Šiaulių ligoninė įsigijo savo magnetinio rezonanso įrenginį

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje atidarytas magnetinio branduolinio rezonanso tomografo kabinetas.
Respublikinė Šiaulių ligoninė ne tik kovoja su kovidu, bet ir randa laiko švęsti. Šventės priežastis – Chirurgijos klinikoje (buvusiose „Affidea“ patalpose) lapkričio 26 dieną atidarytas magnetinio branduolinio rezonanso tomografo kabinetas. Jame pastatytas naujos modernus magnetinio rezonanso tomografijos aparatas Philips Healthcare „Ingenia Elition X 3.0T“.

„Iki šiol Respublikinė Šiaulių ligoninė neturėjo nuosavo magnetinio rezonanso tomografo, tad ligoninės pacientams ir regiono gyventojams tyrimus nuo 2005 metų atlikdavo diagnostinio vaizdinimo ir ambulatorinių paslaugų centras „Affidea“, su kuriuo bendradarbiavimas bus tęsiamas ir ateityje“, – sakė Radiologijos skyriaus vedėja Jūratė Jackevičienė.

Magnetinio rezonanso tomografas įsigytas iš Europos Sąjungos lėšų, įgyvendinant projektą „Tuberkuliozės profilaktikai, diagnostikai ir gydymui naudojamos infrastruktūros modernizavimo Respublikinės Šiaulių ligoninės Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikoje“. Daugiau nei 1,5 milijono eurų vertės modernus tomografas galingesnis nei buvęs iki šiol, užtikrinantis itin aukštą vaizdo skiriamąją gebą ir kokybę, atlieka MRT tyrimus iki 50 procentų greičiau. Prietaisas skirtas ne tik diagnostikai, bet ir moksliniams darbams.

Nuosavas Respublikinės Šiaulių ligoninės MRT aparatas suteiks pirmumo galimybę tyrimus atlikti ligoninės pacientams. Su moderniu aparatu dirbs tam paruoštos radiologijos technologės Silvija Jokubaitytė, Rūta Utakytė, Viktorija Milašiūtė ir Eglė Juronytė. Bus atliekami visi įprasti tyrimai: galvos smegenų, krūtinės ląstos, pilvo, dubens organų, stuburo dalių, galūnių ir kiti. Ateityje planuojami ir kardiologiniai tyrimai.