Regione „korona“ ėmė trauktis

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Norintiems atlikti PGR tyrimą galimybių pasui gauti, reikia registruotis į mobilųjį punktą per 1808.lt internetinį tinklalapį.
Koronaviruso plitimas Šiaulių regione stabilizavosi. Mažėja COVID-19 ligos židinių ugdymo įstaigose, tačiau atsirado protrūkių ligoninėse. Į vakcinavimo procesą įtraukti dar vienos amžiaus grupės gyventojai.

Mažėja užsikrėtimų ugdymo įstaigose

Praėjusią savaitę Šiaulių apskrityje sergamumas COVID-19 stabilizavosi ir net ėmė mažėti, nors vis dar išlieka aukštas. Tokia žinia spaudos konferencijoje pasidalino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento direktorė Simona Abromavičienė. Didžiausias sergamumo lygis išlieka Radviliškio rajone – 489 nauji atvejai per 2 savaites 100 tūkstančių žmonių. Jis viršija ir šalies vidurkį. Šiaulių mieste šis skaičius sumažėjo iki 395, o Akmenės rajone, kur dar neseniai šis rodiklis lenkė visas apskrities savivaldybes, šiuo metu siekia 373 ir yra mažesnis, nei Šiauliuose.

200 atvejų per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų ribos nesiekia sergamumas COVID-19 Pakruojo ir Šiaulių rajono savivaldybėse, o Joniškio rajonas balansuoja ant šios ribos.

S. Abromavičienė pranešė, kad praėjusią savaitę apskrityje įregistruoti du įvežtiniai ligos atvejai – Šiauliuose iš Baltarusijos ir Šiaulių rajone iš Lenkijos.

Departamento vadovė pastebėjo, kad analizuojant užsikrėtimų aplinkybes, vis dar didžiąją dalį sudaro ligos plitimas šeimose arba užsikrėtimai neaiškiomis aplinkybėmis.

Pažymėta, kad pastaruoju metu atsirado dar vienas, jau spėtas primiršti, užsikrėtimų pobūdis – atvejai gydymo įstaigose. Apskrityje registruoti trys tokie protrūkiai. Respublikinėje Šiaulių ligoninėje susirgo keli pacientai ir vienas personalo darbuotojas, kuris buvo pasiskiepijęs. Kuršėnų ligoninėje „kovido“ židinys įsimetė tarp ūkio darbuotojų, o Kelmės ligoninėje šia liga susirgo keli pacientai.

Gerokai sumažėjo koronaviruso plitimas ugdymo įstaigose – nuo 5 iki 0,3 procento.

Šiauliuose koronaviruso protrūkiai registruoti dviejose ugdymo įstaigose ir dviejose lopšeliuose-darželiuose. Visoje apskrityje su ugdymo įstaigomis siejama 11 židinių.

„Kuo daugiau mokinių testuojama, tuo didesnė tikimybė aptikti besimptomių ligos formų, kai vaikai, nejausdami jokių simptomų, keliauja į ugdymo įstaigas. Testavimai vyksta, o protrūkių tiek daug neberegistruojama, kaip savaite anksčiau“, – pakomentavo S. Abromavičienė apie mokinių testavimo įtaką protrūkių ugdymo įstaigose mažėjimui.

Vis dar apie 10 procentų susirgusiųjų COVID-19 virusą pasigavo darbo vietose.

Vakar dienos duomenimis apskrityje vis dar rusena 33 aktualūs koronaviruso židiniai, iš jų 18 – Šiaulių mieste, Radviliškio rajone – 8, po 2 Šiaulių ir Joniškio rajonuose ir po 1 – Akmenės, Kelmės ir Pakruojo rajonuose.

Vien praėjusią savaitę nustatyti 14 naujų ligos židinių, kurių didžioji dalis yra Šiaulių mieste – 10.

Teigiamus pradinukų testus paneigė PGR tyrimai

Praėjusią savaitę d kartus buvo testuojami pradinių klasių moksleiviai. Šiaulių savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė informavo, kad testavimas vyko sklandžiai. Gauti 5 teigiami tyrimų rezultatai, tačiau, vaikams atlikus PGR tyrimus mobiliajame punkte, gauti neigiami atsakymai.

Spaudos konferencijos metu jos žiūrovas paklausė, ar švietimo įstaiga turi teisę nesitestuojantiems vaikams nevykdyti nuotolinio mokymo.

„Mokykla turi užtikrinti mokymo procesą jos moksleiviams. Tai gali būti daroma dviem būdais: kontaktiniu, jei vaikai testuojasi, ir nekontaktiniu (nuotoliniu), jei tėveliai nesutinka testuoti. Kitokios net kalbos negali būti“, – atsakė Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis.

Skiepytis jau galima nuo 35 metų

Sveikatos skyriaus vedėja apibendrino, kad vakar Šiauliuose iš viso buvo paskiepytas 30961 gyventojas arba 30,3 procento visų miesto gyventojų. Iš jų 16,6 procento yra vakcinuoti viena vakcinos „Johnson“ doze arba abejomis kitų vakcinų dozėmis.

V. Palčiauskienė paskelbė, kad šią savaitę pradedama registruoti skiepams naują gyventojų amžiaus grupę – nuo 35 iki 44 metų ir kvietė aktyviai registruotis.

Šią savaitę Šiauliai gaus per 5700 vakcinos dozių. Didžiąją jų dalį sudarys „Pfizer“ vakcina – 3900, tačiau apie 2550 dozių bus nukreiptos antrajam skiepui. Taip pat miestą turėtų pasiekti 1200 „Modernos“ ir 600 „AstraZeneca“ vakcinos dozių.

Savivaldybės gydytoja kvietė registruotis ir patiems, ir registruoti vyresniojo amžiaus žmones. Ji priminė, kad nuo vakar dienos jau galima išsiimti galimybių pasą. Norintiems jį gauti, reikia pasiskiepyti arba atlikti PGR tyrimą. Tyrimus galima atlikti mobiliajame punkte, registruojantis per 1808.lt internetinį tinklalapį nurodant, kad tiriamasi galimybių pasui gauti. Vedėja informavo, kad laisvų vietų tokiems tyrimams yra.

V. Palčiauskienė akcentavo praėjusios savaitės naujovę – darbo dienos pabaigoje gyventojai kviečiami skiepams į gyvą eilę. Taip siekiama išvengti vakcinos likučių iš pradarytų flakonų, kuriuos reikėtų utilizuoti. Savivaldybės tinklalapyje pasirodo informacija, kokiomis dienomis ir kokiu laiku iš anksto nesiregistravę žmonės gali atvykti į vakcinavimo centrą Šiaulių arenoje. Šią savaitę tokia galimybe gyventojai gali pasinaudoti antradienį, ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį. Konkretūs laikai nurodyti Savivaldybės interneto svetainėje.

Skyriaus vadovė apgailestavo, kad padėjus viešą registraciją vakcinavimui, „AstraZenecos“ vakcina išlieka nepopuliariausia. Vakar turėjo jos 1000 dozių likučio.

Per savaitę pirmąja „AstraZenecos“ vakcinos doze paskiepijama 100–200 žmonių. Vedėja viliasi, kad gyventojai, norintys įgyti galimybių pasą, aktyviau registruosis visoms vakcinoms.

Primename, kad registruotis skiepams nuo COVID-19 reikia koronastop.lrv.lt arba telefonu 1808.