Socialdarbiečiai kandidatuos visose Šiaulių vienmandatėse

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Sei­mo rin­ki­mams ša­ly­je su­da­ry­ta 70 vien­man­da­čių rin­ki­mų apy­gar­dų, vie­na apy­gar­da įsteig­ta už­sie­ny­je gy­ve­nan­tiems Lie­tu­vos pi­lie­čiams iš­si­rink­ti sa­vo at­sto­vą į par­la­men­tą.
Lietuvos socialdemokratų darbo partijos taryba patvirtino kandidatus į Seimą vienmandatėse apygardose.
Į Seimą vėl eina šiaulietis, buvęs parlamentaras Andrius Šedžius, partijos pirmininko pavaduotojas ir Šiaulių skyriaus pirmininkas. Ankstesniuose Seimo rinkimuose jis kandidatuodavo "Saulės" vienmandatėje apygardoje. Čia yra ir laimėjęs, ir pralaimėjęs rinkimus. Šį kartą A. Šedžius kovos Šiaulių krašto vienmandatėje, kuri jungia Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono rinkėjus.

"Saulės" apygardoje socialdarbiečiai kelia Jolitos Dūdienės, Lieporių mikrorajono bendruomenės Aukštabalio seniūnaitės, kandidatūrą.  "Aušros" apygardoje kandidatuos klaipėdietis Tomas Bielinskas, kuris yra buvęs Šiaulių savivaldybės vežėjų bendrovės "Busturas" generaliniu direktoriumi.

A. Šedžius "Šiaulių kraštui" teigė, jog Šiauliuose netaikomas susitarimas su dabartiniais partneriais Seime valstiečiais žaliaisiais  nekonkuruoti vieniems prieš kitus vienmandatėse apygardose.
Šiaulių mieste ir Šiaulių rajone, pasak A.Šedžiaus, yra iš viso per 400 socialdarbiečių. Jo teigimu, buvę socialdemokratai tarp jų sudaro tik nedidelę dalį.

Pastaruoju metu į socialdarbiečių gretas masiškai stoja buvę "tvarkiečiai", neperėję į naujai sukurtą buvusio jų lyderio Remigijaus Žemaitaičio, Artūro Zuoko ir Artūro Paulausko partiją.
"Šiauliuose ir Šiaulių rajone "tvarkiečiai" buvo stiprūs, bet mieste subyrėjo po Jūratės Šivickienės vadovavimo, – teigė socialdarbietis. – Praeitą ketvirtadienį priėmėme 53 buvusius tvarkiečius ir dar 70 naujų pareiškimų turiu."

Tuo metu Lietuvos socialdemokratų partija, nuo kurios socialdarbiečiai atskilo, iki šiol ieško kandidato, kurį galėtų iškelti "Saulės" vienmandatėje apygardoje.
Ši Šiaulių vienmandatė rinkimų apygarda per visą šalį yra likusi vienintelė, kurioje socialdemokratai dar nėra patvirtinę savo kandidato. Ilgai partijos vadovybė svarstė ir dėl kandidato "Aušros" apygardoje, kol apsisprendė čia iškelti partijos Šiaulių miesto skyriaus pirmininkės pavaduotojo Vidmanto Norvaišos kandidatūrą. Tik Šiaulių krašto vienmandatėje dar gegužę partijos kandidatu buvo patvirtintas Šiaulių rajono socialdemokratų lyderis Jonas Kiriliauskas.
 

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.