V. Simulik pas „valstiečius“: pradeda ir laimi

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Va­le­ri­jus Si­mu­lik į Sei­mo rin­ki­mus ne tik vėl ei­na su „vals­tie­čiais“, bet ir kar­tu su 210 savo bend­ra­žy­gių sto­ja į par­ti­ją.
Parlamentaras Valerijus Simulik, visuomeninio judėjimo „Už Šiaulius“ lyderis, prieš Seimo rinkimus padarė išskirtinį ėjimą sustiprinti savo pozicijai – kartu su 210 bendražygių parašė prašymą įstoti į Valstiečių ir žaliųjų sąjungą LVŽS. O LVŽS taryba jį patvirtino „valstiečių“ kandidatu vienmandatėje „Saulės“ apygardoje.
V. Simulik taip įveikė Egidijų Elijošių, LŽVS Šiaulių skyriaus pirmininką ir Šiaulių miesto vicemerą, pretendavusi tapti kandidatu šioje apygardoje.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Egi­di­jus Eli­jo­šius, Šiau­lių „vals­tie­čių“ ly­de­ris, par­ti­jos sky­riaus pir­mi­nin­kas, ti­ki­na ne­jau­čiąs nuo­skau­dos, kad ne jis, o V. Si­mu­lik ta­po par­ti­jos kan­di­da­tu vien­man­da­tė­je apy­gar­do­je: „Yra par­ti­nis draus­min­gu­mas.“

"Filosofija paprasta“

Naisiuose praėjusį penktadienį vykusiame LVŽS tarybos posėdyje V. Simulik pagarsino apie savo ir dalies visuomeninio judėjimo „Už Šiaulius“ narių apsisprendimą.

Pateikė ir stojančiųjų į LŽVS Šiaulių miesto skyrių sąrašą, kuriame 210 pavardžių. Dabar „valstiečiai“ Šiauliuose turi tik 56 narius.

Valerijus Simulik „Šiaulių kraštui“ pasidžiaugė, jog jau yra patvirtintas „valstiečių“ kandidatu „Saulės“ vienmandatėje apygardoje.

Komentuodamas apsisprendimo stoti į partiją motyvus, teigė, jog „filosofija paprasta“: „Prieš ketverius metus Ramūnas Karbauskis, Rima Baškienė ir aš nusprendėme, jog dirbame kartu. Per ketverius metus bendro darbo didelių pykčių nebuvo, dėl daugumos klausimų sutarėme, apsisprendėme tęsti tą liniją ir ateiti į partiją. Kaip dirbom kartu, taip dirbsime, tik būsime partijos nariai. Aišku, jeigu mus priims.“

V. Simulik žodžiais, jo komanda pribrendo sprendimui dalyvauti partinėje sistemoje.

Visuomeninis judėjimas „Už Šiaulius„įsteigtas prieš septynerius metus, jau du kartus pakankamai sėkmingai dalyvavo savivaldos rinkimuose. Kažkada jo branduolį sudarė buvę Naujosios sąjungos nariai, vėliau perėję į Socialdemokratų partiją, o vėliau ir ją palikę dėl nesutarimų Šiaulių miesto skyriuje.

„Buvo judėjimo diskusija, tai ne mano asmeninis sprendimas, tai kolektyvinis apsisprendimas, – teigė judėjimo lyderis. – Mes „valstiečių“ filosofiją ir kursą palaikome, jie ketverius metus tvarkingai dirbo, bet turime ir stuburą, žiūrėsime kaip bus toliau.“

Jis informavo, jog trečdalis narių nestoja į partiją, tad lieka veikti ir visuomeninis judėjimas, kuriame dabar yra 280 narių. Tarp 210 stojančiųjų į LVŽS yra du iš trijų Šiaulių miesto tarybos frakcijos „Už Šiaulius“ narių – Denis Michalenko, Juozas Pabrėža. Nestoja į partiją tik frakcijos narys Pranas Trijonis.

Kiekvienas apsisprendęs stoti į partiją rašo prašymą. V. Simulik žodžiais, nėra „tokio žanro kaip grupinis priėmimas“, bet iškėlęs klausimą, kad kiekvienam nereikėtų vaikščioti prašymo įteikinėti. Tad pats dėl to kitą pirmadienį susitiks su partijos skyriaus pirmininku E. Elijošiumi.

Patikino, jog skyriuje į „jokias pozicijas nepretenduosime – mes esame ateinantys.“

„Šiaulių krašto“ žiniomis, per partijos tarybos posėdį E. Elijošiui užsiminus, jog stojantiesiems reikia rekomendacijų ir trijų mėnesių bandomojo laikotarpio, partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis pasiūlė Šiaulių miesto skyriui priėmimo reikalą išspręsti per dvi savaites.

Pakluso politiniams susitarimams

E. Elijošius „Šiaulių kraštui“ aiškino, jog dvi rekomendacijos kiekvienam stojančiajam ir kandidatavimo laikotarpis ne kokia užgaida, o partijos įstatų reikalavimas.

„Partijos skyriaus papildymas geras dalykas, įvykis ne kasdienis, bet mes jų visų nepažįstame, matėme tik sąrašą, priėmimas ne grupinis dalykas, asmeninis, reikia susitikti, tarsimės su skyriaus nariais, ne tiek daug mūsų yra, – sakė E. Elijošius. – Jie dabar rašo popierinius prašymus, per 2 savaites nuspręsime. Reikia kalbėtis, ir kaip dirbsime miesto Taryboje ( miesto Taryboje frakcija „Už Šiaulius“, turinti 3 narius, yra opozicijoje valdantiesiems, kuriems priklauso „valstiečiai“, – red.past.).

E. Elijošius patvirtino, jog partijos taryba ne jį, o V. Simulik pasirinko iškelti „Saulės“ vienmandatėje apygardoje, Stasį Tumėną – „Aušros“ vienmandatėje apygardoje, o Rimą Baškienę – Šiaulių krašto vienmandatėje apygardoje.

E. Elijošius nuo partijos skyriaus buvo siūlomas kandidatu „Saulės“ vienmandatėje apygardoje. Dabar pretenduoja tik į partijos kandidatų sąrašą kartu su šiauliečiais Aurimu Žviniu, Andriumi Laurinaičiu. Į šį sąrašą yra pasiūlytas ir Juozas Pabrėža, visuomeninio judėjimo „Už Šiaulius“ atstovas. Sąrašas dar bus reitinguojamas liepos mėnesį.

E. Elijošius tikina, jog nejaučia nuoskaudos, kad buvo nukonkuruotas V.Simulik.

„Yra partinis drausmingumas, yra tam tikras lojalumas ir politiniai susitarimai,“ – teigė skyriaus pirmininkas.

Nesibaiminąs. jog į partiją sustoję judėjimo nariai gali imti valdžią skyriuje.

„Šiuo atveju turės lemiamą žodį, bet kas bus pirmininkas – tai antraeilis dalykas“, – patikino E. Elijošius.

Komentarai

Be komentarų    Ant, 2020-06-09 / 12:14
Gerai čia sugalvojo galvočius, iš kurio jau seniai tušçia skylė. Ką jis nuveikė ir apskritai ką veikia. Per 4 metus išlindo būtent dabar iš apkasų ir pateikė tokį siurprizą. Buvote opozicijoje tarybos ir būkite sau toliau! AKIPLĖŠA trintukas
Tai dabar    Ant, 2020-06-09 / 13:22
Visi simulkininkai jungsis prie ŠT daugumos ir opozicijos neliks? Kelintą tikėjimą šis perėjūnas išduoda? Valstiečiams tai nuostolis.
Šlykštu,    Ant, 2020-06-09 / 16:54
Simulikas prisijungė pakviestas ??? Ir kas čia per brangenybė , kad visos partijos be jo negali išsiversti? Va taip žalieji praranda pasitikėjimą ir pagarbą. Nemanau, kad už juos vėl balsuosiu, jei sąrašo pirmoje pusėje švytruos Simulik... (jei taip labai nori - stok į galą ir ruoškis šuoliui vėl į kitą partiją, sėkmės )
tai naivių rinkėjų problema    Ant, 2020-06-09 / 18:19
Simulikas jau nuo 1999 metų būdamas valdžioje šūkauja "Už Šiaulius". Miestas ir universitetas baigia sunykti, emigracijoje jau užaugo už Simuliką tada balsavusių "nusipelniusių gyventi geriau" šiauliečių vaikai, o jis vis dar tebešūkauja. Bet tai ne jo problema - tai naivių jo rinkėjų problema.
.    Ant, 2020-06-09 / 20:34
Kuo skiriasi "Į sveikatą" nuo "Už Šiaulius" ? Ar ne geriau būtų "Už sveikatą" ir "Į Šiaulius" ? O gal dar geriau skambėtų, jei iš garbių ponaičių išgirstumėme sutartinę "Už mūsų sveikatą į jūsų Šiaulius... aš tykiai grįžtu prapy...ęs balsus"
Svečias    Ant, 2020-06-09 / 21:42
Yra ir kitų naujų partijų,kur nebuvo simulikas-kam klijuotis prie žemgrobių?
Manau    Ant, 2020-06-09 / 23:35
Garbingai padarė, kad atėjo ir dar su savo komanda. Yra LVZS kandidatas, vadinasi turi būti skyriaus nariu.
Romualdas    Tre, 2020-06-10 / 01:39
Judėjimas UŽ ŠIAULIUS ,jau senai dirba, tvarko parkus,dalyvauja renginiuose ir įvairiose miesto atrakcijose.Judrjime per 200 miestą mylinčių piliečių.Jei valstiečiai nori pakvieti mūsų judėjimą dalyvauti jų veikloje ,kodėl mes turėtume nesutikti...VISKAS VARDAN MŪSŲ MIESTO IR JO GEROVĖS
Šiaulių "Plūgas"    Tre, 2020-06-10 / 07:10
Daug diskusijų dėl universiteto. Atsakykite..kam "cholopui" universitetas?
Šiaulių plūgui    Tre, 2020-06-10 / 08:06
Teisingai, kam kitiems universitetas, jei jis miesto meruo nereikalingas!
Tikrai    Tre, 2020-06-10 / 08:41
Tas gal varles gyminaitis? Sokinejantis per partijas, ko gero ir ant su.do kruvos uzsoktu, kad tik arciau lovio. Protingi nerinks, o kiokiems nepatarsi.
Tai apkalbos ar tiesa ?    Tre, 2020-06-10 / 09:18
Jau prieš daugelį metų teko girdėti pasakojimą, o gal tik pasaką, apie Simuliko ir kopūstų kelionę į Rusiją geležinkelio vagonuose... Nerašysiu daugiau, nes nežinau tiesos... Gal kas žinote tiesą ir galite papasakoti šią istoriją, jeigu iš tiesų ji buvo...?
Ramus    Tre, 2020-06-10 / 09:40
Paskutinė Karbauskio klaida buvo Žemaitaitis. Bet gal ir ne paskutinė? Elijošius tikras džentelmenas, kitas jo vietoje kurtų naują partiją...O juk būna kad kur du pešasi laimi trečias? Tikrai įdomu darosi.
Ramiam    Tre, 2020-06-10 / 09:52
Elijošių jau antrą kartą "patraukia į šoną"- labai norėjo meru būti, kandidatuoti leido Žviniui, dabar vėl...gal mato kad netinkamas aukštiems postams.
Atsakymas    Tre, 2020-06-10 / 12:27

In reply to by Ramiam

Karbauskis pamatė, aplinkiniai mato, kad Elijošius netinkamas kandidatas. Valdanti partija per 4 metus taip ir nerado normalaus kandidato Šiaulių mieste. Ar pirmininkas stiprino skyrių, ar skaitė eilėraščius?
Jo    Tre, 2020-06-10 / 15:09
Kiek galima būti amžinu Seimo nariu? Būtina rotacija, Šiauliai, susiimkim!
jo jo    Ket, 2020-06-11 / 08:51

In reply to by Jo

Sutinku su jūsų nuomone- blogiausia yra tai, kad nėra į ką pakeisti-pažiūrėkit, kas pasiskelbė kandidatais, net juokas nebeima, šiauliečiams tikriausiai užteks proto nerinkti "nepriklausomų" kandidatų.
Svečias    Tre, 2020-06-10 / 21:12
Šūdai papildė šūdų krūvą. :) bus dar didesnė šūdų krūva. :) Sounds like fun. :)

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.