruose. Smulkieji verslininkai ir turgaviečių prekiautojai gali užsidirbti.

Moksleiviai mokosi kontaktiniu būdu. Studentai praktiškai patiria tėvų ir senelių išbandymus, kuomet jie stovėdavo kilometrinėse eilėse, kad nusipirktų deficitinių maisto ar pramoninių prekių. Dabar gi eilėse stypsoma, kol patikrins galimybių pasus.

Prancūzų akademinės bendruomenės nariai analogiškus tikrintojus gyva banga nušlavė. Lietuvos žmonės geri, kantrūs, nuolankūs.

Po gruodžio pirmosios laisvių bus dar daugiau: niekas nebetrukdys palikti darbo ar mokslo vietą, jei neatsiras norinčių pasiskiepyti bei asmeninių lėšų testams.

Žadama keisti užsikrėtusiųjų COVID-19 virusu skaičiavimo metodiką. Tuomet nebesivadinsime užkrato sklaidos lyderiais. Reikia tikėtis, kad po pirmojo skiepo pas Kūrėją išėję žmonės nebebus priskiriami prie nevakcinuotų. Valdžiai paskelbus nepasiskiepijusių karantiną, kilo nepaskelbta vakcinuotųjų pandemija...

Nesiginčysiu su sakančiais, kad vardan 1000 išgelbėtų gyvybių galima paaukoti vieną kitą vakcinos netoleruojantį asmenį. Žinoma, jei tai ne tavo šeimos narys...

Baltarusijos batkos hibridinis karas persimetė pas kaimynus – latvius ir lenkus. Atbėgėliai, Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos pasieniuose išvengę pasistumdymų, pasiekė savo svajonių šalį – Vokietiją. Brandenburgo žemės vidaus reikalų ministras Michaelis Stubgenas įsiutęs. Jis pagaliau suvokė, kad Minskas destabilizuoja padėtį visoje Europos Sąjungoje. Kol kas jis neįvertino buvusios kanclerės Angelos Merkel vykdytos politikos. Jei pamenate, tai ši moteris tapo visų atbėgėlių motina, į ES pasikviesdama milijonus migrantų.

Dėl visiškos laimės reikėtų padaryti dar keletą nedidelių darbelių: priimti partnerystės įstatymą bei ratifikuoti Stambulo konvenciją. Belieka užlieti džiugesiu tuos, kuriems natūraliai šis jausmas nebepasiekiamas: jau dekriminalizuoti maži narkotinių medžiagų kiekiai.

Ir net po viso to, ką čia išvardijau, vienam žmogui Lietuvoje bus labai neramu, kad nenukentėtų valstybės prestižas. Todėl nepakartojamajam mūsų Nepriklausomybės architektui reikia suteikti tokius titulus, statusą ar pan., kokio tik jis pats pageidauja, nes yra to vertas.

Šią publikaciją, turėdama didelį privatų interesą, skiriu savo šauniajam Sąjūdžio bendražygiui Algirdui Urbanavičiui. Labai bijau netekti bendraminčio bei nuolatinio kritiško skaitytojo. Ir sveikinu, kad jo bendrapartietė, Europos Parlamento narė Rasa Juknevičienė išrinkta Liaudies partijos frakcijos vicepirmininke. Pastarųjų yra net dešimt. Dar porą kadencijų R. Juknevičienę deleguosime į EP ir ji taps pirmąja vicemis, oi, atsiprašau, pirmąją šios frakcijos vicepirmininke ar net vadove.

Būtų šaunu, jei Gabrielius Landsbergis grįžtų į Europos parlamentą. Iš ten pratęsta kova su Rusija, Baltarusija, Kinija ir kitais niekadėjais padėtų šių nemenkų pasaulio valstybių vadovams įsitikinti, kad tai visos Europos Sąjungos mūšis su jų ekonomikomis. Lietuva lengviau atsikvėptų.

Kas liūdina? Nesitikėjau, kad sausa, taikli ir persmeigianti premjerės Ingridos Šimonytės leksika neįveiks Prezidento Gitano Nausėdos. Moteriausybės galvai nepavyko atimti Jo Ekscelencijos užsėstos kėdės Europos vadovų Taryboje.

Pirmieji šios veiklios viešųjų finansų specialistės metai Lietuvos ministrės pirmininkės poste buvo labai neramūs. Ekstremalių situacijų lavina išbalansavo net jos ištikimąją „šaiką“. Tačiau vilčių yra. Tepabando JE Gitanas Nausėda pietauti vietose, nesuderintose su nevystančiu valdančiosios koalicijos žiedu ir pats nepastebės, kaip interpeliacijos giljotina pakibs virš 1,92 cm grožio.

...O šiaip... Gyvenimas yra nuostabus. Kitokio ir negalėjome tikėtis...