Patvirtinta: naujoje S. Skvernelio frakcijoje Seime dirbs R. Baškienė ir D. Griškevičius

„Šiaulių krašto“ fotomontažas
13 Seimo narių, daugiausia kol kas priklausančių „valstiečių“ frakcijai, susibūrė į naują darinį – demokratų frakciją „Vardan Lietuvos“. Tarp jos narių yra opozicijos lyderis Saulius Skvernelis, Šiaulių krašto apygardos parlamente atstovė Rima Baškienė, Šiaulių „Saulės“ apygardoje išrinktas Domas Griškevičius.

Startas – rugsėjo 10 dieną

D. Griškevičius yra nepartinis, dirba Mišrioje grupėje. R. Baškienė kol kas yra Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė, tačiau spaudos konferencijoje pranešė artimiausiu metu pasitrauksianti ir iš frakcijos, ir iš partijos. Pasak jos, tai ketina padaryti dar du partijos nariai Laima Mogenienė ir Zenonas Streikus – jie taip pat prisijungia prie naujos frakcijos.

Be išvardytų politikų frakcijoje dirbs naują „valstiečiai“ Algirdas Stončaitis, Lukas Savickas, Rūta Miliūtė, Tomas Tomilinas, Linas Kukuraitis, Laima Mogenienė, Laima Nagienė, Zenonas Streikus, taip pat Mišrios grupės atstovai Vytautas Bakas, Algirdas Butkevičius.

„Tai susijungimas su partneriais ir bendraminčiais“, – spaudos konferencijoje sakė opozicijos lyderis Saulius Skvernelis. Jis sakė, kad susibūrę politikai bus konstruktyvi opozicija. R. Baškienė akcentavo, kad opozicija turi padėti įveikti valstybę ištikusius sunkumus – tam būtinas susikalbėjimas, kompromisų paieška, skaidrumas, tarimasis su žmonėmis.

Frakcija bus įregistruota rugsėjo 10 dieną, sulig Seimo rudens sesijos pradžia. Tą pat dieną parlamente nebeliks Mišrios grupės, nes joje tebuvo trys nariai, kurie visi taps demokratų frakcijos dalimi.

Įregistravus frakciją, keisis ir Seimo frakcijų atstovavimas komitetuose.

Nenori krautis dividentų ir mano, kad svarbu žvalgytis į ateitį

D. Griškevičius feisbuko paskyroje rašo su kolegomis matąs supriešintą, suskaldytą Lietuvą. „Deja, tokia situacija yra naudinga nemažai daliai politikų, tiek pozicijoje, tiek opozicijoje, kurie tuo naudojasi ir renkasi politinius dividendus. Nenoriu dalyvauti tokioje skaldymo ir konfliktų skatinimo politikoje, nes nuo to kenčia ne kas kitas, o Lietuvos žmonės“, – išreiškė poziciją Seimo narys. Jis naują frakciją vadina neatsitiktiniu dariniu.

R. Baškienė feisbuke nurodo, kad naujai frakcijai svarbu žvelgti į ateitį ir būsimi darbai, „o ne nuolatinis praeities klaidų eskalavimas ir priešų ieškojimas ar etikečių klijavimas.“

Seimo narės teigimu, pastarieji metai parodė Valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir partijos frakcijos nenorą girdėti kitokią nuomonę, už jos turėjimą grėsė šalinimas iš frakcijos ar partijos. R. Baškienė feisbuke klausė, ar galioja laisvo Seimo nario mandato principas ir demokratija?

„Ir su manim partijos pirmininkas panoro susitikti tik šiandien, kai jau buvo paskelbta mūsų spaudos konferencija, apie tai pranešęs per frakcijos seniūnę tik vakar 10 val. ryto. Galiu tik stebėtis LVŽS pirmininko gebėjimais teigti įsivaizduojamą už esamą“, – pastebėjo R. Baškienė.