Vyriausybė švelnina ribojimus

ELTA nuotr.

 

Vyriausybė trečiadienį nusprendė sušvelninti karantino ribojimus: nuo šeštadienio leidžiami susibūrimai iki 5 žmonių, atnaujinamos sporto, laisvalaikio ir kultūros veiklos atvirose erdvėse, nuo trečiadienio leidžiama organizuoti vairavimo mokymus ir egzaminus.

Nuspręsta švelninti reikalavimus dėl asmenų bendravimo, leidžiant dviejų šeimos ar dviejų namų ūkio narių artimus kontaktus bei didinant besibūriuojančių asmenų skaičių atvirose erdvėse. Bus leidžiama viešose atvirose vietose asmenims būti ne didesnėmis nei 5 asmenų arba dviejų šeimos ar dviejų namų ūkio narių grupėmis.

Atsižvelgiant į tai, kad leidžiama teikti vis daugiau paslaugų, siūloma leisti asmenims palikti gyvenamąją vietą ne tik dėl būtinųjų paslaugų gavimo, bet ir dėl bet kokių paslaugų gavimo.

Nutarta leisti sporto, laisvalaikio ir pramogų paslaugas atvirose erdvėse, vienu metu teikiamas ne daugiau kaip 5 asmenims, išskyrus dviejų šeimų ar dviejų namų ūkių narius.

Taip pat leidžiama lankyti pažintinius ir mokomuosius takus, parkus, muziejus, galerijas ir kitas ekspozicines erdves, zoologijos ir botanikos sodus, esančius atvirose lauko erdvėse, ne didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, išskyrus dviejų šeimų ar dviejų namų ūkių narius.

Vyriausybės nutarimu, taip pat leidžiami renginiai, kurių metu neišlipama iš automobilio ir automobilyje yra ne daugiau nei 2 asmenys, išskyrus vienos šeimos ar vieno namų ūkio narius.

Taip pat nutarta leisti vykdyti neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimus atvirose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau kaip 5 vaikai, organizuoti neformaliojo suaugusiųjų švietimo užsiėmimus atvirose erdvėse iki 5 asmenų.

Leista vykdyti vairavimo egzaminus, organizuoti transporto vairavimo praktinius mokymus.

Leidžiami trumpalaikiai pasimatymai pataisos įstaigose ir tardymo izoliatoriuose, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos nustatytas sąlygas.

Šie nutarimai įsigalios nuo kovo 6 d., išskyrus nutarimus dėl neformaliojo švietimo ir vairavimo egzaminų organizavimo, kurie įsigalios nuo kovo 10 d.