Putino pasirinkimas: Rusija pradėjo karą prieš Ukrainą, pranešama apie aukas

„Šiaulių krašto“ fotomontažas
Rusijos prezidentas paskelbė specialiosios karinės operacijos pradžią kaimyninėje Ukrainoje. Ukrainos miestuose girdisi šūviai, atakuojami kariniai objektai. Karinė technika į Ukrainą veržiasi ir iš Baltarusijos, puolama iš Krymo pusės, taip pat besiribojančių valstybių sienos. Kol kas Ukrainos valdžia dirba, prezidentas Volodimiras Zelenskis skelbia karo padėtį. Naujausiais duomenimis, žuvo 8 žmonės.

Ankstų rytą savo pranešime Vladimiras Putinas kalbėjo, kad dėl Jungtinių Valstijų tarptautinėje erdvėje balansas esą pažeistas, susitarimai nebegalioja, o Ukraina kelią grėsmę Rusijos nepriklausomybei. Todėl pradedama specialioji karinė operacija, kurios tikslas, pasak V. Putino, nuginkluoti ir denacifikuoti Ukrainą.

Kol kas atakuojami tik kariniai objektai skirtingose Ukrainos vietose. Sprogimus žmonės girdėjo Charkive, Dnipre, Zaporižėje, Kramatorske, Mariupolyje, Kijive, Lucke, Ivano-Frankivske, Borispilyje. Informacija apie rusų karių išsilapinimą Odesoje kol kas laikoma nepatvirtinta. Fronto linijoje Donbase – aktyvūs kariniai veiksmai. Per bombardavimus šalyje žuvo 7 civiliai, taip pat pranešama apie vieno pasieniečio žūtį.

CNN parodė vaizdus iš Senkivkos, tarp Ukrainos ir Baltarusijos, kaip Rusijos tankai važiuoja į Ukrainą.

V. Zelenskis visoje šalyje paskelbė karo padėtį, Aukščiausioji Rada ją patvirtino. Ukrainos vyriausybė rekomendavo gyventojams likti namuose. Reaguodama į karinę operaciją, Ukraina uždarė visą savo oro erdvę. Ukrainos žiniasklaida bei politikai žmones ramina ir ragina nepanikuoti. Kaip apie 8 valandą pastebėjo televizijos kanalo „Ukrajina 24“ žurnalistai, kol kas gyvenimas miestuose verda įprastai.

Ukrainos kariuomenė praneša situaciją kontroliuojanti, valdžios institucijos tęsia darbus.