Pareigūnai padeda ukrainiečiams kuo gali

Policijos nuotr.
Pilnas autobusas su policijos pareigūnų suaukotais reikalingais daiktais penktadienio naktį išvažiavo į karo siaubiamą Ukrainą.
Policijos bendruomenė nuo karo kenčiantiems ukrainiečiams aukoja drabužių ir maisto, dovanoja transportą arba priglaudžia savo namuose.

Pastarąsias savaites Šiaulių ir Telšių apskričių policijos darbuotojai telkėsi bendram tikslui – paremti karą išgyvenančios valstybės kolegas, ir į komisariatus nešė reikalingiausius daiktus, kurie pravers Ukrainos policijos darbuotojams. Didžioji dalis aukų – įvairūs šilti rūbai, batai ir negendantys maisto produktai, taip pat darbuotojai nešė patiesalų, žibintuvėlių, baterijų ir kitų Ukrainos pareigūnams trūkstamų daiktų.

Pilnas autobusas su paaukotais daiktais naktį į penktadienį iškeliavo į Lenkijos pasienį su Ukraina. Tikimasi, kad parama sėkmingai pasieks karo sąlygomis dirbančius kolegas.

Kol vienas transportas su daugybe reikalingų daiktų keliauja į Ukrainą, kitas transportas tikslą pasiekė dar savaitės pradžioje ir į Lietuvą nebegrįžo. Šiaulių apskrities policijoje tarnaujanti Rasa su šeima ukrainiečiams padovanojo savo automobilį.

Rasa pasakoja, informaciją apie reikalingas transporto priemones pastebėjusi socialiniuose tinkluose suprato, kad jos šeima turi prisidėti. Nedelsdama pasitarė su vyru ir abu apsisprendė. Šeimos visureigis, kuriuo vyras vykdavo į medžioklę, dabar pasitarnauja kovoje už Ukrainą, jis perduotas kovojantiems civiliams. Rasa sprendimo dovanoti automobilį nesureikšmina ir tikisi, kad jis pravers Ukrainą ginantiems žmonėms.

Pagalba reikalinga tiek likusiems Ukrainoje, tiek pabėgėliams, ieškantiems prieglobsčio kaimyninėse valstybėse. Policijos darbuotojai ir šiuo atveju nelieka abejingi.

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnės Jolita ir Reda savo būstuose priglaudė ukrainiečių šeimas. Viena iš jų – iš Charkovo atvykusi policijos pareigūnė su vyru, dviem vaikais ir į pasaulį jau netrukus pasibelsiančiu trečiuoju. Ši ukrainiečių šeima laukia vis dar keliaujančių artimųjų, kurie taip pat turėtų apsistoti Redos namuose.