Vilniuje vyko eisena prieš medžių kirtimą

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Penktadienį Vilniuje vyko eisena "Girios ateina į Vilnių".
Penktadienį Vilniuje vyko eisena "Girios ateina į Vilnių", kuria buvo norima atkreipti dėmesį į valstybės politikoje įsigalėjusį vartotojišką siekį kuo skubiau pasipelnyti iš medžių ir miškų, juos kertant net saugomose teritorijose. Teatralizuotoje akcijoje dalyvavo apie 100 žmonių.

"Mes tikimės iš valdžios institucijų, kad kada nors mūsų valstybėje bus pradėta ginti gamta. Dabar netgi saugomose teritorijose miškai yra kertami lygiai taip pat kaip bet kokiame laukiniame miške. Didelė visuomenės dalis to net nežino, bet visuomenė tikisi, kad saugomose teritorijose saugoma gamta, taip turėtų būti. Tai yra mūsų pagrindinis reikalavimas", – teigė viena iš protesto organizatorių Simona Vaitkutė.

Teatralizuotoje akcijoje, vykusioje Vinco Kudirkos aikštėje, dalyviai buvo pasipuošę gyvūnų kostiumais, vaidino. Protestuotojai siekė, kad būtų pradėtas ilgalaikės miškų strategijos rengimas.
Organizatorių teigimu, tai ne paskutinis panašaus pobūdžio protestas prieš vartotojišką miškų kirtimo politiką.

Protesto akcijoje dalyvavo Šimonių, Punios, Labanoro, Žaliosios bei kitų Lietuvos girių gynėjai, aplinkosaugos organizacijos, miestų medžių gynėjai ir kultūros žmonės.