Sustojo mažėti sergamumas COVID-19

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Sunkiai vaikščiojantiems vyresnio amžiaus žmonėms gali tekti laukti net dvi savaites, kol pas juos į namus atvyks paskiepyti trečiąja vakcinos nuo COVID-19 doze.
Statistikos departamento duomenimis sergamumas COVID-19 Šiauliuose nustojo mažėti ir net šiek tiek ūgtelėjo. Šiaulių apskrityje aukščiausias jo lygmuo išlieka Akmenės ir Pakruojo savivaldybėse, tačiau nei vienoje savivaldybėje sergamumo skaičiai neviršija šalies vidurkio.

Dauguma COVID-19 židinių – ugdymo įstaigose

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento direktorė Simona Abromavičienė patvirtino, kad praėjusią savaitę sergamumas COVID-19 Šiaulių apskrityje kito nežymiai.

Šiauliuose vakar sergami rodiklis siekė 708,6 atvejo per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų, nors praėjusios savaitės viduryje buvo sumažėjęs iki 681. Miestą lenkia Akmenės rajonas su 836 ir Pakruojo rajonas su 823,5 atvejo per dvi savaites 100 tūkstančių gyventojų.

Apskrityje mažiausiai kovidas kelia rūpesčių Šiaulių rajono savivaldybei, čia sergamumas beveik perpus mažesnis – 431 atvejis.

Anot departamento vadovės, praėjusią savaitę nemažai gyventojų sugrįžo užsikrėtę koronavirusu iš kitų šalių. 4 šiauliečiai parvežė užkratą iš Egipto, Vokietijos, Ukrainos, Prancūzijos. 3 užsikrėtę piliečiai į Šiaulių rajoną atvyko iš Austrijos, Airijos ir Jungtinės Karalystės. Į kitas savivaldybės koronaviruso atvejai parvežti iš Švedijos, Lenkijos, Rusijos.

Daugiau nei 41 procentas užsikrėtusiųjų negali pasakyti, kokiomis aplinkybėmis virusą „pasigavo“. 37,5 procento užsikrėtė šeimose, 10,5 procento – ugdymo įstaigose.

S. Abromavičienė informavo, kad apskrityje šiuo metu registruoti 69 aktyvūs COVID-19 protrūkiai, daugiau nei du trečdaliai – ugdymo įstaigose. Dar prieš savaitę jų buvo dviem mažiau. Vien praėjusią savaitę užfiksuotas 31 naujas šios ligos židinys. Iš jų 18 – Šiauliuose, 6 – Radviliškio rajone, 4 – Kelmės rajone, 2 – Joniškio rajone ir 1 Pakruojo rajone. Akmenės ir Šiaulių rajonuose naujų protrūkių nebuvo.

Dauguma kovido židinių vis dar įsisuka į ugdymo įstaigas. 23,3 procentai visų užsikrėtusiųjų yra vaikai. Daugiausia serga 7-14 metų vaikai.

Nors šalyje dar nėra nustatyta nei vieno naujosios omikron koronaviruso atmainos atvejo, S. Abromavičienė informavo, kad yra sustiprintos saugumo priemonės, kurios būtų taikomos nustačius naują atmainą. Tokiems asmenims, kaip ir visiems turėjusiems tiek artimą, tiek tolimesnį kontaktą tektų izoliuotis 10 dienų, nepriklausomai nuo to, ar yra pasiskiepiję. Galimybė sutrumpinti izoliacijos terminą nenumatyta.

Mobilusis punktas sutrumpino darbo laiką

Šiaulių miesto savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė informavo, kad per savaitę nuo COVID-19 Šiauliuose pasiskiepijo 0,6 gyventojų ir dabar bendras paskiepytų žmonių skaičius siekia 66,3 procento.

Iš per savaitę paskiepytų beveik 3500 gyventojų 2583 gavo trečiąją arba sustiprinamąją dozę. V. Palčiauskienė pasidžiaugė, kad sustiprinamąja doze intensyviai skiepijasi vyresnio amžiaus gyventojai, vis aktyvesni ir darbingo amžiaus šiauliečiai. Nors Savivaldybė skelbia, kad pas sunkiai vaikščiojančius gyventojus vyksta skiepyti į namus, šios paslaugas gali tekti laukti net iki dviejų savaičių – yra eilės.

Tik pirmas dvi savaitės dienas mobiliajame punkte dar buvo atliekami antigeno testai – iš viso 770. Nuo gruodžio 1 dienos čia atliekami tik PGR testai, kurių praėjusią savaitę paimta 1389.

Sumažėjus darbo krūviui mobilusis punktas nebeveikia sekmadieniais, o darbo dienomis sutrumpino darbo laiką iki 14.30 valandos.

Šiauliuose ir toliau kas 3-4 dienas testuojama apie 8 tūkstančius moksleivių iš 14 tūkstančių.