Laiptinių valymas kelia bangas

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Daugiabučių laiptinių kasdieninis valymas ir dezinfekavimas patuštins gyventojų pinigines.
Šiauliuose išleistas Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas kasdien valyti ir dezinfekuoti daugiabučių laiptines iššaukė bendrijų pirmininkų pasipiktinimą. Jiems grasinama baudomis, jeigu įsakymo nevykdys, ir jau pradėti patikrinimai, kurie tęsis ir po Velykų.

Skundžia Vyriausybės atstovui

„Šis įsakymas neįgyvendinamas, priimtas visiškai su mumis nesitariant, tokiais sprendimais tik bandoma bendrijas sunaikinti, bendrijų pirmininkus išstumti“, – teigė „Šiaulių kraštui“ Šiaulių daugiabučių namų savininkų bendrijų asociacijos pirmininkė Virginija Remeikienė.

Ji pabrėžė, jog ekstremalios situacijos iššauktas papildomas išlaidas Savivaldybė užkrauna tik ant gyventojų pečių. Nesvarsto jų kompensuoti ar aprūpinti daugiabučių namų valytojus dezinfekantais, apsaugos priemonėmis.

„Mes visi mokame mokesčius į miesto biudžetą, – akcentavo V. Remeikienė. – Tad apie paramą gyventojams turi galvoti. Visų pajamos sumažėjo, tiesiog neturime pinigų iš ko mokėti už papildomą valymą ir dezinfekavimą.“

Jos žiniomis, bendrijų pirmininkai dėl laiptinių valymo jau sulaukė valdininkų skambučių aiškinantis, kas ir kaip valo laiptines, ir patikrinimų. Jeigu kasdien nevalys su dezinfekuojančiais plovikliais laiptinių, laiptų turėklų, liftų, pašto dėžučių, rankenų, bus nubausti baudomis. Jos galinčios siekti 500 eurų ar net 1 000 eurų.

Asociacija surašė skundą miesto merui Artūrui Visockui ir Vyriausybės atstovui Šiaulių apskrityje.

„Bendrijos dezinfekuoja laiptines šlapiuoju būdu kartą savaitėje, tuo pačiu dezinfekuojamos laukujų durų rankenas, telefonspynes, laiptų turėklus, laiptinių palanges bei pašto dėžutes. Ar to nepakanka? Kodėl Šiaulių miesto savivaldybė nedezinfekuoja miesto, nedezinfekuoja šaligatvių? Kokia nauda valyti laiptines, jei visa infekcija parsinešama iš miesto?“ – klausia V. Remeikienė.

Asociacija jungia 62 daugiabučių bendrijas. Rašte merui reikalaujama, kad Šiaulių miesto savivaldybė skirtų lėšas pastatų patalpų dezinfekcijai ir paskirstytų daugiabučiams namams.

Taip pat tikinama, jog „įsakymo negalime įgyvendinti, nes norint samdyti įmonę dezinfekcijai reikia gauti gyventojų pritarimą. Numatyti tam lėšas. Susirinkimai negalimi, nes karantinas. Apklausti gyventojus elektroninėmis priemonėmis nėra galimybės, daugelis butų savininkų neturi kompiuterinės įrangos“.

Meras Artūras Visockas viešai yra raginęs gyventojus dezinfekavimo paslaugos ieškoti „rinkoje“ ir skaičiavo esą butui papildomas laiptinių valymas ir dezinfekavimas kainuotų 15 eurų per mėnesį. Esą tam galima naudoti ir namo kaupimo lėšas.

„Naudoti kaupimo lėšų negalime, nes tam reikalingas butų savininkų 100 procentinis pritarimas, kitų lėšų numatytų pagal įstatymus neturime, jos nebuvo įtrauktos į sąmatas“, – akcentuoja asociacijos prezcdentė.

Ji įžvelgė, jog „priimant sprendimus, nesuderintus su bendrijos gyventojais, kils daug nesusipratimų, o bendrijų pirmininkai bus skundžiami dėl neteisėtų veiksmų.“

Siūlo nesipiktinti, rūpinasi visų sveikata

Vincas Urbonavičius, Šiaulių miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas, „Šiaulių kraštui“ patvirtino, jog ketvirtadienį pradėta tikrinti, kaip valomos daugiabučių namų laiptinės.

„Buvome gavę 4 skundus dėl nevalomų laiptinių, kai kurie skundai pasitvirtino, – sakė V. Urbonavičius. – Iš 12 patikrintų namų šešiuose situacija buvo nepatenkinama arba bloga. Vienas namas Grinkevičiaus gatvėje – pagirtinas, čia laiptinėse yra dezinfekciniai skysčiai rankoms. Nesitvarkantys yra įspėti, iškabinta informacija apie laiptinių valymo reikalavimus. Ypač apsileidęs vienas namas, kurį adminstruoja Savivaldybės bendrovė „Saulės dominija“. Su ja bus rimtas pokalbis.“

Direktoriaus pavaduotojas patikino, jog bausti bendrijų pirmininkų ar administratorių neskubama:„Apeliuojame į supratingumą. Jeigu tik piktybiškai nevalys, tik tada bausime“.

„Kreipiamės į gyventojus, kad nepyktų dėl keliamų reikalavimų, o suprastų, kad dėl jų pačių saugumo būtina švara ir tvarka namo laiptinėse, patys dėl savo sveikatos tuo turi būti suinteresuoti,– pabrėžė V. Urbonavičius.

Kiek kartų laiptinės turėtų būti valomos?

„Drėgnuoju būdu su įprastais plovikliais, kuriuose yra dezinfekuojamų priedų, rekomenduojame kiekvieną dieną valyti, o pilną dezinfekcinį valymą – pagal galimybes, gal kartą per savaitę“, – sakė direktoriaus pavaduotojas.

Savivaldybė neturinti lėšų dezinfekuoti visų daugiabučių laiptinių, todėl gyventojams patiems tenka dengti šias išlaidas. V. Urbonavičiaus teigimu, kompensacijų dėl šių išlaidų sulauktų tik mažiausias pajamas turintys ar jų netekę asmenys. Dėl to reikia kreiptis į Savivaldybės Socialinių išmokų ir kompensacijų skyrių.

Savivaldybės lėšomis laiptinės būtų dezinfekuojamos daugiabutyje nustačius koronaviruso atvejį.

„Tokio atvejo daugiabučiuose dar nebuvo, – sakė V. Urbonavičius. – Dėl susirgusiųjų koronavirusu mieste jau teko dezinfekuoti patalpas, bet ne daugiabutyje.“

Komentarai

Briedai    Pir, 2020-04-13 / 13:11
Reikia bendrijų asaciacijai duoti į teismą savivaldybę. Kodėl turi mokestį užkrauti paprastam žmogui? 15 Eur X 30 butų X 4 laiptinės = 1800 Eur vienas daugiabutis. Tokius pinigus kur rasti? O kiemus savivalda dezinfekuoja? Kosmonautai.
Aferistu gauja..    Pir, 2020-04-13 / 13:59
Čia jus negerbiameji.. tokiu sunkiu laikotarpiu... ir negeda..oh vargas mums su ta valdininkija .. tik bausti ir moka..
Aferistu gauja..    Pir, 2020-04-13 / 13:59
Čia jus negerbiameji.. tokiu sunkiu laikotarpiu... ir negeda..oh vargas mums su ta valdininkija .. tik bausti ir moka..
Vantuzas    Pir, 2020-04-13 / 15:57
Nėra valdžios! Yra tik činovnikai, pagal CU dirba....savo galvoi zmegenu nėra.
Be skirtumo    Pir, 2020-04-13 / 16:30
Eilinį kartą Šiaulių savivaldybė,su meru priešakyje,nori išsiskirti savo perdėtu rūpestingumu kabutėse.Bausdami bendrijas,nori surinkti pinigų į biudžetą,juk reikia kažkaip pralobti.
Pirmininkas    Pir, 2020-04-13 / 17:20
Ar savivalybe atlieka savo pareiga dezinfekuoti saligatvius. Nei karto nebuvo nuplautos gatves karantino laikotarpiu. Apsileidelei patys reikalauja is daugiabuciu. Geda, savivaldybes klerkai visiskai nemasto isleisdami tokius isakymus. Mastykit su smegenim, o ne su uzpakaliais. Pirma dezinfekuokit viesas erdves, o tada reikalaikit is kitu kvaileliai.
Ne siauliete    Pir, 2020-04-13 / 17:45
Esant tikrai neilinei situacijai salyje savivaldybe imasi drastisku priemoniu! Daugiabuciuoe gyvena dauguma senjoru, tad gal pats laikas butu skirti lesu laiptiniu dezinfekavimui, o ne siekti, kad namu priziuretojai moketu jums baudas. Geda! Kodel Alytaus meras myli savo gyventojus, jais rupinasi, nes dezinfekcinis skystis buvo dalinanas visiens daugiabuciams, o A.Visockas siekia tik pasipelnyti!!!
Rita    Pir, 2020-04-13 / 17:46
Varpo 55a namas turi administratore laiptines nevalomos o apie dezinfekcija tai pasvajoti langai jau penkmetis nuo idejimo nevalyti patikrinkite ir imkites veiksmo.
Margarita    Pir, 2020-04-13 / 18:13

In reply to by Rita

Miela, ponia, ar atidžiai skaitėte...netikiu, kad sutiktumėte mokėti po 15 eur ir daugiau, nekaltinkite komendantes, gal pats laikas musu valdžios atstovams pasirūpinti miesto švara, nes visas miestas kasinejamas, vasaros metu dulkėse gyvenom, gatves ale sutvarkė: lopas ant lopo, o kokie daugiabučių kiemai? Baudomis nieko nepasieksite, nes daugiabučiuose kaip kolūkyje, gyvena skirtingi žmonės...
duoti merą į teismą    Pir, 2020-04-13 / 19:29
o erdvė aplink konteinerius dezinfekuojama? Beja, ar pastebėjote, kad panaikintos šunų išvedžiojimo aikštelės, o tai reiškia, kad dergiama visur?
Lo    Pir, 2020-04-13 / 19:58
Be savininkų sutikimo negausit nė cento. Žmonės neišeina iš namų savaitėm, nes karantinas, bet mokės 15% už tai kad dezinfekuos kasdien? Kuom remiantis???oi bus teismų..netylėčiau ir aš.
Šiauliuose    Pir, 2020-04-13 / 20:14
Savivaldybė aukščiau buto savininko? Nemokėkit nė cento, bet duokit į teismą!
Zita    Pir, 2020-04-13 / 22:41
Mūsų namai,mūsųtvirtovė. Kas moka ,tas ir muziką užsako. Jei ponai valdininkai užsakot muziką , tai ir mokėkit. Mes patys valomės ir esam patenkinti. Nesvaikit apie baudas, čia mūsų namai ir kas jums suteikė teisę tilrinti ir bausti.Jūs galit tik rekomenduoti.O pasirūpinkite gatvemis, kiemais., tai jūsų reikalas .IR NEREIKIA MŪSŲ GASDINTI!!
Gitana    Pir, 2020-04-13 / 22:48
Gardino 4 praejo per 5 aukstu laiptine per 3 min.jokio kvapo manau kad skiestas dwzinfekcija o kur dar kolidoriai uz kuriuos mokam loepe patiem valyti
UFO    Pir, 2020-04-13 / 23:07
Nesuprantu - kodėl tą valdžią amžinai traukia į atvirą kosmosą?
miestietis    Ant, 2020-04-14 / 08:56
Kažkas iš verslo užuodė gyslą, o rusai turi gerą posakį- komu vaina, a kamu mat radnaja.
Emilija     Ant, 2020-04-14 / 09:16
Savivaldybė priėmė neteisingą sprendimą, analogišką, kaip ir teritorijos apie daugiabučius namus privalomą priežiūrą daugiabučių namų gyventojų sąskaita. Savivaldybė užkrauna savo pareigas kitiems, veiklą vykdo kitų lėšomis ir kišasi ten, kur ne jos valdos. Savivaldybė nesusitvarko su savo pareigomis ir, trumpai tariant, stokoja sveiko proto ir sąžinės
Tamstos    Ant, 2020-04-14 / 10:34
Aš nematau čia problemos. Kiekvienas turi rūpintis savo aplinka ir savo gerbūviu. Aš juk neprašau savivaldybės,kad pas mane atvaževe nupjautų žolę. Niekas man nemoka už tai ir benziną tenka pirkti už savus. O čia nemoka patys gyventojai išsivalyti laiptinių. Sėdi ir visus į teismus duoda. 15eurų į mėn. Mažiau valgysite,gražiau atrodysite. Jei jau sunku turėklus laiptinėje nusivalyti ir grindis išplauti iš 30 butų vienoje laiptinėje tikiu,kad atsirastų žmogus už 1 eurą jums ir grindis išplautų ir turėklus nuvalytų. Ir viskas kainuotų butui per mėn. kainuotų 1 Eurą,o visai laiptinei 30euru. Visada yra išeitis.
Ar    Ant, 2020-04-14 / 11:01

In reply to by Tamstos

tu savo gatvės kaimynų kiemus šienauji? Ar visus iš eilės, net ir Bubių apylinkes? Ir tau niekas netrukdo? O gal gerai primoka? Būt gražu pažiūrėk, kur ten taip ardaisi
Tamsta    Ant, 2020-04-14 / 11:36

In reply to by Ar

Laiptinių ir turėklų valymas yra 10 kartų lengviau,nei žolės pjovimas prie +20c. ar + 25c. ir čia nesulyginami dalykai. Kol žolę nupjaunu. Tai patikėk prakaitas bėga upeliais. Nu netikiu,kad laiptinių valymas. Atima tiek daug sveikatos.
Tamsta    Ant, 2020-04-14 / 12:07

In reply to by Mandruoliui

Aš turiu ir pas save ką dirbti. Tiek dabar bedarbių mokėkite jiems ir jie jums sutvarkys tas laiptines. Kiek sveikų vyrų sėdi kalėjimuose. Galėtų jie visas laiptines išvalyti nemokamai. Bet jų teisės neleidžia to daryti,o sėdi jie ten už jūsų pinigus gerbiamieji.
klausimukas    Ket, 2020-04-16 / 19:30

In reply to by Tamsta

O ponia tamsta ar ant jūsų žolynuko gali bet kuris pilietis pasilepinti? Pabandytu kas pailsėti jūsų kieme, ar mašiną pasistatyti iš kart policiją iškviestumėt, nes tai privati valda. daugiabučio kiemas ir pieva vieša teritoriją ir ji priklauso savivaldybei....
Eugenijus     Ant, 2020-04-14 / 10:58
tiktai dezinfekuot mažiau liks gėlytėm ir medeliam visokiom supynėm negailėki dėl savo sveikatos ir dar didesnes baudas dėti tuo susijimtu pirminikai o suteismais gazdint.
Jo    Ant, 2020-04-14 / 11:54
Tai savivaldybė iš perteklinio biudžeto tegul ir dezinfekuoja. Savo sąskaita. Ką neturi?
AA    Ant, 2020-04-14 / 12:02
Įstatymas numato privalomą rinkliavą tik bendro naudojimo objektų remontui. Jokie administratoriai ar merai įstatymų negali pakeisti. Privalo skirti savivaldybė dezinfekcinių priemonių. Tegul peržiūri biudžetą, kiek visokioms gėlytėms ir privačių sporto klubų vadovams milijonų dovanoja iš mūsų sumokėtų mokesčių.
klausimas    Ant, 2020-04-14 / 12:07
Tai ar dabar matot ką išrinkot valdyti miestą? Visišką kosmonautą.
Tamsta    Ant, 2020-04-14 / 12:41

In reply to by klausimas

O ką esi girdėjas apie Simuliką ir jo darbus Šiaulių miestui. 20m.,o gal dar daugiau sėdi seime šiltoje vietoje ir jokio žodžio ar užtarimo Šiaulių miestui. Nesu girdėjęs.
miestietis    Ant, 2020-04-14 / 14:14

In reply to by Tamsta

Aš esu girdėjęs apie tokius socialliberalus(užsilenkė 2011m), kuriems priklausė Simulikas, tai žiniasklaida tuomet rašė, kad vienas šiaulietis vietinis tvorų oligarchas juos rėmė rinkimuose, nes norėjo po pigiąja susiprivatizuoti Vilniau gatvės amfitiatrą, bet sukilę visuomenininkai ir kitos konkuruojančios partijos tą veiksmą sėkmingai užblokavo, ko pasekoje paulauskiniai šiauliuose patapo keiksmažodžio sinonimu. Paskui ta kepela dar ikliuvo su Pavasario gatvės sklypu ir pagaliau sėkmingai iš vis išnyko iš politinio žemėlapio. Tai tiek istorijos epidemijos laikotarpiu.
Kostia    Ant, 2020-04-14 / 12:47
Iš vis. Ką savivaldybė padarė, kad padėtų miestiečiams kovoti su virusu? Meras pasislėpęs, direktorius absurdą pučia. Gatvės purvinos, šaligatviai baisūs.
Tamsta    Ant, 2020-04-14 / 13:00

In reply to by Kostia

Pala,pala ar nors vienas Šiaulietis serga. Na ta moteriškė pasveiko ir viskas. Mes ne kiniečiai,kad kiekvieną dieną valytumėm gatves ir pėsčiųjų takus. O ką Vilnius ir kiti didmiesčiai idealiai švarus pėsčiųjų takai ir gatvės?
miestietis    Ant, 2020-04-14 / 14:57

In reply to by Kostia

pandemijos ar kitais ekstremaliais atvejais visuomet zmogus pasirodo, koks jis is tikruju yra: taip mes dabar pamateme, koks is tikruju yra meras! Jo dabar niekur nebegirdeti ir nebematyti, kazkur tai uzsislapstines ir laukia kol viskas baigsis...labai slykstu...
miestietis    Ant, 2020-04-14 / 16:03

In reply to by miestietis

Deja, miestieti, meras ramiai dirba savo darbą ir tik gal kiek kluptelėjo, jog tamstai laiku neatsiskaitė už savo veiklą, bet turėk prie savęs telefoną, gal nuotoliniu būdu jums raportuos asmeniškai.
“Żmoniu” tarnai    Ant, 2020-04-14 / 17:12
Šluota i rankas ir mauk i laiptines..,tinginiu kompany..
Tfu    Ant, 2020-04-14 / 18:16
Tikri bjaurybės, kišat rankas į svetimas kišenes. Tik pabandykit, nepagailėsiu laiko teismams. Tegul kosmonautai man neaiškina, ką savo laiptinėj turiu daryti.
Visockai    Ant, 2020-04-14 / 18:28
Ar tu girdi ka żmones kalba, ar dar liko pas tave żmogiškumo.. Ir urbonavičiui reikia biski mastyti
kosmonautams    Ant, 2020-04-14 / 18:31
Laiptinė yra vieša vieta ( taip nurodė policija dėl iškabinto skelbimo laiptinėje ), todėl iš namo gyventojų negali būti renkami papildomi pinigai, o apie kaupiamuosius negali būti nė kalbos. Bartuliui reikėtų pasiskaityti daugiabučių įstatymą, o ne pulti ,,į glėbį" dezinfekcija užsiimančioms įmonėms.
ina    Ant, 2020-04-14 / 18:40
Žiūrėjau reportažą apie laiptinių dezinfekavimą , meras pasakė : "Bendroji higieninė aplinka turi būti realizuota". Prašau suprantančių biurokratų kalbą išversti į žmonių kalbą, ką tai reiškia. Kas ir ką realizuos mūsų laiptinėse ir kada
nai nai nai    Ant, 2020-04-14 / 18:42
savivaldybininkai geriau už mūsų pinigus pasisiuvo kaukes su logotipu - pasipuošė. Jiems tas yra daug svarbiau. Narcizai.
nai nai    Tre, 2020-04-15 / 17:19

In reply to by nai nai nai

Nerašinėkit nesąmonių, nes tikrai nutemps į teismą už šmeižtą. Įmonė pasiūlė visiems šiauliečiams kaukių su miesto logotipu. Valdininkai jų negavo dovanų. Kas nori, gali nusipirkti, internete paieškokit.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.