Šiauliuose veikia mobilus patikros punktas

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
Mobilusis patikros punktas.
Antradienį Šiauliuose Šiaulių arenos aikštelėje pradėjo veikti mobilus koronaviruso patikros punktas dar vadinamas „Drive-in“. Šiaulių miesto savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė redakcijai aiškino, kad punktas veikia sėkmingai. Pirmą ir antrą dienomis punkte tyrimams užsiregistravo po 43 šiauliečius. Medikai dirba dviem pamainomis.

Paimti mėginiai gabenami tyrimams į Respublikinės Šiaulių ligoninės laboratoriją.

Norintiems išsitirti mobiliajame punkte pirmiausia reikia skambinti į Karštąją liniją telefonu 1808 registracijai, kur pagal suteiktą informaciją bei simptomus operatorius nusprendžia, ar patikrinimas yra reikalingas.

Paskyrus laiku būtina atvykti savo asmeniniu transportu, iš kurio negalima išlipti ir atidaryti lango, kol to nepaprašys mobilios komandos narys.

Tepinėlis iš nosiaryklės bus paimtas neišlipus iš automobilio.

Toliau – reikia grįžti į namus ir laukti tyrimo atsakymo, izoliuotis namuose 14 dienų po paskutinės atvykimo į Lietuvą ar po paskutinės sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 liga dienos.

Nuo trečiadienio tokie mobilūs punktai veikia visose dešimtyje savivaldybių – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Tauragėje, Telšiuose, Alytuje ir Utenoje.