Žiniasklaida: Vilniuje būstus turintys parlamentarai gyvena Seimo viešbutyje

Linos Petrauskienės (ELTA) nuotr.
Seimo viešbučio pastatas sostinės Gedimino prospekte.
Po 15min. paskelbtos informacijos, kad vietoje susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus Seimo viešbutyje gyvena jo dukra, LRT radijas aiškinosi, ar nėra daugiau parlamentarų, kuriems skirtas butas už valstybės lėšas, keltų abejones.

Kaip skelbia LRT radijas, dabartinis Seimo Statutas nurodo, kad butą Seimo viešbutyje parlamentaras gali gauti tik tokiu atveju, jei gyvenama 25 kilometrų atstumu nuo administracinės Vilniaus ribos. Į šio kriterijaus nustatytas ribas "netelpančių" parlamentarų LRT rado bent kelis.

Vienas jų, kaip ketvirtadienį skelbė LRT radijas, – „valstietis“ Darius Kaminskas. Politikas nacionaliniam transliuotoju teigė, kad Seimo viešbutyje gyvena todėl, kad Vilniuje turimą įvairų nekilnojamąjį turtą jo žmona išnuomoja.

„Tai yra praktiškai žmonos turtas ir ji vykdo savo veiklą. Tai yra jos ilgametis verslas. Pagal verslo liudijimą ji juos nuomoja. Mes nė karto nesame ten gyvenę. Butai yra Justiniškėse, Antakalnyje ir S. Konarskio gatvėje“, – LRT radijui sakė D. Kaminskas.

„Valstietė“  Laimutė Matkevičienė prisipažįsta gyvenanti Seimo viešbutyje, nes, kaip aiškino ji, savo butą yra užleidusi sūnui ir jo šeimai.

„Gyvenu Seimo viešbutyje mėnesį. Buvau bendraturtė, kad išmokėčiau sūnui butą, o dabar sūnus jame gyvena. Nežinau, kaip galima gyventi su suaugusiu žmogumi, kuris turi savo šeimą. Aš priversta gyventi bendrabutyje. Moku už visas paslaugas ir nesu niekuo nusikaltusi“, – LRT tikino L. Matkevičienė.

"Socialdarbietė“ Irena Šiaulienė neslėpė, kad gyvens Seimo viešbutyje tol, kol jos namuose bus baigtas remontas.

„Šis turtas įsigytas neseniai, rugpjūčio mėnesį. Formaliai aš esu to turto dalininkė. Jis įsigytas sūnaus vardu. Kol remontas bus pabaigtas, parašiau (Seimo - ELTA) kanceliarijai pareiškimą ir visus komunalinius mokesčius susimoku“, - radijui teigė politikė.

Anot LRT radijo, tarp šių politikų patenka ir „socialdarbietė“ Rimantė Šalaševičiūtė. Politikė aiškino, kad galimybe gyventi Seimo viešbutyje naudojasi todėl, kad nevairuoja automobilio.

„Aš nevairuoju, paskutinis autobusas iš Vilniaus išvažiuoja 17 val., o ryte yra pasirinkimas važiuoti 6 arba 8 valandą. Vienu atveju yra problemų išvažiuoti šeštą valandą, nes iki autobuso reikia eiti tris kilometrus, o jei išvažiuočiau aštuntą valandą, aš vėluočiau. Dėl šių aplinkybių buvo paprašyta, jei yra galimybė, suteikti Seimo viešbutyje butą, ir aš jį gavau“, – kalbėjo R. Šalaševičiūtė.