Nevalia pavargti: karas dar nesibaigė

Asmeninė nuotr.
Antanas KLIUNKA.
Dėkojame šiauliečiams, Šiaulių ukrainiečių asociacijai „Karpatai“, už svarią ir nuolatinę paramą kovojančiai Ukrainai. Be galo sunki kova dar nelaimėta. Karas tęsiasi. Todėl mes, Lietuvos kariuomenės kūrėjai savanoriai, Parlamento gynėjai telkiame jau ketvirtą „Kariai – kariams“ paramos etapą.

Dabar mūsų tikslas yra padėti vienam strategiškai svarbiam Ukrainos ginkluotųjų pajėgų batalionui, kuriam vadovauja mano draugas Ivan Varthenko ir kuriame kaip būrio vadas kaunasi jo vyriausias sūnus Dmitro, o jaunėlis Aleksej su 20 tūkst. Ukrainos karių NATO poligonuose mokosi dirbti su sudėtingiausia NATO karine technika.

Kovo mėnesį apsirūpinę mūsų dovanotais termovizoriais, apsisaugoję nuvežtais šalmais ir neperšaunamomis liemenėmis bataliono, vyrai dalyvavo kautynėse su okupantais ties Irpine ir Buča.

Pragariška orkų artilerijos ugnis padarė batalionui daug žalos. Nepaisydami per du mėnesius trukusias kovas patirtų žmogiškųjų nuostolių, kariai ir toliau kaunasi pačiame karščiausiame Donbaso fronto – Slovjansko-Siversko-Bachmuto – ruože. Batalionas, pasipildęs nauja savanorių pamaina, iš visų pusių apšaudomas artilerijos, puolamas tankų, nesitraukia ir toliau atkakliai gina patikėtas pozicijas. Kariai diversinėse operacijose naikina okupantus ir jų puolamąją kovinę ginkluotę. Užsienio ekspertai giria ukrainiečių kovotojų drąsą ir profesionalumą.

Per tuos du mėnesius batalionas prarado 80 proc. automobilių ir dronų, tame tarpe ir mūsų nuvežtų. Tarp abiejų kovojančių pusių vyksta atkali kova dėl radijo ryšio slopinimo ir dronų nusodinimo bei jų užgrobimo.

Kadangi pilna jėga dar nepradėjo veikti lendlizas, tai ir toliau Ukrainos kariams operacijoms fronte labai trūksta džipų, ypač pikapų, o diversijoms priešo užnugaryje elektra varomų (tylių) dviračių bei motorolerių (tinka ir naudoti), dronų ir modernių radijo stočių. Ne retas atvejis fronte, kai dėl radijo ryšio slopinimo sužeistiems kariams nepavyksta greitai išsikviesti paramedikų.

Visus norinčius ir dar galinčius paremti mūsų misiją į Donbaso frontą kviečiame ir toliau aukoti Asociacijai „Karpatai“: LT317300010140362281, AB „SWEDBANK“, b/kodas7300, SWIFT/BIC kodas HABALT22 su prierašu (Kariai – kariams).

Kartu visus Jus, kviečiame aktyviai dalyvauti, ieškant Ukrainos kariams reikalingų kovos priemonių, perkant jas tarpusavyje kooperuotis ir kartu su mumis vykti iki fronto linijos bei patiems jas asmeniškai įteikti kovotojams. Patikėkit jausmas nenusakomas, kuris atperka visus kelionės sunkumus.

Daugiausiai paaukojusiam padovanosime ukrainietišką neperšaunamą liemenę, su kuria galima be leidimo praeiti pro kai kuriuos Ukrainos kariuomenės blokpostus.

Prašau nepavarkime remti kovojančios Ukrainos. Supraskime, kad priešas užpuolė ne vien šią Nepriklausomą valstybę, o mus visus. Ukraina tik pirma jo kelyje.

Visus Jus norinčius tiesiogiai pasikalbėti su mūsų remiamais Ukrainos kariais kviečiame pirmadienį, rugpjūčio 8 d.,16 val. (Lietuvos laiku) prisijungti prie „Zoom“. Prisijungimo kodas:

Topic: Parama Ukrainos kariams

Time: Aug 8, 2022 04:00 PM Pacific Time (US and Canada)

Join Zoom Meeting

https://us05web.zoom.us/j/86124646604?pwd=ME9vSUQ3MmRHb2xlT3IxOTdlK0M5UT09

Meeting ID: 861 2464 6604

Passcode: 6vn6wD

Slava Ukraini, kuri kaunasi už viso Krikščioniško pasaulio išlikimą ir laisvę!