Į Seimą išrinktas socialdemokratas Liudas Jonaitis

Loretos RIPSKYTĖS nuo­tr.
Likus metams iki eilinių Seimo rinkimų, remiantis Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, parlamentas pasipildys dviem konservatoriais ir dar vienu socialdemokratu. 


Sekmadienį VRK suskaičiavus rinkimų apylinkių balsus paaiškėjo, kad kol kas neišvysime parlamente sėdinčios buvusios žurnalistės Rūtos Janutienės bei socialdemokratų lyderio Gintauto Palucko ir Lietuvos centro partijos kelto Kristupo Krivicko. Šiuos kandidatus nurungė konservatorės Rasa Petrauskienė ir Paulė Kuzmickienė bei socialdemokratas Liudas Jonaitis.


Žiemgalos vienmandatėje apygardoje, VRK preliminariais duomenimis, R. Janutienė sulaukė 42,25 procento rinkėjų palaikymo, o už L. Jonaitį balsavo 56,16 procento rinkėjų.

Žirmūnų apygardoje už P. Kuzmickienę balsavo 51,94 procento rinkėjų, G. Palucką palaikė 47,08. 

Gargždų apygardoje R. Petrauskienę palaikė 50,53 procento rinkėjų, o K. Krivicką - 47,31 procento.

 

Į antrąjį rinkimų turą piliečiai prie urnų rinkosi šiek tiek pasyviau nei prieš dvi savaites vykusiame pirmajame rinkimų ture. Savo balsą trijose apygardose atidavė 18,82 procento balso teisę turėjusių gyventojų.


Rinkimų apylinkėse per visą dieną savo valią pareiškė 14,3 procento rinkėjų – iš anksto balsavo 4,52 procento rinkėjų. Tuo tarpu pirmajame rinkimų ture savo valią buvo pareiškę 19,95 procento rinkėjų. Iš viso rinkimuose balso teisę turėjo per 110 tūkstančių rinkėjų.
Žirmūnų rinkimų apygardoje yra įrašyta 35,1 tūkstančio rinkėjų, iš kurių balsą atidavė 15,22 procento.


Žiemgaloje balsavimo teisę turi 36,1 tūkstančio rinkėjų, iš kurių balsavo 25,02 procento. Čia aktyvumas, kaip ir pirmajame ture, buvo didžiausias iš visų trijų vienmandačių apygardų, kuriose vyko rinkimai. 
Gargždų vienmandatėje rinkimų apygardoje yra išrašyta 39,1 tūkstančio rinkėjų. Balsą šioje apygardoje atidavė 16,34 procento rinkėjų. 


Nauji rinkimai į Seimą Žirmūnų vienmandatėje apygardoje vyks po to, kai į Europos Parlamentą buvo išrinkta šioje apygardoje į Seimą patekusi Aušra Maldeikienė, o Žiemgalos ir Gargždų apygardose – po to, kai šiose apygardose išrinkti Seimo nariai Vitalijus Gailius ir Bronius Markauskas po savivaldos rinkimų tapo merais.

Komentarai

Liucijus    Pir, 2019-09-23 / 10:07
AČIŪ JONIŠKIEČIAMS, ačiū, kad nugalėjo jūsų sveikas protas, kad nerinkote "žurnalistės", populistės, iš visų televizijų išmestos, Karbauskio remiamos Rūtos. Tai parodė jūsų brandą ir sveiką protą. Tą patį padarė ir gargždiškiai, neišrinkdami Kristupo, sveikinu ir juos.
Ramus    Pir, 2019-09-23 / 10:48
Liucijau, negražu taip rašyti. Juk ir tas Liudas eis į to paties Karbauskio letenas, tai dar neaišku kuriuo atveju joniškiečiams būtų naudingiau. Liudas ko prašys, o Karbauskis apsimes kad negirdi štai ir visa situacija.
to Ramiam...    Pir, 2019-09-23 / 11:15
Tikrai, negražu, Liucijau. Būtu gražiau R.Janutienė Seime, savo išprusimu ir kultūra, būtu tikusi P.Gražuliui į porą ir joniškiečiams būtu buvę naudingiau, jų miestas būtu daugiau žinomas ir linksniuojamas, kaip turintis tokią nuostabią Seimo narę R.Janutienę.
Ramiam    Pir, 2019-09-23 / 12:33
Na ne taip, ponas Liudas yra paluckinis, o ne Kirkilo usuotas bebras. Taigi tik bebrai su karabasnikais. Ponas Liudas bus opzicijoje.
Liucijus (ne Liudas)    Pir, 2019-09-23 / 12:54
AČIŪ JONIŠKIEČIAMS, ačiū, kad nugalėjo jūsų sveikas protas, kad nerinkote "žurnalistės", populistės, iš visų televizijų išmestos, Karbauskio remiamos Rūtos. Tai parodė jūsų brandą ir sveiką protą. Tą patį padarė ir gargždiškiai, neišrinkdami Kristupo, sveikinu ir juos. Nesu neiei paluckininkas, nei Kirkilo bebras, tikrai, ne !
Socialistė    Pir, 2019-09-23 / 13:02
Mielieji,nebūkite naivūs.Pagal pasaulinės demokratijos (ne landzbergistinės ar užatlantinės) standartus nė vienas iš jų nėra išrinktas,nes negavo 50 suvikršum procentų rinkėjų balsų.Pvz.už Jonaitį pasisakė nepilni 14% rinkėjų,o virš 86% jo nenorėjo ir nerinko.Kaip jis gali atstovauti tą absoliučią daugumą? Kaip šiuo atveju galima kalbėti apie kokią tai demokratiją.Padėtis nesikeis kol nebus atkurta tikrai demokratiška rinkimų sistema,kokia buvo socialistinėje Lietuvoje,kai buvo renkami pačių rinkėjų iškelti kandidatai,kai nereikėjo švaistyti milijonus,kai nebuvo beprotiškai nesaikingos,rinkėjus atbaidančios nuo tokių rinkimų,agitacijos.Jeigu netikite,prisiminkite mano žodžius per sek.metų Seimo rinkimus.
Liova    Pir, 2019-09-23 / 13:46
Pritaru Socelistei. Daug gireu buvo pri sovietu i kamunistu mes visi zinoje uz ka balsoja ivisi buva isrinkti 99,99 pracentu, atai buva blogai ???
miestietis    Pir, 2019-09-23 / 14:02
Ačiū Joniškio krašto čiabuviams už sąmoningumą ir sveiką protą išeliminavus skandalingą žurnalistę, kuri yra niekas daugiau, nei kad tuščias kibiras, tik kad labai mėgsta tam tikrus atsidėkojimus į delną, už ką buvo išpirdolinta iš visų televizijų. Iš vis, pasaulyje, yra laikoma labai žemu leweliu iš žiniasklaidos pulti į aukštą politiką, o mano gerbiami žiemgaliečiai tą suprato ir be aukštų politikos mokslų. Pasiklausius radijuje poną Liudą, tai irgi nuotaika ne per geriausia, nes sunkiai rezga paprastą sakinį, bet bent tai bus žmogus apsitrynęs gyvenime ir dirbęs nemažame kolektyve, o tai jau privalumas neabejotinas.
100% pritariu !    Pir, 2019-09-23 / 14:55
Pritariu miestiečiui, tik apie kokį Liudą ir radiją čia kalbate? Liucijus.
DDT    Pir, 2019-09-23 / 18:13
iš dviejų blogybių TURĖJOM pasirinkti mažesnę. Va ir visas paskaičiavimas, Liucijau :)
socialistei    Pir, 2019-09-23 / 19:20
seime dar vienas komsomolcas dobrovolcas-saldi porele komsomolcui linkewyciui.o dar spiegia,kad rusai puola-anie taip niekur ir nedingo.....

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.