G. Nausėda apie pokalbius su dviem ministrais: "Palauksiu, kol šiek tiek atvės"

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda surengė spaudos konferenciją.
Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda tvirtina gavęs patvirtinimą iš opozicijos atstovų, kad valdantiesiems nebus trukdoma formuoti Vyriausybę.

G. Nausėda trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė, kad pastarąją savaitę vykusiais jo iniciatyva surengtais susitikimais su parlamentinių partijų lyderiais yra patenkintas, nes, tvirtino jis, iš politikų sulaukė nuoširdžių atsakymų. Bet jis teigia, kad formuojant naują valdančiąją koaliciją svarbu ne tik dalintis postus, bet ir vertybines nuostatas, nes, pasak jo, šiuo metu vykstančios derybos jam primena XIX amžių.
"Matau valdančiosios koalicijos pastangas tą naują koaliciją formuoti, ieškoti sąlyčio taškų, tik šioje vietoje man tai galbūt truputį primena XIX amžiaus vestuves, (...) kai piršliai derina kraičio dydį, derina kažkokius kitokius finansinius arba turtinius dalykus, bet jaunoji ar jaunasis dar tiksliai nežino, ar vienas kitam tinka ir patinka", – sakė G. Nausėda.
Pasak jo, potencialiems valdančiosios koalicijos partneriams yra būtina orientuotis ne vien į kėdžių Vyriausybėje pasidalinimą, bet ir vertybines nuostatas, kurios atspindėtų Vyriausybės programoje.
"Tikiuosi, kad per artimiausias savaites išaiškės ir tam tikros vertybinės nuostatos, kurių pagrindu reikėtų sudaryti šitą koaliciją. Vien tik portfelių pasidalinimas arba susitarimas, kam koks ministro postas atiteks yra būtina, bet akivaizdžiai nepakankama sąlyga. Kita svarbi sąlyga turi būti (Vyriausybės) programa arba vertybinės nuostatos. Tam tikras vertybines nuostatas aš matau, kad jos kristalizuojasi", – teigė G. Nausėda.
ELTA primena, kad "valstiečiai", "socialdarbiečiai", "tvarkiečiai" ir LLRA-KŠS bando formuoti valdančiąją koaliciją. Kaip viešai skelbiama, pasirašius naują koalicinę sutartį, numatančią kitokias ministerijų kvotas koalicijoje dalyvaujančioms partijoms, keistųsi dalis šios Vyriausybės ministrų. Šiuo metu vyksta derybos dėl Vyriausybės programos punktų, kuriems savus pasiūlymus turi visos keturios partijos.
Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda neatmeta galimybės susitikti su žemės ūkio ministru Giedriumi Surpliu bei socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu. G. Nausėda juokavo, kad ministrams turi daug klausimų, todėl su jais susitiks tik atvėsus orams.
"Ministrams gali būti karšta, nes klausimų labai daug. Netikslinga su jais būtų susitikti, kuomet už lango 35 laipsniai šilumos. Palauksiu kol šiek tiek atvės ir visus klausimus jiems pateiksiu. Manau, kad tikrai atrasime laiko su jais susitikti", – teigė jis.
Vėliau išrinktasis prezidentas patikslino, kad nė vienam dabartinės Vyriausybės ministrui neturi tokių priekaištų, kurie neleistų kalbėtis dėl tolesnio jų darbo Ministrų kabinete. Pasak jo, net ir anksčiau įvardinti ministrai, kuriems jis pirmiausia turėtų klausimų, savo pareigas galėtų tęsti, jei atsakytų į rūpimus klausimus.
Išrinktojo prezidento G. Nausėdos inauguracija vyks liepos 12 dieną.