Šiauliuose sergamumas koronavirusu didėja: plinta pavojingiausia „Delta“ atmaina

ELTA nuotr.
Šiauliuose sergamumas COVID-19 perkopė 100 atvejų per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų ribą ir siekia 103 atvejus. Tai yra dvigubai daugiau nei šalies vidurkis. Pasiguosti galime nebent tuo, kad Šiaulius pagal šį rodiklį jau lenkia ne vien Klaipėda, bet ir dar kelios pajūrio savivaldybės – Kretingos, Šilutės ir Palangos.

Statistikos departamentas penktadienį pranešė apie Šiauliuose per parą nustatytų 17 naujų koronaviruso atvejų. Mieste šiuo metu COVID-19 serga 109 gyventojai. Respublikinėje Šiaulių ligoninėje gydoma 11 „kovidinių“ pacientų, 1 – Intensyvios terapijos skyriuje. Gera žinia ta, kad per pastarąsias 10 dienų mieste neužregistruota nė vieno mirties nuo „kovido“ atvejo.

Pamažu auga koronaviruso tyrimų teigiamų atsakymų dalis. Ji šiuo metu siekia 1,8 procento.

Šiaulių apskrityje „švari“ išlieka Pakruojo rajono savivaldybė. Čia sergančiųjų COVID-19 nėra.

Šiauliuose nuo koronaviruso paskiepyta 45,8 procento gyventojų ir tai yra pora procentų mažiau nei šalies vidurkis. Pilnai vakcinuoti – 40,8 procento. Šiaulių apskrityje lyderiauja Akmenės rajonas, kur paskiepyta 63,4 gyventojų, o pilnai vakcinuota – 55,5 procento.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Edita Satkevičienė informavo, kad Šiaulių apskrityje nustatyti 27 pavojingiausios „Delta“ koronaviruso atmainos atvejai. Iš jų šia atmaina užsikrėtė 2 Šiaulių rajono gyventojai ir 25 – Šiaulių miesto.

E. Satkevičienė pabrėžė, kad Šiauliuose „Delta“ įsisuko į neskiepytus arba nepilnai paskiepytus žmones. Beveik visi susirgusieji niekur nebuvo išvykę, infekcijos atvejai – ne įvežtiniai. Dauguma susirgo darbo kolektyvuose.

Skyriaus vedėja sakė, kad tiriant užsikrėtimo atvejus, aiškėja nauja tendencija. Koronavirusą gyventojai parsiveža ir grįždami iš atostogų kurortiniuose miestuose.