Parko vasaros estrada sulauks atnaujinimo

Projekto vizualizacija
Vasaros estrados scena bus pridengta balno formos stogu.
Šiaulių centrinio parko vasaros estradai modernizuoti pasirašyta rangos sutartis. Rekonstruojame parke ir estrados vaizdas pasikeis iš esmės. Šiam projektui įgyvendinti ir paremti Savivaldybė rado pinigų.

Centrinio miesto parko vasaros estrados modernizavimo projektą įgyvendina Šiaulių kultūros centras. Centro vadovė Deimantė Bačiulė, „Šiaulių kraštui“ domintis projekto situacija, informavo jau pasirašiusi rangos sutartį.

Balandžio 24 dieną sutartis pasirašyta su konkursą laimėjusia UAB „Aukstata“. Rangovas darbus turi baigti iki 2021 metų gegužės 31 dienos. Projekto įgyvendinimas kainuos per 1,4 milijono eurų. Iš jų per 714 tūkstančių eurų sudaro europinės paramos lėšos, o Savivaldybė investuos 743,5 tūkstančio eurų.

Dykyne virtusi vasaros estrada bus iš esmės modernizuota ir pritaikyta visuomenės poreikiams.

Numatoma suformuoti naują kokybišką aplinką renginiams ir didinti jų apimtis, rengti festivalius. Kuriamas naujas estrados architektūrinis vaizdinys, įrengiama scena, tvarkomos amfiteatrinės tribūnos, kuriose telpa 5 000 žiūrovų Numatoma pastayti pastatą estradai aptarnauti. Ketinama įsigyti įsigyti baldus ir informacinį terminalą lankytojams.

Pastate bus įrengtos rūbinės, grimo kambariai, sanitariniai mazgai, persirengimo patalpos, techninės patalpos, poilsio kambarys ir viešojo tualeto patalpos.

Buvusios estrados vietoje bus suformuota erdvi scena, pridengta lengvos konstrukcijos balno formos stogu. Žiemos metu lygi estrados danga galės būti pritaikoma čiuožyklai įrengti.

Europinė parama gauta sukurti šiuolaikinės visuomenės poreikius atitinkančią kokybišką ir prieinamą kultūros infrastruktūrą, skatinančią papildomus lankytojų srautus ir formuoti paklausą vietos verslams, didinanti patrauklumą investicijoms.

Pagal tokią pat paramos priemonę buvo laimėta europinė parama dar vienam Šiaulių projektui – koncertinės įstaigos „Saulė“ pastatui renovuoti ir modernizuoti. Bet šis projektas yra pakibęs. Savivaldybė inicijuoja, kad būtų metams atidėtas, motyvuodama, jog neturi prisidėjimo pinigų.

Komentarai

miestietis    Šeš, 2020-04-25 / 11:27
Čia tai man net drugeliai pradėjo šokti džiaugsmo šokį, kai pamačiau, kad reanimuos centrinį miesto parką ir, svarbiausia, jo estradą.Kiek čia praleista valandų ir dalyvaujant kaip saviveiklininkui ir kaip koncertų lankytojui ir dabar, svarbiausia, sugalvoti, kaip tinkamai įveiklinti būsimą struktūrą, įpūsti jai veiklos ir gyvasties, kad šiaulietis noriai čia lankytus. Sveikinu!
Giedrius    Šeš, 2020-04-25 / 11:48

In reply to by miestietis

Ne Jums vienam. Manau visiems Šiauliečiams širdy suspaudė. Kad ir jau porą dešimtmečių negyvenu Šiauliuose, tačiau tikrai bera išgirsti, jog erdvė kurioje kiekvienais metais šokdavom kartu su kitų mokyklų ansambliais, pagaliau atgis.
Hm    Šeš, 2020-04-25 / 11:48
Kaip ir Šiauliuose iprasta pakeis trinkeles pasės žole šiokia tokia ir bus gražu . Ir milijonu nebėra .
Bet tai vistiek    Sek, 2020-04-26 / 10:19
Ar čia ne bandymas į tą pačią upę įbristi. Kultūrinių objektų statyba labai kilnu, net ne problema juos aukštesnio, aukšto ar labai aukšto lygio kūrėjais aprūpinti, bet tai iš kur žiūrovai? Jei pastebėjote, dar išlikę senos, naujos ar renovuotos kultūrinės erdvės, dažniausiai tuščios. Gal reikalinga strateginė studija kas iš viso vyksta su visuomene, koks judėjimo vektorius ir ar tikrai reikalingos erdvės masiniams susibūrimams. Kad ir kiek nostalgija kankintų, gi nebus “kaip prie ruso”, o juo labiau “kaip prie Smetonos”.
nulis - bet tai vis tiek    Ant, 2020-04-28 / 09:59

In reply to by Bet tai vistiek

Ką tuščiai laiką leidi burbėdamas, eik į lovelę ir pradėk daugintis. Ir užsiėmimas malonus, ir bus kam į atnaujintą estradą eiti :)
miestietis    Sek, 2020-04-26 / 11:51
Žinoma, net prie lėkštės galima prisikabinti, o ką jau kalbėti apie našlaitį centrinį parką, bet jei akyliau pažvelgtumėme, tai pastebėtume, jog bene kiekvienas bažnytkaimis turi savo parko zonas ir amfitiatrus, na gal ne tokius, kad tilptu 5K, bet vis tik turi. Sveikinu miesto valdžią, kad įgyvendina šį parko projektą ir linkiu, kad kultūros centras čia užsuktu prasmingos veiklos- koncertų, pasibuvimų, sporto, parodų ir panašiai, tuo labiau, kad vasaros dabar labai šiltos patapo ir žmonės tikrai norės būti lauke, o ne savo betoninėse dėžutėse. ES ne be reikalo mumis finansuoja tokiuose projektuose, nes jie puikiai žino, kad aplinka formuoja žmogaus elgesį, o vietiniams niurzgliukams linkėčiau kantrybės ir optimizmo.
Balno formos stogas    Sek, 2020-04-26 / 16:35
Lukošaitis ir jo įpėdiniai įgis aikštelę savo politiškai motyvuotom fantazijom įgyvendinti. Keičiantis merams bus galima vis naują karžygį į balną sodinti. Kita kultūrinė veikla taps kaip ir pertekline. Miestiečiams užteks ateiti, susėsti tvarkingai nupieštuose suoluose ir grožėtis, tyliai kontemliuojant apie ką labai asmeniško, tarpuose tarp užrašų į publiką: “aplodismentai, ilgi aplodismentai, aplodismentai, pereinantys į ovacijas”, kuomet jau teks atidirbti “už meilę ir rūpestį”.
Be pykčio    Sek, 2020-04-26 / 20:11
Kol šiaulietiškų ,,politinių" partijų vedliai save supranta kaip amžinai kovojančius prieš teisėtai išrinktą merą, tol kažin ar įmanoma tikėtis kad tokiose scenose atsiras noras koncertuoti. Kai viskas padaroma, tuoj paleidžiami lojikai kad plytelės ne tokios, suoliukai per aukšti, akustika per trumpa ir pan...
:(    Pir, 2020-04-27 / 11:15

In reply to by Be pykčio

Prie ko čia meras, partijos ir koncertai? Užtektų kultūrinių renginių paklausą ir pasiūlą, demografinę padėtį panagrinėti bei kaštų ir naudos analizę atlikti, kad suprastum, jog Šiauliai investuoja ne į kultūrą, o į trinkeles ir šluotražius. Nėra pakankamai renginių, net kavinių nėra - tuščias bulvaras, tuščia aikštė centre, tuščia prie arenos. Dar bus tuščias pramogų (ne poilsio - nes žmonėms be vaikų ir šunų nebus ką ten veikti) parkas ir tuščia estrada. Šiauliečiams užtenka prekybos centrų ir kaimo sodybų, geriausiu atveju - kokios pakrantės... Viskas.
nulis - :(    Ant, 2020-04-28 / 10:31

In reply to by :(

Šiaip, kultūra iš principo negali būti statoma į komercinę poziciją. Tai visai kitos srities elementas, jos naudingumas kitais matais matuojamas. Beje, o tamsta Šiauliuose būnate? Bulvare pakankamai kavinių, ir net labai geras restoranas. Nuolat vyksta parodos bent trijose "valdiškose" galerijose ir antra tiek privačiose. Populiariąją muziką mėgstantys užpildo koncertus Arenoje, nebūna tuščia "Saulė", net mažytė kamerinė "Polifonijos" salė, kur vyksta tik kamerinės/klasikinės muzikos koncertai, ir ta savo žiūrovą turi. O kur dar dramos teatras, kultūros centras, Frenkelio vilos koncertai ir vakarai; o Višinskio bibliotekos renginiai, privačios iniciatyvos (Ginto Gascevičiaus, Remigijaus Ruokio projektai), Sondeckio menų gimnazijos koncertai. Jie visi turi žiūrovus. Tai jūsų ten, labai tikėtina, nėra. Nes jei būtumėt tų renginių dalyvis/ė, jums nereikėtų sociologinių apklausų, viską matytumėt pats/i. Kita šio reikalo pusė, kad graži erdvė traukia žiūrovą/lankytoją. Pradedant šaligatvio plytelėmis ir baigiant sienų spalva. Į gražią vietą norisi ateiti, atvažiuoti net iš toliau. O kai aplinka nutriušusi, net ir į labai gerų atlikėjų koncertus žiūrovas eina nenoriai. Taigi viskas Šiauliuose daroma teisingai. O kad ne pagal kai kurių personų pageidavimus, tai čia, kaip sakoma, skonio reikalas. Jeigu nepatinka kažkam, tai dar nereiškia, kad blogai padaryta. Man, pvz., nepatinka kapelos, bet aš neinu rėkdamas, kad išvaikykim nafig tuos kriokiančius diedus ir bobas su pakuliniais sijonais, netaškykim jiems pinigų. Vienok, aš suprantu, kad yra ir tokia meno rūšis, ir yra žmonių, kuriems tas menas priimtinas bei mielas, tai tegu sau būna, tegu gauna finansavimą ir laimingai gyvuoja. Jau geriau tegu rėkia tuos savo "up-čia-čia, up-čia-čia" valso ritmu laukiniais balsais, negu sėdi prie kompo, viskuo piktinasi ir paskui raminamuosius ryja, "bo nervai nelaiko" :) Vieniems reikia bumčikų ir šašlų prie ežero, kitiems - baleto "Gulbių ežeras", ir miestas tik tada bus laimingų žmonių miestu, kai bus atliepta daugybės žmonių poreikiams. Todėl ne statistika užsiimkit, o dauginkitės, kad mieste vaikai augtų ir būtų dėl ko stengtis.
:(    Ant, 2020-04-28 / 10:44

In reply to by nulis - :(

Šiaip aš ne apie kultūrą apskritai kalbėjau, o apie labai brangias (pagal "investuojamas" sumas) ir beveik visą laiką (savaitgaliais ypač) tuščias miesto erdves, kuriose nieko nevyksta. Beje, kiek kartų per mėnesį apsilankote tose kavinėse miesto centre? Kiek jų iš viso yra? Demografija priklausys nuo darbo pasiūlos mieste, ne nuo miestiečių norų ir ne nuo naujų trinkelių.
miestietis    Ant, 2020-04-28 / 11:09

In reply to by nulis - :(

Labai protingai ir argumentuotai parašėte, bet ar puskurčiai protu supras, jei prigimtis juos šaukia rėkti- gelbėkite, miestas tvarkosi ir valosi nuo kerpių!
miestietis    Pir, 2020-04-27 / 12:07
Nereikia taip viską juodom spalvom tapyti. Suprantama, ištraukti žmones į kultūrinius renginius yra nelengva užduotis, bet jei sumaniai viską organizuoti, tai užtikrinu- miestui su beveik 100K gyventojų, tai toks poilsio parkas yra pats tas. Svarbiausia užduotis operatoriui yra neužlaužti nesąmoningų kainų už renginius ir panašiai, nes jaunimas kaip jaunimas, bet pavyzdžiui senoliai skaičiuoja kiekvieną eurą, gal ir iš neturėjimo, o gal ir dėl senatvinio taupumo(neretais atvejais ir skrudžumo), bet esmė ta pati- viskas turi būti maksimaliai subalansuota ne milijonieriams, bet kad tiktų ir viduriniams sluoksniui. Dar kartą sakau- normali vadyba, sumanus marketingas ir, svarbiausia, sveikas protas gali tas viešąsias erdves paversti šiauliečių mėgstamomis vietomis. Esu ne kartą lankęsis koncertuose, kur bilietai kainuoja arti šimto pinigų, tai labai dažnai po tokių renginių norisi garsiai nusikeikti, o buvo kur sumoki tik simboliškai, bet gauni visą pliūpsnį gerų potyrių, kad net gera. Taip kad, reikia tik stengtis ir norėti ir vadovautis tik sveiku protu ir svarbiausia nereikia verkti anksčiau laiko.
Nėra     Pir, 2020-04-27 / 14:44

In reply to by miestietis

... Šiauliuose vadybininkų nėra. Yra lėšų įsisavintojų, viešųjų ryšių "meistrų", nepamatuotų optimistų ir ko tik nori. O vadovų ir vadybininkų nėra. Kitaip lėšos, skirtos užimtumo didinimui, neatsidurtų trinkelėse...
Vantuzas    Pir, 2020-04-27 / 21:51
Prudas liks? Eigu liks, pliaža reiki padaryti. Ir kalnialia vaikam žiema su rogutems.
Roza    Ant, 2020-04-28 / 07:00
Estrados prikėlimas tik pesė darbo. Klausimas kitas - o kas administruos? Ar čia ateis koks nors Kultūros centro darbinykas su raktais ir atrakins kada reiks, ar bus struktūra su aptarnaujančiu personalu, juk ir šviesos, ir garsas, ir logitika... o be to, kokie bus įkainiai norintiems rengti ten koncertus, festivalius, šventes? Man atrodo, kad miesto kolektyvai ten negalės įpirkti, gi jau dabar užlauštos kainos dėl mieste rengiamų festivalių, mugių, aparatūros iš KC ir kt... O kur automobilių parkingas numatytas? Aplinkui ten tikrai vietos nėra...
Gintaras    Pen, 2020-05-01 / 13:52
Dengti reikia žiūrovų erdvę...... klimatas 80 proc. lemia lankomumą, o lankytojai renginių sėkmę.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.