Šimtametė sveikinimus priiminėjo nuotoliniu būdu

Vitalio LEBEDŽIO nuotr.
100-ąjį pavasarį šią savaitę suskaičiavo šiaulietė Elena Valentėlienė.
Ketvirtadienį šimto metų sukaktį atšventė šiaulietė Elena Valentėlienė. Šiaulių miesto savivaldybės vadovai paprastai vyksta pasveikinti kiekvieną 100 ir daugiau metų sulaukusį šiaulietį į namus. Šį kartą dėl karantino ir saugant ilgametės sveikatą Šiaulių miesto meras Artūras Visockas sveikinimus išsakė nuotoliniu būdu.

Pasak senolės artimųjų, Elena Valentėlienė gimė ir augo Kupiškio rajone. Su Jeronimu Valentėliu susituokė Antrojo pasaulinio karo pradžioje – 1941 metais. Praūžus karui, Valentėlių laukė dar didesnis išbandymas – tremtis. Apie 1952 metus jau našle iš Sibiro grįžusi Elena apsigyveno Šiauliuose. Moteris ilgus metus dirbo Šiaulių konservatorijoje (dabar – Sauliaus Sondeckio menų gimnazija).

Senolė šiuo metu yra sveika ir gyvybinga, puikiai atsimena dešimtmečių senumo istoriją, mėgsta bendrauti. E. Valentėlienė apgailestauja, kad pasikviesti svečių jubiliejinio gimtadienio proga sutrukdė karantino apribojimai. Šimtametei per artimuosius perduota Šiaulių miesto savivaldybės administracijos piniginė dovana.