Penktadienį darbą pradedantis Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovas: „Problema gili ir ne tik sveikatos srityje“

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriumi nuo gegužės 6 dienos pradėjo dirbti konkursą laimėjęs radviliškietis Mindaugas Pauliukas.
Nuo gegužės 6 dienos Respublikinei Šiaulių ligoninei pradeda vadovauti Sveikatos apsaugos ministerijos skelbtą direktoriaus konkursą laimėjęs radviliškietis Mindaugas Pauliukas.

Trečiadienį naująjį direktorių ligoninės kolektyvui pristatė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

M. Pauliukas papasakojo, kad turi kelių aukštųjų mokyklų baigimo diplomus. Pirmasis – tarptautinių santykių ir diplomatijos magistro. Naujasis vadovas yra dirbęs Užsienio reikalų ministerijoje, 4 metus dirbo Kazachstane, 3 metus – Estijoje, vadovavo dideliam Pasaulio banko projekte Kazachstane ir kitose Azijos šalyse.

2019 metais su Lietuvos ir valstiečių partija buvo išrinktas į Radviliškio rajono savivaldybės tarybą bei paskirtas mero pavaduotoju. Prieš metus pasikeitus rajono merui, M. Pauliukas iš pareigų atsistatydino, tačiau liko Tarybos nariu.

Pastaruoju metu jis dėstė Vilniaus universiteto Medicinos fakultete. M. Pauliukas yra įgijęs akušerio profesiją.

Naujasis vadovas sakė, jog jo negąsdino Šiaulių ligoninėje kilęs mobingo skandalas. Jis turi darbo patirtį Švedijos ligoninėse, kur yra didelis įdirbis tokių įvykių prevencijoje.

„Problema gili ir ne tik sveikatos srityje. Tai prasideda nuo mokyklos. Yra sovietmečio palikimas, kai mes gerbiame pareigas, o ne asmenybę. Svarbiausias dalykas yra žmogus ir tarpusavio santykiai“, – žiniasklaidai kalbėjo M. Pauliukas.

Jo manymu, siekti, kad Respublikinė Šiaulių ligoninė būtų geriausia  Šiaurės Lietuvoje, yra šiek tiek per mažos ambicijos. Naujas vadovas įsitikinęs, kad ši gydymo įstaiga gali būti tarp pačių geriausių šalyje.

Ministras A. Dulkys neneigė, kad konkursas į ligoninės direktoriaus pareigas užsitęsė.

Iš penkių konkurso dalyvių į antrąjį etapą pateko tik vienas – M. Pauliukas. Ministerija esą neseniai gavo visas reikiamas pažymas, kad vadovas galėtų būti paskirtas.

„Man pasirodė, kad apie vadovą, kuris turi patirties valstybės tarnyboje, kuriam teko dirbti ministerijoje, kuriam teko diplomatinio darbo, tarptautinių projektų patirties, kuris dėstytojauja medicinos srityje, pastaruosius ketverius metus yra paskyręs akušerijos mokslams, tai apie žmogų daug ką pasako. Be viso to, ką išvardinau, be tų patirčių, būdamas 5 dešimtyje ryžosi tokiam žingsniui ir tai yra gerai“, – direktoriaus pasirinkimo motyvus komentavo ministras.

Metus laikinąją ligoninės direktore dirbusi Česlova Špūrienė grįžta į Vilnių.