Reikalavimų nepaisantiems teks susimokėti baudas

Policijos nuotr.
Policija ir toliau vykdo kontrolę viešose vietose: karantino taisyklių nepaisantiems gresia baudos. Izoliuotis namuose privalančius asmenys policijos pareigūnai taip pat prižiūri.
Per šeštadienį ir sekmadienį Šiaulių apskrities policija sulaukė aštuonių pranešimų apie karantino taisyklių pažeidimus: po du iš Pakruojo rajono ir Šiaulių miesto, po vieną iš Šiaulių, Raseinių, Joniškio ir Radviliškio rajonų. Kai kuriems pažeidėjams teks patuštinti pinigines.

Bandė ignoruoti reikalavimus

Už karantino taisyklių pažeidimus Šiaulių apskrityje atsakomybės išvengti nepavyko penkiems jaunuoliams: vienam 16-mečiui iš Pakruojo rajono ir keturiems šiauliečiams. Pastarieji vakar vakare būriavosi vieno namo kieme, nesilaikydami saugaus 2 metrų atstumo. Todėl policijos pareigūnai jiems surašė protokolus. Kadangi jaunuoliai anksčiau nebuvo nusižengę, jiems suteikta teisė susitaikyti su valstybe ir skirta po pusę minimalios baudos – 250 eurų.

Šeštadienį policijos pagalbos prireikė Šiauliuose, Rūdės gatvėje, įsikūrusio viešbučio darbuotojams. Į viešbutį karantinavimui atvežti iš Londono grįžę 31-erių ir 57-erių vyrai bei 25 ir 26 metų moterys nesutiko su karantinavimo sąlygomis, motyvuodami, kad nenori būti užrakinti kambaryje. Teko kviesti policiją.

Po pokalbio su pareigūnais situacija išsisprendė taikiai – trys parvykėliai galiausiai sutiko likti viešbutyje, o 25-erių moteris nusprendė izoliuotis namuose.

Visą savaitgalį viešose vietose kontrolę vykdė ne tik policija, bet Karo policija bei Šiaulių miesto savivaldybės specialistai.

Teisinė atsakomybė

Balandžio 3 dieną įsigaliojo Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimai, numatantys griežtesnę atsakomybę už karantino taisyklių nesilaikymą. Pakeitimai policijos pareigūnams leis nedelsiant traukti atsakomybėn karantino nesilaikančius asmenis ir skirti jiems nuobaudas.

Nuo šiol už karantino taisyklių pažeidimus fiziniams asmenims gresia bauda nuo 500 iki 1 500 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1 500 iki 6 000 eurų.

Primename, kad geram orui viliojant į lauką, būtina paisyti šiuo metu galiojančių taisyklių: atvirose viešosiose vietose lankytis ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupelėmis (išskyrus šeimos narius), laikytis saugaus dviejų metrų atstumo ir trumpesnio nei 15 minučių bendravimo, vengti tiesioginio fizinio kontakto, veikiančiose prekybos ir paslaugų vietose lankytis po vieną šeimos narį, rūpintis asmenine higiena.

Asmenims, grįžusiems iš užsienio valstybių ar kontaktavusiems su sergančiuoju, privaloma 14 dienų saviizoliacija.

Šiuo metu tik sąmoningas elgesys gali apsaugoti tiek nuo viruso, tiek nuo teisinės atsakomybės.