Šiaulių dailės galerija laikinai uždaroma

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiau­lių dai­lės ga­le­ri­jo­je at­nau­ji­na­mas par­ke­tas.
Beveik keturias savaites Šiaulių dailės galerijoje negalės apsilankyti meno mėgėjai – vakar prasidėjo grindų dangos parodų erdvėse remontas. Jo pabaiga numatoma rugsėjį.

Dailės galerijoje šlifuojamas ir lakuojamas parketas. Per daugiau nei keturis dešimtmečius nuo pastato įrengimo jis gerokai susidėvėjęs.

„Turbūt paskutinė jo įmanoma renovacija, nes ploninti jo nebeišeina“, – „Šiaulių kraštui“ teigia galerijos direktorė Ernesta Šimkienė. Ji tikisi, kad po remonto parketas tarnaus dar keletą metų.

E. Šimkienės žodžiais, kitais metais, jeigu finansinės galimybės leis, vyks pastato išorės apšiltinimo darbai. Jie jau kelerius metus buvo atidėti. Galvojama ir apie esminį galerijos vidaus remontą, tačiau tai – tolimesnių laikų klausimas.

„Ateityje vizijos yra, kad reikėtų gal net ne parketą, o gal kažkokią kitą dangą dėti“, – svarsto E. Šimkienė.

Direktorė sako, kad dėl suplanuotų remonto darbų teko parengti dinamiškesnį parodų tvarkaraštį – įprastai tris savaites veikusios parodos sutrumpintos iki dviejų savaičių.

Po remonto, rugsėjo 11-ąją, galerijoje bus atidaroma Daugpilio (Latvija) Marko Rothko meno centro kolekcijos paroda „Abstrakcijos“.