Ukrainiečių kapitonas prašo pagalbos

Asmeninė nuotr.
Mūsų broliai ukrainiečiai kaunasi ne tik už save, bet ir už visą civilizuotą pasaulį. Kaunasi vienui vieni, panašiai kaip Suomija 1939 m., kaip 1991 m. Lietuva, kuri pirma 1990 m. išdrįso paskelbti Nepriklausomybę ir kartu su Ukrainos savanoriais ją apgynė.

Ukrainiečių kova okupantais pereina į lemiamąją fazę. Grupė mūsų, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių, vykdo paramos tiekimą tiesiogiai kovojantiems Ukrainos kariams, tarp kurių yra ir 1991 metais Lietuvos Aukščiausiąją Tarybą gynę ukrainiečiai.

Tai, ką mes pamatėme kovo 4 dieną Lenkijos – Ukrainos pasienyje, kai nuvežėme kovojančiai Ukrainai 10 pilnų autobusų labdaros, mus sukrėtė: bėgančių nuo karo moterų su vaikais gausa, neviltis jų veiduose, išsiskyrimo vaizdai su savo vyrais, tėvais, kurie pavežę juos iki sienos, grįžta kovoti. O juk dalis tų žmonių niekada jau negrįš į Ukrainą, nes neturės kur: Mariupolis visiškai nušluotas nuo žemės paviršiaus, po jo griuvėsiais – gyvi palaidoti žmonės; Charkovas dega. Okupantas su išdegintos žemės strategija bando ukrainiečius nuvaryti nuo gimtosios žemės, ypač iš Rytų Ukrainos, taip naikindamas Ukrainos genofondą.

Ukrainos armijos, kurios pagrindą sudaro 2014 m. savanorių batalionai, didvyriškai kaunasi gatvių kautynės. Milijoninis miestas Charkovas jau tapo Ukrainos Stalingradu. Mariupolį, Charkovą, Luganską, Donecką ginantys batalionai ruošiasi partizaniniam karui.

Kad okupantai pergalingai nepražygiuotų Kijevo gatvėmis, o tam jie ruošėsi, nes prie žuvusiųjų Rusijos karių randamos paradininės uniformos su apdovanojimais, mes, lietuviai, turime prisidėti kuo galime. Poltavos bataliono kapitonas Jurko Katrith KOVOJANČIOS UKRAINOS kariams prašo:

1. Termovizorių, naktinio matymo priemonių.

2. Profesionalių racijų „Motorola Moto“.

3. Šalmų, neperšaunamų liemenių, batų, liemenių amunicijai, antkelių, antalkūnių, taktinių akinių.

4. Šilto apatinio trikotažo, sportinių treningų, kad po kautynių galėtų persirengti ir išsidžiovinti rūbus.

5. Izraelietiško bandažo.

6. 1 KW generatorių.

7. Dujinių degiklių, turbo žiebtuvėlių.

8. Insulino, tvarsliavos, tvarsčių prie nudegimų, hemostazinių priemonių ir vaistų nuo peršalimo, medicininių krepšių/kuprinių, medicininių priemonių chirurgijai (metalo konstrukcijos).

9. Keturiais ratais varomų visureigių, pikapų, mikroautobusų. Ši technika ypač reikalinga mobiliam ir intensyviam partizaniniam karui.

10. Ilgo laiko galiojimo maisto produktų, konservų, nes visos Mariupolio, Charkovo, Luhansko ir Donecko parduotuvės rusiškojo pasaulio „gelbėtojų” – išplėštos ir susprogdintos.

Kiekvienas iš Jūsų gali peržiūrėti šį sąrašą ir pagal galimybes nuspręsti, kuo galite padėti. Noriu Jums garantuoti, kad viskas be jokių tarpininkų pateks tiesiai kariams.

Prašymo pabaigoje kapitonas Jurko rašo:

„Suprantu, kad maža Lietuva negali duoti daug ir visko, bet – ką gali. Ačiū!!!!!“

Visų visuomeninių organizacijų, renkančių paramą Ukrainai, prašau atsižvelkite į Ukrainos karių prašymą ir jeigu jiems ką nors turėsite praneškite man tel.: 8 687 74413; antanas.kliunka@gmail.com

SLAVA UKRAINE!