Moterys moka leisti pinigus

Nežinau, kaip jūs jaučiatės, kai kiekvieną dieną girdite apie kokias nors buvusios valdžios nuodėmes. Aš – pavargau. Nebūsiu originali prisipažindama, kad net skalbimo mašinos dangtį bijau atvožti, kad nepasigirstų: „Veryga – šioks ir anoks...“

Regis, jau šeštas mėnuo, kaip Lietuvoje nauja valdančioji dauguma. Konservatoriai ir abi liberalų atmainos, sudariusios valdančiąją koaliciją, žadėjo akimirksniu įveikti pandemiją, nes turi paruošę stebuklingą 130 punktų koronos įveikimo planą. Bet... nei plano, nei pergalių... Ir vis per tą Aurelijų. Moteriausybės galva rimtu veidu iš TV ekranų paporino, kad buvęs Sveikatos apsaugos ministras 2021 metų biudžete pinigų kovai su koronavirusu... nenumatė. Nors pati čia pat pripažino, kad „poreikiai yra sunkiai suplanuojami“. Keista, mokančios skaičiuoti moters atmintis: šių metų biudžetą naujoji valdančioji dauguma persvarstė ir pakoregavo. Tai reikėjo būti „akylesniems“ už Aurelijų. Bet ką tuomet keiktų, kad vis nesiseka pandemijos suvaldyti.

Beje, net ministras Artūras Dulkys pamiršta, kad jis jau nebe kontrolierius ir, ėmęs „n“ kartą revizuoti Sveikatos apsaugos sistemos ūkį atrado, kad kažkur 20 vagonų medicininių priemonių už beveik milijoną eurų prašapo. Gerai, kad pranešė ir yra labai atidus vadovas. Bet blogai, kad apie tokį radinį visiška tyla stojo. Gal reikėtų informuoti visuomenę, ar pradėtas ikiteisminis tyrimas, ar tos stebuklingai dingusios priemonės jau atsirado.

Įtartinai nepadori viešųjų ryšių mistika persekioja visuomenę bene kasdien: švystelima kokia nors rezonansinė žinia, o po to – kapų tyla.

Ačiū „Didžiojo šeimų maršo“ organizatoriams. Priešų paieškose dėl kaltųjų COVID-19 viruso plėtros padaugėjo. Dabar ši žmones į patalus arba karstus guldanti liga turi užkrato nešiotojų dar vieneriems ilgiems metams. Valdžia ir jos rėmėjai jau gąsdina informacijomis apie Šeimos maršo dalyvių nesaugų elgesį Vingio parko mitinge, kur žmonės buvo be kaukių, nesilaikė saugaus atstumo ir net bandė... šokti.

Viskas. Vyriausybė tarsi save atleidžia nuo atsakomybės už agresyviojo viruso plitimą, nors būtent ji ir yra kalčiausia. Jeigu ne žmonių neapkenčianti ar net niekinanti moteriausybė būtų savo piliečius išklausanti bei jų problemas išgirstanti, toks maršas nė neįvyktų.

Ir nereikia neigti dabartinės valdžios neapykantos tautai. Beje, ar girdėjote moteriausybės sveikinimą Tarptautinės šeimos dienos proga? Aš – ne. Tačiau Tarptautinės homofobijos šventimo buvo pilna informacinė erdvė. Patyčių kultūra ir mobingas – valdžios elito prerogatyva. Visa visuomenė – suaugusieji ir vaikai – tik sekėjai.

Sakote, sutirštinu spalvas? Panagrinėkime kitą pavyzdį, skambiai vadinamą Nacionalinio transliuotojo žurnalistiniu tyrimu. Žiūrimiausiu laiku, informacinės TV laidos metu pateikiamas toks „skandalingas“ viešųjų pirkimų atvejis, kuomet, kaip sako tyrėjai, 9 mln.vertės viešajame pirkime tarpininkavo „pašalinis žmogus, visuomenininkas“. Supratote? Toks svetimas pirkimų sistemai. Vėliau sukonkretinama, kad tas „nesavas“ jau tik 2 mln. pirkime dalyvavo. Jis, pasirodo, chaotiškame pandemijos pradiniame etape padėjo Sveikatos apsaugos ministerijai nusipirkti 500 monitorių. Žiniasklaidininkai išsiaiškino, kad tai įrangai trūksta priedų, todėl 300 monitorių be sertifikatų naudojami. Taigi visai netinka – 200? Ne, nepanaudoti lieka 80 monitorių ir yra ieškoma jiems ...pirkėjų.

Nepatikėjau tokia žinia, tai peržiūrėjau laidos įrašą. Išklausiau Seimo sveikatos komiteto pirmininko Antano Matulo žodį. Komentuodamas šį žurnalistinį tyrimą, Seimo senbuvis pareiškė, kad neinicijuos parlamentinio tyrimo, nes vyksta ikiteisminis tyrimas. Dabar aišku, nes ikiteisminiai tyrimai tęsiasi visą amžinybę ir baigiasi.. niekuo. Be to, kaip pavadinti tokius teisinius nagrinėjimus, jei dalis daiktinių „nusikaltimo“ įrodymų naudojama, o kita – bus parduota.

Šiuos informacijos pavyzdžius priskirčiau tiesioginių manipuliacijų sričiai, skirtai maskuoti visišką Ingridos Šimonytės negebėjimą sustabdyti mirtinojo viruso plėtrą. O tokios žiaurios užkardymo priemonės buvo ir tebėra naudojamos!

Beveik kiekvieną dieną žinių laidose šmėžuoja Kosminių investicijų ministerijos Aušrinė.

Širdžiai mielas man pasirodė inovatyviosios ministrės Aušrinės pranešimas, kad turime galimybių tapti…kosmine valstybe. Kodėl taip susižavėjau? Tiesiog prisiminiau, kaip kadaise Šiaulių meras Alfredas Lankauskas, apsilankęs JAV kosmonautikos centre NASA, parsivežė iš ten daug gražių atvirukų, tušinukų, užrašų knygelių ir žurnalistams pareiškė, kad mūsų miesto Zoknių aerouostas galėtų būti – atsarginis NASA kosmodromas.

Prieš pastarąją naujieną nublanksta visos seimūno Petro Gražulio bylos, Konstitucijos pataisos, grasinančios Ramūną Karbauskį pasodinti į Rolando Pakso ložę, skirta asmenims, praradusiems teisę dar kartą prisiekti Seime. Nebesinori gilintis į Mykolo Majausko išradimus sureguliuoti ES paramą žemės ūkiui, nes pats, “prigaminęs” pašalpų prašančių bedarbių, pats ir galės didvyriškai prieš mikrofonus puikuotis.

Viskas. Nusprendžiau į čia išvardintas ir žinomas, bet dar nepaminėtas milijones smulkmenas nebekreipti dėmesio, nes …apie milijardus mums nieko niekas nepraneša. Ko moteriausybė kaip vandens į burną prisisėmusi tyli apie tai, kam klius ekonomikos atsigavimo milijardai – 2,225 mlrd., gauti iš ES ir skiriami skambiai vadinamam “Naujos kartos Lietuvos” projektui? Finansų ministrė Gintarė, iki šiol atsiprašinėjusi dėl to, kad neblaivi vairavo automobilį, net atgailauti nustojo, tokias lėšas administruoti pradėjusi. Milijardinė Skaistė besidominčius bandė suklaidinti, neva, Europos Komisija rekomendavo tų milžiniškų lėšų skirstymo neviešinti.

Liūto dalį nacionalinio biudžeto sudarančią paramą Lietuva gavo iš ES. Į viešumą Tautai pamaloninti išmetami absurdiški “kriminalai”, tačiau niekam iki šiol neįdomu, jokių žurnalistinių tyrimų nėra, kaip ir kur ta didžiulė parama “nusės” ir kokia bus jos išliekamoji nauda. Šiuo metu tai yra viešasis ir svarbiausias klausimas, o tik po to blusinėkime, dingo ar ne 20 vagonų ir kam parduos 80 monitorių.

Opozicijos lyderis Saulius Skvernelis pažadėjo kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą, kad užtikrintų šios finansinės injekcijos skaidrumą. Todėl sekime kartu, kur byra 2,225 milijardų milijonai, nes moterys moka leisti pinigus, o lengviausiai skaičiuoja – svetimus.