Šiauliuose veikia mobilus patikros punktas

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
Mobilusis patikros punktas.
Antradienį Šiauliuose Šiaulių arenos aikštelėje pradėjo veikti mobilus koronaviruso patikros punktas dar vadinamas „Drive-in“. Šiaulių miesto savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė redakcijai aiškino, kad punktas veikia sėkmingai. Pirmą ir antrą dienomis punkte tyrimams užsiregistravo po 43 šiauliečius. Medikai dirba dviem pamainomis.

Paimti mėginiai gabenami tyrimams į Respublikinės Šiaulių ligoninės laboratoriją.

Norintiems išsitirti mobiliajame punkte pirmiausia reikia skambinti į Karštąją liniją telefonu 1808 registracijai, kur pagal suteiktą informaciją bei simptomus operatorius nusprendžia, ar patikrinimas yra reikalingas.

Paskyrus laiku būtina atvykti savo asmeniniu transportu, iš kurio negalima išlipti ir atidaryti lango, kol to nepaprašys mobilios komandos narys.

Tepinėlis iš nosiaryklės bus paimtas neišlipus iš automobilio.

Toliau – reikia grįžti į namus ir laukti tyrimo atsakymo, izoliuotis namuose 14 dienų po paskutinės atvykimo į Lietuvą ar po paskutinės sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 liga dienos.

Nuo trečiadienio tokie mobilūs punktai veikia visose dešimtyje savivaldybių – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Tauragėje, Telšiuose, Alytuje ir Utenoje.

Komentarai

Expertas    Ket, 2020-03-26 / 21:44
Baisu cirkas sveikatos sistemoje toliau tęsiasi. Į mobilų punktą gali kreiptis tik žmonės nuo 60metų.O kitiems patariama išsikviesti greitają.Tą patyriau pats šiandien savo kailiu.Turėjau kontaktą per vaiką su moterim kuri vasario 26d. gryžo iš Italijos ir paskui kelias savaites sirgo.Bet jiems neįdomu nes tada LT dar nebuvo pripažintas Covid-19 nos Kinijoje jis jau siaučia nuo gruodžio mėnesio.Dvi savaites esu save izoliavęs,geriu savaitę antrą antibiotikus ir pagerėjimo nelabai kokio.Temperatūra šokinėja nuo 36,6 iki 37,5.Buvo užėjęs sausas kosejimas ir dusulys,skauda kosint ne tik plaučius bet ir stuburą.Dabar pradėjau atsikosėti šlapiau kažkoks kosmoras .Dar kenčiu pakils daugiau dar kreipsiuos į greitają medicininę pagalbč nor būtų užtekę kad vietoje paimtų tepinėlį.
Svečias    Šeš, 2020-03-28 / 23:46
O jei nera asmeninio transporto? Tiems negalima pasitikrinti, iseina? Ar su taksu tokiems reikies vaziuoti?
Orisas    Ket, 2020-04-02 / 11:50
Zodziu pries 6dienas prasidejo gripo pozymiai, niekur isvykes nebuvau tik lietuvoj, uzsiregistravau nuvaziavau pasitikrinti, viskas vyksta labai letai, nuvaziuoji paima is nosies ir gerkles tepinelius, ir lauki atsakymo kuris turetu buti padarytas per 24h., bet 6-ta para dar atsakymo nera, visiskai pasveikau, skambink kur nori niekam neidomu. Sako buni 14 dienu saviizoliacijoj, nors net nera nustatyta kad turi ta virusa, tokios nesamones vyksta kad baisu....

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.