Šiauliuose skambės kariljonas

Leono NEKRAŠO nuotr.
Į Šiaulius varpai atkeliavo iš Nyderlandų.
Šiaulių šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedros bokšte sumontuotas kol kas neįvardijamo mecenato padovanotas kariljonas – 36 varpai. Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis sako, kad vasario pradžioje iš Nyderlandų atvykę meistrai suderins varpus, o jų melodija turėtų nuskambėti prieš šv. Velykas.

„Didelis, netikėtas ir be galo reikšmingas džiaugsmas visai Šiaulių vyskupijai. Manau, kai žmonėms šitie varpai suskambės muzikiniais tonais, labai pradžiugins visą miestą. Šiauliai ne tik šviečia, bet ir skambės“, – džiaugiasi Šiaulių vyskupas E. Bartulis.

Idėja Šiauliuose įrengti kariljoną, tarpusavyje suderintų įvairaus dydžio varpų komplektą, gimė prieš porą metų. Po pokalbių atsirado geradarių ir projektas po truputį pajudėjo.

Pasak vyskupo, procesas judėjo gana sunkokai: reikėjo kantrybės ir galiausiai viskas išsipildė.

36 varpai atkeliavo iš Nyderlandų, didysis varpas turi šv. Petro vardą. Mecenatas, dovanojęs varpus, kol kas neįvardijamas – pasak E. Bartulio, jis pats galės prisistatyti per kariljono atidarymą.

Specialistai iš Nyderlandų, kurie užbaigs darbus, planuoja atvykti vasario pradžioje.

Kariljono varpai įkurdinti katedros bokšto aikštelėje. Ar didelis iššūkis buvo sukabinti daug sveriančius varpus? „Nedaug, tik penkios tonos“, – juokėsi vyskupas.

Katedros bokštas yra 75 metrų, varpai skambės iš kiek žemiau esančios aikštelės.

„Varpai skambės pagal norą. Mes įjungsime ir skambės, varpininko nereikia, viskas bus užprogramuota ir kokią melodiją norėsite, ar „Ave Maria“, ar kokią kitą – ir skambės“, – sako E. Bartulis.

Šiaulių katedra praturtėjo ne tik kariljonu – Šiaulių gyventojams ir svečiams atsivers galimybė apžiūrėti miestą iš šventovės bokšto: įrengti laiptai su apžvalgos aikštelėmis skirtinguose bokšto aukščiuose.

Kada lankytojai bus įleidžiami pasižvalgyti į Šiaulius iš katedros bokšto, anot vyskupo, dar neaišku – kai bus priduotas objektas, nes darbai dėl pandemijos užsitęsė. Tikimasi, kad tai įvyks prieš šv. Velykas.