Patraukus mašinas, aplink konteinerius bus tvarka?

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šalia naujųjų pusiau požeminių konteinerių mieste ėmė augti atliekų krūvos, dėl to vieni kitus ėmė kaltinti gyventojai ir atliekų vežėjai.
Šiaulių mieste pradėtos eksploatuoti 90 pusiau požeminių konteinerių aikštelės. Aplink kai kuriuos konteinerius greitai išauga atliekų krūvos. Socialiniuose tinkluose šiauliečiai piktinosi, kad naujieji konteineriai yra pernelyg mažomis angomis, todėl ne visas atliekų pakuotes pavyksta į juos sudėti. Be to, gyventojai mano, kad konteineriai per retai ištuštinami, nes dabar jų aikštelėmis naudojasi ne vienas, o keli aplinkiniai namai.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir aplinkos skyrius pastebėjo, kad pastaruoju metu kyla Šiaulių miesto gyventojų ir komunalinių atliekų vežėjų pasipiktinimas dėl naujųjų konteinerių eksploatavimo.

„Gyventojai pyksta, jog komunalinių atliekų konteineriai perpildyti, neištuštinti pagal grafiką, o komunalinių atliekų vežėjas pyksta, kad prie pusiau požeminių konteinerių aikštelių negali privažiuoti, nes šios konteinerių aikštelės užstatytos automobiliais“, – rašoma skyriaus pranešime.

Savivaldybė rado problemos sprendimą – neužstatyti pusiau požeminių konteinerių aikštelių automobiliais! Savivaldybės administracija prie pusiau požeminių konteinerių aikštelių yra užsakiusi horizontalųjį kelio ženklinimą ir ženklus, draudžiančius transporto priemonėms sustoti (stovėti), tačiau šiems darbams atlikti reikia laiko. Todėl prašo gyventojų pagalbos ir supratingumo, neužstatant automobiliais pusiau požeminių konteinerių aikštelių ir privažiavimo prie jų.

„Prisidėję prie šios problemos sprendimo ir neužstatę pusiau požeminių konteinerių aikštelių, savo kieme nebestebės perpildytų ir pagal grafiką neištuštintų konteinerių. Iš anksto dėkojame už bendradarbiavimą“, – viliasi Savivaldybės atstovai.