Pristatyti atnaujinti vaikų ligų skyriai

RŠL nuotr.
Renovuotus vaikų skyrius pašventino vyskupas Eugenijus Bartulis, į pristatymą susirinko medikai, svečiai. vaikų ligonine
Vaikų gynimo dieną, birželio 1-ąją, į Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko kliniką ligoninės bendruomenę ir svečius subūrė neeilinis įvykis – po didžiulės renovacijos pristatyti skyriai, pakeitę gydymo įstaigos, kurioje gydomi vaikai, veidą. Vaikų ligų skyriuje ir Vaikų konsultacijų skyriuje įgyvendintas Europos regioninio plėtros fondo finansuotas projektas „Vaikų sveikatos priežiūros paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas Šiaulių apskrityje“, perkirpta simbolinė skyriaus atidarymo juosta.

Projektas pradėtas 2018 metais, baigtas – 2021 metais, tačiau dėl pasaulinės COVID-19 pandemijos ir Ukrainoje prasidėjusio karo vis tekdavo nukelti džiaugsmingiausią momentą – atnaujintų skyrių pristatymo šventę. Džiaugtis tikrai yra kuo, nes skyriuose įvykdyti kardinalūs pokyčiai. Tuo džiaugėsi ir ligoninės direktorius Mindaugas Pauliukas, pastebėjęs, kad dvasia, kuri yra šioje gydymo įstaigoje, yra čia dirbančiųjų širdžių ir sielų atspindys. Todėl mažojo princo iš Antuano de Sent Egziuperi filosofinės pasakos pasakyti žodžiai, kuriais dekoruotos skyriaus sienos, puikiai šią atmosferą atspindi ir visi čia dirbantys slaugytojai, akušeriai, gydytojai tai jaučia labiausiai.

Apie nuveiktus darbus, įgyvendinant per 2 milijonų vertės projektą, kalbėjo Moters ir vaiko klinikos Vaikų ligų profilio koordinatorė dr. Margarita Valūnienė. Prisimindama 2018 metus, kai pradėtas įgyvendinti projektas, darbai prasidėjo Vaikų skubiosios pagalbos-priėmimo skyriuje. Po to kilo mintis, kad ir Vaikų ligų skyrius, ir Konsultacijų poliklinika gyvena vargingomis sąlygomis. Po priėmimo sekė ir šių skyrių atnaujinimas.

Vaikų ligų skyrius yra išsidėstęs dviejuose aukštuose, kuriuose įrengtos 28 palatos, o jose – 44 lovos. Skyriaus pacientams teikiamos stacionarinės ir dienos stacionaro paslaugos .Skyriaus vedėja Indrė Stankevičienė džiaugiasi ir Vaikų ligų skyriuje III aukšte įrengta palata vaikams su negalia, kurioje sumontuotas stacionarus keltuvas ir kita būtina įranga, slaugant vaikus su negalia. Gerėjant medicininei priežiūrai, lėtinių ligų diagnostikai bei gydymui, naujagimių išgyvenamumui, daugėja ir vaikų, turinčių visišką negalią, kuriems reikalinga nuolatinė ventiliacija, gastrostomos, tracheostomos ar net paliatyvi slauga. Ilgametė pediatrų patirtis rodo, kad tokiems vaikams reikalinga itin speciali priežiūra, atskiros palatos, galimybė tėvams būti kartu. Nuo šiol tai – realybė.

Taip pat Vaikų ligų skyriuje po renovacijos įrengtas atskiras 5 lovų poskyris vaikų, sergančių tuberkulioze, gydymui ir diagnostikai.

Ligoninės projektų vadovas Edmundas Petrauskas trumpai prisiminė tą laiką, kai šiose patalpose, kur įrengtas Konsultacijų skyrius, buvo labai senas Vaikų priėmimo skyrius, išklotas labai nekokybiškomis dangomis.

Dabar į Vaikų konsultacijų skyriaus sudėtį įeina Vaikų ankstyvosios reabilitacijos tarnyba, kuri dirba su vaikais iki 7 metų, turinčiais įvairių raidos sutrikimų, autizmo spektro sutrikimų, cerebrinį paralyžių ir kitų raidos sutrikimų. Tarnyba šiuo metu yra perkelta į senąsias vaikų poliklinikos patalpas ir turi planų plėstis. Įrengtas ir multisensorinis kambarys, kuriame dirba komandos nariai: kinezoterapeutai, ergoterapeutas, socialinis darbuotojas.

Projekto vadovas E. Petrauskas džiaugėsi ne tik remonto darbais, bet ir įsigyta medicinos įranga. Nupirktos 76 pozicijos arba 254 vienetai įvairiausios medicinos įrangos.

Visus šiuos darbus bei šventės dalyvius palaimino ir atnaujintus skyrius pašventino Šiaulių vyskupas Jo Ekscelencija Eugenijus Bartulis, drauge su ligoninės kapeleonu kunigu Tomu Kedušiu.

Pasveikinti medikų ir padėkoti už pastangas, skirtas Šiaurės Lietuvos vaikams, atvyko Šiaulių miesto savivaldybės, Šiaulių centro poliklinikos, Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro atstovai.

Šventės dalyvius fleitos melodijomis džiugino Dainų muzikos mokyklos auklėtinė Emilija Juodeikytė, lydima mokytojos Jūratės Rastaitienės.