Sergamumas COVID-19 itin auga miestuose

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Lie­tu­vo­je jau pa­si­skie­pi­jo 51,2 pro­cen­tai gy­ven­to­jų, Šiau­liuo­se – dar šiek trūks­ta, kad bū­tų vak­ci­nuo­ta pu­sė gy­ven­to­jų.
Naujų COVID-19 atvejų statistika Lietuvoje sparčiai auga. Statistikos departamentas trečiadienį paskelbė, kad šalyje per parą nustatyti 503 nauji COVID-19 atvejai. Šiauliuose koronaviruso užkratas nustatytas 21 asmeniui.

Mieste sergamumas COVID-19 siekia 189,5 naujų atvejų per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų, šalies vidurkis – 146,3 atvejo.

Vertinant „kovidinę“ statistiką akivaizdu, kad virusas įsisuko į miestus. Dar neseniai Šiauliai buvo savivaldybė, kurioje sergamumas COVID-19 buvo vienas aukščiausių tarp 60 savivaldybių. Dabar savo rodikliais Saulės miestą aplenkė ne tik Klaipėda, bet ir Vilnius, Kaunas, vejasi Panevėžys. Daugiausiai, net 438 naujus atvejus per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų, fiksuoja Palanga. Tarp Šiaulius lenkiančių savivaldybių dar Kretingos ir Skuodo rajonai.

Kituose Šiaulių apskrities rajonuose situacija nėra tokia dramatiška. Trečiadienio duomenimis, per parą Šiaulių rajone koronavirusas nustatytas 4 gyventojams, Kelmės rajone – 2, Radviliškio – 1, o Akmenės, Joniškio ir Pakruojo rajonuose – 0.

Pastarosiomis dienomis padaugėjo „kovidinių“ pacientų ir Šiaulių ligoninėje. Infekcinių ligų skyriuje gydoma 11 ligonių, o intensyvios terapijos skyriuje – 3. Ligoninė pranešė apie vieną pacientą, kurio gyvybę nusinešė COVID-19 liga.

Lietuvoje jau pasiskiepijo 51,2 procentai gyventojų, Šiauliuose – dar šiek trūksta, kad būtų vakcinuota pusė gyventojų. Tuo tarpu Akmenės rajone jau paskiepyta 67,5 procento rajono žmonių. Kituose rajonuose, išskyrus Radviliškio, vakcinuota daugiau nei pusė gyventojų.