Siūlys atlaisvinti judėjimo ribojimus tarp Alytaus, Šiaulių ir Panevėžio miestų bei rajonų savivaldybių

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) asociatyvi nuotr.
Valstybės ekstremalių situacijų komisija (VESK) Vyriausybei siūlys atlaisvinti judėjimo ribojimus tarp Alytaus, Šiaulių ir Panevėžio miestų bei jų žiedinių savivaldybių. Taip pat atnaujinti vairavimo egzaminus bei praktinį rengimąsi jiems. VESK pirmininkė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė akcentuoja, kad bus griežtinama ir atvykstančiųjų iš Lenkijos kontrolė.

„VESK pritaria ir teiks siūlymą Vyriausybei svarstyti judėjimo atlaisvinimą tarp Alytaus, Šiaulių ir Panevėžio miestų ir jų žiedinių savivaldybių. Taip pat yra siūlymas Vyriausybei svarstyti vairavimo egzaminų ir praktinio vairuotojų mokymo atnaujinimą“, – po VESK posėdžio teigė A. Bilotaitė.

„Ir paskutinė žinia yra susijusi su tuo, kad nuo trečiadienio, aštuntos ryto, yra griežtinama atvykstančių mašinomis iš Lenkijos kontrolė“, – pridūrė ministrė.

Ministrė pabrėžia, kad inicijuojant judėjimo tarp savivaldybių atlaisvinimus buvo nuspręsta pradėti nuo mažesnių savivaldybių ir tuomet stebėti, kaip tai paveiks epidemiologinę situaciją.

„Buvo nuspręsta eiti etapiškai: pirmiausia pradėti nuo šių mažesnių miestų ir žiedinių savivaldybių, o vėliau, vertinant situaciją, bendrą susirgimų skaičių, testavimo apimtis ir jų didėjimą, busgalima bus svarstyti ir apie kitas, likusias savivaldybes“, – teigė A. Bilotaitė.

VESK pirmininkė taip pat akcentavo, kad tiek judėjimo tarp savivaldybių ribojimų atlaisvinimas, tiek visi kiti turi būti daromi, atsižvelgiant į testavimo apimčių didinimą.

„Tai viena iš sąlygų ir trečiadienį, Vyriausybės posėdyje, turėtų būti svarstoma ir atsižvelgiama į tai. Ir labai tikimės, kad savivaldybės, kurios yra suinteresuotos ir turi norą kuo greičiau turėti įprastesnį gyvenimą, tikrai turėtų pasistengti, kad tas testavimas vyktų sklandžiau ir didesne apimtimi“, – sakė ji.

A. Bilotaitė taip pat patikino nemananti, kad siūlymai atlaisvinti žiedines savivaldybes yra pavėluoti.

„Kalbant apie pačius judėjimo ribojimus, tai akivaizdu, kad ji buvo viena iš efektyvių priemonių, kuri padėjo ir padeda mums suvaldant situaciją, tai aiškiai rodo ir skaičiai. Aš nematau, kad tai yra pavėluotas sprendimas, kad mes vėluojame kažkur, mes tiesiog žiūrime labai atsakingai ir nuosekliai, žingsnis po žingsnio“, – sakė ministrė.

„Suprantame ir žmonių norą gyventi įprastą gyvenimą, grįžti į įprastą realybę, bet reikia suprasti, kad ne viskas taip paprasta“, – pridūrė ji.

ELTA primena, kad Vyriausybė praėjusį trečiadienį sušvelnino karantino ribojimus: leido atnaujinti veiklą atskirą įėjimą iš lauko pusės turinčioms parduotuvėms, grožio salonams, kirpykloms.