Vyriausybė nutarė dviem savaitėms pratęsti karantiną

EPA-ELTA nuotr.
Trečiadienį Vyriausybė nutarė, kad karantinas pratęsiamas iki balandžio 27 dienos bei apsisprendė Velykų šventinį savaitgalį riboti gyventojų patekimą į visus šalies miestus.

Karantinas pratęstas dviem savaitėms

Vyriausybės priimtas nutarimas numato, kad karantino režimo trukmė pratęsta dar dviem savaitėms. Karantinas pratęsiamas nuo kovo 13 dienos vidurnakčio iki balandžio 27 dienos imtinai.

Šventinį Velykų savaitgalį griežtesni judėjimo ribojimai

Vyriausybės priimtame nutarime numatoma, kad nuo balandžio 10 dienos 20 valandos iki balandžio 13 dienos 20 valandos bus ribojamas asmenų atvykimas į ne savo gyvenamosios savivaldybės miestus ir miestelius.

Išimtys bus taikomos dėl artimųjų giminaičių mirties, sunkios ligos ar nelaimės, dėl darbo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar dėl būtinosios medicinos pagalvos suteikimo.

Taip pat pranešama, kad ribojimas nenumatomas ir asmenims, kurie kitoje nei savo savivaldybėje turi nekilnojamojo turto, kuris priklauso jiems nuosavybės teise.

Išimtys norintiems į šalį atvykti užsieniečiams

Ministrų kabinetas taip pat priėmė sprendimą į šalį leisti atvykti užsieniečiams, kurie yra Lietuvos piliečių šeimos nariai: tėvams ir įtėviams, vaikams ir įvaikiams, sutuoktiniams bei globėjams.

Vyriausybė taip pat pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui, kad tarptautinius komercinius vežimus vykdančių visų transporto rūšių priemonės per šalies teritoriją vyktų be būtinojo sustojimo.

Atidaromas dar vienas pasienio punktas

Vyriausybė, atsižvelgdama į Baltarusijos notą bei ženkliai išaugusį iš Baltarusijos atvykstančio krovininio transporto srautą, atidaro naują pasienio punktą Lavoriškės-Kotlovkas. Sprendimas priimtas, nes pastaruoju metu į Lietuvą atvyksta po 300-400 vilkikų.

Krovininiai automobiliai praleidžiami Kalvarija-Budzinskas, Saločiai-Grenstalė, Būtingė-Rucava, Smėlynė-Medumi, Medininkai-Kamenyj Log, Raigardas-Privalka, Kybartai-Černyševskoje, Panemunė-Sovetsk, Šalčininkai-Benekainys, Lazdijai-Aradininkai, Lavoriškės-Kotlovka pasienio punktuose.

Vėl leista prekiauti augalų sėklomis bei trąšomis

Vyriausybė priėmė sprendimą panaikinti draudimą prekiauti sodinamiems augalams, sėkloms bei trąšoms lauko sąlygomis. Tai turės būti daroma specializuotuose vietose, internetine prekyba arba pristatant jas fiziniams ir juridiniams asmenims bei atsiimamos atsiėmimo punktuose, laikantis visų higienos reikalavimų.

Bus privaloma viešose vietose dėvėti kaukę

Sveikatos apsaugos ministras Vyriausybės posėdyje taip pat informuojavo, kad keičiama kaukių ir kitų veido apdangalų dėvėjimo tvarka. Pasak A. Verygos, nuo balandžio 10 dienos viešose vietose prisidengti nosį ir burną bus privaloma.

„Nurodyti viešose vietose dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Tai yra veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones. Tai įsigaliotų nuo balandžio 10 dienos“, – Vyriausybės posėdyje informavo A. Veryga.

Reklama:  https://www.d-one.lt/